Kola - lodě - rodiny

25.07.2015 – 1.08.2015
rekreační středisko Jemčina
3.950 Kč dospělí, 2.850 Kč děti, 2.050 malé děti

týdenní dovolená na Třeboňsku pro rodiny s dětmi i bez dětí

KOLA – LODĚ – RODINY

Dovolená na Třeboňsku 

Jemčina v jižních Čechách

25.7.-1.8. 2015

Týdenní pobyt v jižních Čechách pro rodiny s dětmi i bez dětí, s možnými vycházkami do lesů či výlety na kolech po CHKO Třeboňsko a dvoudenní výpravou na kanoích po třeboňských řekách.

    

Týdenní dovolená v jižních Čechách  v srdci CHKO Třeboňsko pro rodiny a jejich přátele. Každá rodina bydlí ve své chatce, společně se potkáváme na louce či u snídaně a večeře. Rodina si podniká  přes den svůj program sama nebo spolu s dalšími rodinami. Můžete se vydat na námi organizované pohodové cyklovýlety nebo dostanete mapu a tipy k vlastnímu programu ve vaší režii. Krajina nabízí výlety na kolech po rovinatých trasách krajinou lesů a rybníků s návštěvou historických míst. Můžete přijet i bez kol. Lákavé jsou i procházky v okolních lesích – sběr hub a borůvek. Po večeři bude promítán pro všechny děti večerníček přes dataprojektor na stěnu jídelny. Večer je možné využít ohniště nebo návštěvu místní malinké hospůdky. Můžete se také účastnit, budete-li mít zájem, společných večerů v sále. Na programu v různé dny bude promítání fotek z dalekých cest, vybrané filmy, kvízy, večer s rodinnými konstelacemi, společenské hry, táborák s kytarou. Během pobytu vyrazíme společně na dvoudenní vodáckou výpravu na kánoích po Lužnici, Nové řece a Nežárce. Zúčastnit se mohou i úplní začátečníci, trasa je velmi vhodná pro rodiny s dětmi.

Kdy: 25.7.-1.8.2015
Kde: Rekreační středisko Jemčina u Jindřichova Hradce
Cena: 3.950 Kč dospělí, 2.850 Kč děti, 2.050 malé děti

Ubytování: chatky na slunné louce u řeky Nežárky. K dispozici jídelna, sprchy, ohniště, hospůdka. Chatky jsou pětimístné (manželská postel + palanda +gauč). Malé rodiny s jedním dítětem či osamělý rodič s dětmi nebo pár či kdokoli bez dětí může být ubytován v trojlůžkovém pokoji budovy s terasou.

Stravování: celodenní 3x denně (česká kuchyně). Snídaně + balíček na výlet + večeře.

S sebou:  Kdo chce, přiveze si kola (parkování kol pod střechou bude). Dále běžné věci na letní pobyt + sandály do lodě. Vodácké vybavení pro všechny zajišťujeme.

Cena zahrnuje:
DOSPĚLÁ CENA 3.950 Kč:
7x ubytování v chatkách + celodenní stravování, příspěvek na organizační zajištění této akce a program, zapůjčení veškerého vodáckého vybavení (lodě, vesty, pádla, barely), přeprava lodí i účastníků v rámci vodáckého putování.

DĚTSKÁ CENA 2.850 Kč: 7x ubytování v chatkách + celodenní stravování, zapůjčení dětské vestičky, pádýlka a přídavného sedátka do lodi, doprava podél řek v rámci vodáckého putování, diplom.
CENA „MALÉ DĚTI“ (jen do 5 let včetně): 2.050 Kč: vše jako děti, podařilo se vyjednat slevu na ubytování a jídle.
CENA „MIMINKA“: 400 Kč: bez nároku na jídlo a lůžko.

Začátek akce: v sobotu 25.7.2015 odpoledne na místě
Konec akce: v sobotu 1.8.2015 po obědě.

 

Přihlášky:
Markéta Černocká, 776 662 435, marketa@praminky.cz

Těší se na vás: Markéta Černocká, Ludmila Černocká, Tereza Žemlíková a další...

      

CHKO Třeboňsko: krajina Třeboňska je protkána sítí rybníků a vodních kanálů. Poměrně řídké osídlení celé oblasti a zachovalá architektura historických měst a vesnic řadí Třeboňsko mezi nejkrásnější oblasti jižních Čech a celé České republiky. Třeboňsko je známou chráněnou krajinnou oblastí, která byla vyhlášena v rovinaté krajině po staletí kultivované člověkem. Rovněž je zařazeno do sítě biosférických rezervací UNESCO. Návštěvníci Třeboňska zde poznají památkové rezervace, malebné vesničky, barokní lidovou architekturu. Na své si přijdou i milovníci přírody, sběrači borůvek a hub, vyznavači pěší i cykloturistiky. Celou oblast protínají vodácké trasy přístupné i méně zdatným vodákům.

Možné výlety:
přímo v místě – Jemčina = síť lesních silniček, rovinky
1,5 km – zámek Jemčina
4 km - zatopený pískový lom
5 km - rybník Velká Holná (velmi pozvolný přístup do vody – mělký rybník)
4,5 km – Stráž nad nežárkou – zámek
6 km – Evženovo údolí – turisticky pěkná procházka údolím potůčku
6 km – rybník Vydýmač (hospůdka cykloturistů)
8 km – rybník Rožmberk (největší rybník v ČR, památná hráz)
12 km – Jindřichův Hradec (zámek, památky, jesličky, úzkokolejky)
14 km – Třeboň (zámek, památky, hrobka, rybník Svět)

    Lužnice je řeka na jihu České republiky s horním tokem v Rakousku. Je to pravobřežní přítok Vltavy. Je dlouhá 208 km. Lužnice reguluje vody mnoha rybníků ve svém povodí (například Rožmberku již od dob Jakuba Krčína z Jelčan nebo napájecím kanálem Zlatá stoka). V minulosti byla na řece provozována voroplavba. Celý horní tok Lužnice až k Veselí nad Lužnicí je součást CHKO Třeboňsko, jednoho z přírodně nejcennějších území jižních Čech, které je zařazeno do systému biosférických rezervací UNESCO. Lužnice patří u vodáků k oblíbeným českým řekám pro rekreační kanoistiku.

Pobyt začínáme v sobotu 25.7., přijíždět můžete hned brzy odpoledne nebo jak vám to vyjde. V sobotu a neděli až do večera se vám budeme věnovat ve složení Markéta a Ludmila + možná i se španělským dobrovolníkem Ionem. O víkendu tedy můžete určitě využít anglické konverzace (možná i španělské). V neděli večer se v péči o vás vystřídáme, místo maminky přijede čerstvá absolventka pedagogické školy Tereza Žemlíková, která bude provozovat každé ráno hodinku před snídaní venku u chatek "miniškolku" aneb hlídání dětí, kam budete moci poslat své dětičky jakéhokoli věku, abyste se mohli ráno dospat a užít dovolenou. Přes den potom budou nabízeny výlety na kolech ve dvou verzích - pro dospělé a velké děti a pro rodiče s malými dětmi. Výlet pro dospělé bude cca 30-40km dle vašeho zájmu po zajímavostech kraje (Třeboň, zatopené pískové lomy ve Veselí, Jindřichův Hradec, Česká Kanada...). Výlet pro rodiče s dětmi bude kraťoučký, k rybníku nebo jiné atrakci. Nemusíte samozřejmě využít žádné z těchto nabídek, můžete si vyrazit kamkoli sami, ať u na kolech, pěšky nebo autem a nebo zůstat odpočívat u chatek u řeky. Hodinu a půl před večeří bude opět otevřena "miniškolka", tentokrát nejen hlídací, ale i s programem pro děti. Chystají se diplomy, hry - v lese i na louce, divadélko, domečky pro skřítky... Po večeři bude puštěn večerníček, a očekává se, že malé děti půjdou spát. Případně s rodiči můžou také přijít na večerní program u ohně nebo v sále. Promítání filmů z dalekých cest, rodinné konstelace, kvízy, a další. Konkrétní nabídku večerů bude známa až na místě. Předposlení večer přijede Jura Žemlík a zahraje u ohně na kytaru. Poslední dva dny, pátek a odjezdovou sobotu, mě vystřídá v pobytu Terčin přítel, který spolu s Terkou připraví závěrečný taneční večer.
Komu nebude jakýkoliv program vyhovovat, může jít spát, na noční vycházku, rozdělat si svůj oheň nebo trávit večer v místní malé hospůdce. V případě deštivého počasí přes den nabídneme místo výletů tvoření rukodělných činností a společenské hry, které vás rádi naučíme.

Součástí akce je také dvoudenní vodácká výprava. Řeku budeme sjíždět na plastových kánoích z prověřené půjčovny z Veselí nad Lužnicí. Lodě budou typu "Samba", což je větší stabilnější rodinná lodˇ. K lodi bude mít každý dospělý účastník půjčený i malý plastový vodotěsný barel na osobní věci a pádlo a vestu. Děti budou mít v lodích přídavné dětské měkké sedačky, dětské vestičky a kdo bude chtít, tak i dětské pádlo.
Trasa a zkušenosti: na toto putování si mohou troufnout i lidé s málo zkušenostmi i úplní začátečníci, malé děti i starší lidé. Základním vodáckým dovednostem vás naučíme. První den se přesuneme autobusem či mikrobusem do Majdaleny. Plavit se budeme po řece Lužnici z Majdaleny k rozvodí s Novou řekou a proplujeme po celé délce kanál Nové řeky, která ústí do Nežárky. Na Nežárce leží i náš kemp Jemčina. Dostaneme se tedy na večeři a nocleh do svých chatek. Druhý den bude pokračovat plavba po Nežárce do Hamru, odkud budeme zavezeni zpět do našeho kempu. Komu by pro zkušenost stačil jen jeden den na vodě, může plavbu ukončit už první den na Jemčině a druhý den se věnovat individuálnímu programu.
Které dny přesně poplujeme, určíme až podle počasí. Pokud bude pořád hezky, tak v úterý+středu. Pokud by mělo v těchto dnech pršet, vyplujeme dříve či "řeku" odložíme na následující dny.

Zde se můžete podívat na průběh plavby po Lužnici v pořadu České televize:
Vodácká putování – Lužnice: https://www.youtube.com/watch?v=6dctA1BCX7U

Poplujeme plavbu po Lužnici, Nové řece a Nežárce, a tak už dnes vám posílám na pokoukání první díl seriálu PROČ BYCHOM SE NETOPILI, protože ten se natáčel přesně tam, kde poplujeme. K vidění jsou i další díly tohoto seriálu. Natáčel se také přímo v našem kempu JEMČINA.
https://www.youtube.com/watch?v=HX-cu4So5-I