(obsazeno) KOLA-LODĚ-RODINY aneb Jeskyně pokladů

18.08.2018 – 25.08.2018
Chaty Osika, Česká Kanada
2.700/2.400/1.800 + ubytování

týdenní dovolená pro rodiny s dětmi v jižních Čechách

KOLA – LODĚ – RODINY
aneb JESKYNĚ POKLADŮ


Dovolená v České Kanadě

Chaty Osika v jižních Čechách

18.- 25.8.2018

Týdenní pobyt v jižních Čechách s programem pro rodiny,  výlety na kolech po České Kanadě a výpravou na kanoích řece.

Týdenní pobyt v jižních Čechách u Nové Bystřice v České Kanadě pro rodiny s dětmi od 3 do 10 let, můžete však klidně přijet i se staršími dětmi, miminky nebo bez dětí. Každý den bude dopoledne nebo odpoledne organizovaného programu pro děti s rodiči nebo bez rodičů na téma ...(bude doplněno). Druhý půlden se můžete vydat na námi pořádané cyklovýlety pro rodiny s malými dětmi nebo dostanete mapu a tipy k vlastnímu programu ve vaší režii. Krajina nabízí výlety na kolech po zajímavých trasách malými asfaltkami krajinou lesů, tajemných balvanů a rybníků a historických míst. Nemohoucí malé cyklisty sbíráme cestou do auta s přívěsným vozíkem. Můžete přijet i bez kol. Lákavé jsou i procházky v okolních lesích – sběr hub a borůvek. Po večeři bude pro všechny děti nachystán večerníček a večerní hry, aby si rodiče oddechli, třeba v místní malinké hospůdce. Večer po uspání dětí nebo i s dětmi se můžete zúčastnit společného posezení u ohně, zpívání s kytarou, promítání v našem letním kině a jiných aktivit. Letos bude určitě každý den i čas "hlídání dětí", kdy je budete moct svěřit vedoucí a sami odpočívat. Během pobytu vyrazíme společně na vodáckou výpravu na kánoích po Lužnici.  Zúčastnit se mohou i začátečníci.

 

Kdy18.-25.8.2018
Kde: Rekreační středisko Chaty Osika u Nové Bystřice: http://www.chatyosika.cz/
Cena týden program s jídlem: 2.700 Kč dospělí, 2.400 Kč děti, 1.800 Kč malé děti
Ubytování zvlášť podle vašeho výběru.

REKREAČNÍ STŘEDISKO CHATY OSIKA - rodinný kemp s dlouholetou tradicí zasazený do krásné přírody České Kanady. Chatičky na louce a  kolem lesy. Tábor zůstal stejný jako před lety – vzpomínka na prázdninová dobrodružství.  Ideální místo k houbaření, koupání v nedalekém rybníku Osika, stejně jako prostor pro hry, posezení u ohně s kytarami. Kdo jednou kemp navštíví a prožije v něm svou dovolenou, velmi rád se vrací. Chaty Osika nabízí ubytování a rekreaci v areálu s 15 ti chatami. Krajinu mezi areálem s chatami a rybníkem Osika protíná známá úzkokolejka, která se svými parními turistickými vláčky dotváří kouzlo České Kanady.

Ubytování: chaty na slunné louce obklopené lesem nebo vlastní stany. K dispozici jídelna, sprchy, ohniště, hospůdka. Chatky jsou pětimístné (manželská postel nebo palanda + jednolůžko + dvě lůžka v podkroví). Velké rodiny mohou zkusit objednat celou chatu (5.800 Kč/týden) Rodinám s 1-2 dětmi stačí spodní části chaty (3.500 Kč/týden), osamělému rodiči s dítětem nebo i páru s 1 dítětem stačí podkrovní pokoj v patře chatky s odděleným vchodem (2.300 Kč/týden). Do všech částí chatky se dají vkládat matrace jako přistýlky (100 Kč/osoba/noc). Ceník ubytování v chatkách zde: http://www.chatyosika.cz/cenik/ Přírodní rodiny mohou postavit stanový tábor na louce u dětského hřiště nebo u naší polní kuchyně. Přístup ke koupelnám, o něco levnější cena (100Kč/osoba/noc).

Stravování: celodenní 3x denně. Můžete si vybrat ze dvou variant, obě varianty budou letos opět vařeny našimi kuchaři v polní kuchyni na plynových bombách, servírované do ešusů venku: 

1) strava blízká klasice  - k snídani pečivo, džem, sýr, máslo, k obědu různé hotovky s masem (např. karbanátky, špagety se směsí, kuřecí rizoto...), k večeři opět teplé jídlo, víceméně už vegetariánské

2) strava blízká makrobiotice - k snídani obilné kaše s ovocem, k obědu i večeři zelenina, luštěniny, tofu, uvařené obilí se zeleninou a rostlinnou bílkovinou na různé varianty. Bez mléka, bez cukru, bez předpisů.

S sebou:  Vlastní povlečení a prostěradlo (možno na místě i zapůjčit od paní provozující kemp). Kola. Dále běžné věci na letní pobyt + sandály do lodě. Vlastní lžíce, hrníčky a misky (můžeme zapůjčit talíře a příbory, na místě jsou, jen ne pro všechny). 

Cena "týden programu s jídlem" ZAHRNUJE:
celodenní stravování, příspěvek na organizační zajištění této akce, ubytování organizátorů, vedoucích a kuchařů, pronájem kuchyně, doprovodná vozidla s přívěsnými vozíky, mzda tří kuchařů a dětské vedoucí Evy Mališové, diplomy, materiál na hry, odměny, poklady, zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (lodě, vesty, pádla, barely) na vodácké putování.

Začátek akce: v sobotu 18.8.2018 odpoledne na místě

Konec akce: v sobotu 25.8.2018 po obědě.


Těší se na vás
: Markéta Černocká, Eva Mališová, Standa Lysák, Jura Žemlík, Miloš Marek, Alena Kohoutová a další. 


Přihlášky: Josef Sladký,   777 064 065,   sladkyjosef@email.cz 
rovnou si vyberete typ stravování a konkrétní chatku - dostanete info, která je volná

Česká Kanada - krajina jižně od Jindřichova Hradce, která připomíná Kanadu - hluboké lesy, roztroušené velké balvany, rybníky jako jezera, málo obydlená. Krajina roztroušených podivuhodných čertových balvanů, uspořádaných do rozsáhlých sestav, Setkáme se s kamennými miskami, kamennými bochníky porostlými zeleným mechem, rozpuklými kameny, kamennými plotnami a bránami, borůvkami… Hradisko, kamenný stůl, Čertův kámen, viklan Trkal, Kunžacký Stonhenge, Skalka, Stodůlky, Filipovy kameny, Čertovo koryto… vystoupáme na skalní útvary, z nichž vychutnáme zvlněnou krajinu České Kanady. Rybníky mají rezavou barvu, třeba Ratmírovský a Krvavý rybník - díky těžbě rašeliny. Nejvyšší bod České Kanady se jmenuje Vysoký kámen. Vstoupíme také do podzemí Kláštera u Nové Bystřice. Celou oblast protíná úzkorozchodný vláček.

Oblast Rajchéřov - krajina jižně od Landštejna, která byla 40 let odříznutá za „železnou oponou“ – neobydlená, se zbytky zbořených domů a alejí, hluboké lesy, roztroušené velké balvany, rybníky, nedotčená příroda rozložená na trojmezí Čech, Moravy a Rakouska.

Lužnice je řeka na jihu České republiky, přítok Vltavy. Lužnice reguluje vody mnoha rybníků ve svém povodí (například Rožmberku již od dob Jakuba Krčína z Jelčan nebo napájecím kanálem Zlatá stoka). V minulosti byla na řece provozována voroplavba. Celý horní tok Lužnice až k Veselí nad Lužnicí je součást CHKO Třeboňsko, jednoho z přírodně nejcennějších území jižních Čech, které je zařazeno do systému biosférických rezervací UNESCO. Lužnice patří u vodáků k oblíbeným českým řekám pro rekreační kanoistiku. Letos je v plánu plout konečně úsek ze Suchdola do Majdaleny a dál "Starou řeku" do Staré Hlíny pro ty, kteří budou chtít delší trasu. fotky z loňského ročníku na Osice: http://praminky.cz/fotogalerie/Kola-lode-rodiny-Ostrov-piratu/58/
fotky z předloňského ročníku na Jemčině: http://praminky.cz/fotogalerie/Kola-lode-rodiny-2016/58/