KRAJINOU ZÁPADOČESKÝCH KLÁŠTERŮ

27.07.2018 – 1.08.2018
západní Čechy
2.250 Kč

cykloputování Plzeňskem s tábořením v přírodě a programem

KRAJINOU ZÁPADOČESKÝCH KLÁŠTERŮ

27.7.-1.8. 2018

Cykloputování krajem Plzeňska
s tábořením v přírodě a programem

Pět dnů putování na kolech, pět nocí v přírodě pod širákem či pod stanem, koupání v potocích a rybnících. Jídlo vařené v hrnci, sdílení v kruhu u ohně, krajina a My. Chrámy přírody i kláštery, večery u ohníčku, čtení, hry, společná zpívání

Cena: 2.250 Kč zahrnuje jídlo 3x denně po celých 5 dnů, sladké svačinky k tomu, příspěvek na organizaci, společný materiál (opravy kol, věci na hry, tisk zpěvníků, lékárnička…).  A vstup do kláštera. Vstupné do dalších pamětihodností si hradí každý účastník sám (doporučení mít s sebou celkem 250 Kč).

S sebou bude potřeba: pojízdné kolo, nosič a cyklistické brašny. Skutečně doporučujeme pořídit brašny na kolo nebo se dá také přivázat obyčejný batoh provazy na nosič. Varianta vyrazit s batohem na zádech se nám v praxi opravdu neosvědčila. Potřeba budou i gumicuky (natahovací gumy s háčky na obou stranách) na pořádné přichycení zavazadel k nosiči. Také jednu náhradní duši ke svému kolu - každý má jinou a ne všechno se dá zalepit.
Dále bude potřeba: stan (hlaste kdo hledáte i nabízíte volné místo ve stanu), teplý spacák, karimatka, dobrá pláštěnka, baterka – nejlépe čelovka, nůž, ešus, lžíce, 2x1,5l láhve na vodu, hygienické potřeby, oblečení do každého počasí, pokrývka hlavy, plavky, šátek, propiska. Vše dobře zabalit a připevnit ke kolu.

Doprovodné vozidlo… Putování se uskuteční úplně bez doprovodného auta. Juráš poveze kárku za kolem, kde se uskladní materiál na hry, potraviny a nádobí na vaření. Každý schopný účastník dostane vézt kromě osobních věcí i část společných potravin.

Noclehy: Spát budeme ve volné přírodě ve stanech, případně pod širým nebem či přístřeškem. Mytí po cestě v potocích a tůních.

Jídlo na putování bude zajištěno 3x denně. Ráno čaj a sladké obilné kaše (či polévka a pečivo), přes  den chléb, máslo, vajíčka, sýry, zelenina, ovoce a každý den také sladké svačinky. Večer se bude vařit na ohni v hrnci vegetariánská kuchyně. Za nepříznivého počasí možná i na vařičích v menších skupinkách (zajistíme). Začínáme v pátek večeří, končíme ve středu snídaní.

Trasa Cykloputování: začínáme ve Stříbře. Odtud se vydáme na okružní cyklojízdu plzeňskem.  Navštívíme přírodní útvary, tajemné balvany, horu Vladař s jezírkem na vrcholu, Hromnické jezírko s kyselinou sírovou, Santiniho kláštery, panenku skákavou ve Skocích a mnohé jiné zapomenuté krásy vlasti.

Program: denně ujedeme pomalým tempem 25-45 Km na kole, k tomu se budeme kochat krásami plzeňské krajiny, možná dívat se do vnitřního světa přes šamanské chvilky, hrát zábavné i sebepoznávací hry, navštěvovat vyhlídky pro získání nadhledu, tábořit, sdílet v kruhu u ohně, číst příběhy a zpívat s Jurášem – s krásným kytarovým hudebním doprovodem.

Abychom dlouho žili, je potřeba jednou za den mít pocit hladu, unavit se a zpotit se. A hlavně to musí být doprovázeno dobrosrdečnou náladou. (S.N.Lazarev, Diagnostika karmy, 9.díl)

Začátek akce: pátek 27.7. večer v 18:30 na nádraží  STŘÍBRO po příjezdu vlaku od Prahy. Odtud se přesuneme k večeři a noclehu.

Konec akce: ve středu 1.8. odpoledne v CHRÁSTU u Plzně – ke stihnutí vlakových spojů domů nebo zůstání na místě k pokračování putování Po proudu Berounky.

Doprava vlakem tam:

Brno            13:38 EC Metropolitan           
Praha           16:07
-----------------------------------------------
Praha            16:33 Západní Expres
Stříbro           18:30


Fotofilm z předchozích putování krajinou na kolech: https://www.youtube.com/watch?v=nMmqWgmQhG8

Putování na kolech Plzeňskem vede
: Markéta Černocká, Jura Žemlík a Boží Přítomnost.

Přihlášky: Markéta Černocká,

jezi@centrum.cz, 776 662 435

Na tuto akci přesně navazuje vodácké plutí PO PROUDU BEROUNKY  1.-5.8.2018, ke kterému se můžete s námi také připojit - dát si kompletní desetidenní prožitkovou dovolenou - ZÁPADOČESKÁ JÍZDA.
Přidejte se k nám! Pošleme bližší informace, jak obě akce propojíme (kde schováme kola...)