PO PROUDU BEROUNKY

1.08.2018 – 5.08.2018
řeka Berounka od Chrástu po Křivoklát
2.900 Kč

tradiční čtyřdenní letní vodácké putování

PO PROUDU BEROUNKY

čtyřdenní letní plavba po profláklé

vodácké řece

1.-5.8.2018

Vodácké letní putování po Berounce s tábořením v kempech, večery u ohně s kytarou a  programem. Letos bude v kurzu jeden indický film a parodie na spoustu náboženství. Plout budeme na dvoumístných plastových kánoích. Vítáme Vás na letní plavbě!

Cena: 2.900 Kč zahrnuje: jídlo 3x denně po celé 4 dny + svačinky, ubytování v kempech, příspěvek na organizaci, materiál a program, vstupné do některých pamětihodností, příspěvek na benzín a parkování doprovodného vozidla, zapůjčení veškerého vodáckého vybavení, dopravu lodí,


Můžete se rozhodnout navíc pro dobrovolný příspěvek do fondu pro sociálně slabší účastníky, kteří by chtěli na plavbu jet, ale kvůli financím nemůžou. Transparentní účet „Socfond“: https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2801132520 Zájemci o plavbu, kteří jsou v sociálně slabé situaci, mohou požádat o příspěvek na toto putování. Ozvěte se, kdo  potřebujete.S sebou bude potřeba: stan, spacák, karimatka, dobrá pláštěnka!, baterka, nůž, ešus nebo miska, lžíce, láhev na vodu, hygienické potřeby, oblečení do každého počasí! Povinně kompletní oblečení navíc na převlečení pro případ převrácení lodě a namočení.  Další věci potřebné na sebepoznávačně-recesní program obdrží přihlášení do mejlu.

Noclehy: Spát budeme ve vodáckých kempech i mimo ně ve stanech (stany si musíte zajistit sami, případně kdo nemá, může být ubytován u někoho, kdo má - hlaste se oběma směry). V kempu jsou umývárny, WC, pokud někdy přespíme mimo kemp, tak se musíme obejít bez toho. Vždy bude dovezena v barelu pitná voda.

Jídlo na putování bude zajištěno  3x denně. Ráno teplé obilné kaše, přes den chléb, máslo, sýr, pomazánky, zelenina, ovoce… Večer bude nachystáno navařené vegetariánské jídlo. Občas možná k tomu opečete i něco od masa. Začínáme večeří ve středu, končíme obědem v neděli. Každý den dostanete i sladké svačinky.

Doprovodné auto pojede s přívěsným vozíkem podél řeky, přiveze každý večer nádobí na vaření, potraviny, případně i vaše spacáky a stany (aby byly v suchu), takže můžete po celý den jet v lodi nalehko jen se sudem se svými věcmi. V případě nouze naloží i nemohoucího vodáka.

Lodě: řeku budeme sjíždět na dvoumístných kánoích z půjčovny. K lodi bude mít každý účastník půjčený i  vodotěsný pytel na osobní věci a pádlo a vestu. Čerstvě zamilovaní partneři mohou plout v lodi spolu, ostatní účastníci se budou v lodích střídat a poznávat plutí ve dvojicích s různými lidmi.
Počet účastníků: 16 (8 lodí) + 1 organizátorská

Trasa a zkušenosti: Toto putování přibírá i účastníky s málo zkušenostmi a začátečníky. Vodáckým dovednostem se naučíte.  Kdo na vodě nikdy nejel, bude první den ve dvojici s někým zkušenějším.  Podmínka účasti je umět plavat.Začátek akce: středa 1.8. v 19h  v Chrástu u Plzně
Konec akce: v neděli 5.8. odpoledne pod hradem Křivoklát.


Pásmo rozezpívaných fotek z Vltavy, Ohře, Lužnice a Otavy a druhý díl fotek ze Sázavy, Dyje, Moravy, Oravy, Váhu

Přihlášky:  Markéta Černocká,

jezi@centrum.cz, 776 662 435Tato akce přesně navazuje na cykloputování Krajinou západočeských klášterů 27.7.-1.8.2018, ke kterému se můžete s námi také připojit - dát si kompletní desetidenní prožitkovou dovolenou ZÁPADOČESKÁ JÍZDA. Pošleme bližší informace, jak obě akce propojíme (kde schováme kola...)