PUTOVÁNÍ ZA HORY

4.07.2018 – 8.07.2018
Frýdlantský výběžek
2.345 Kč

pětidenní letní pěší pouť se spaním pod širákem, vařením na ohni a programem

PUTOVÁNÍ ZA HORY

pětidenní letní pěší pouť
Frýdlantským výběžkem

4.-8.7.2017

Pěší putování Záhvozdem – výběžkem za Jizerskými horami s tábořením venku, koupáním v potocích a rybnících, vařením na ohni a programem.Pouť = Cesta do Nitra
- cesta krajinou vnější i vnitřní. Můžeme se v Sobě setkat s částmi nás samých. Každý den budeme během putování prožívat poselství míst a pomocí her, šamanských i jiných cvičení se dotýkat i našich podvědomí. Jako POUTNÍCI navštívíme energetická a jinak zajímavá místa Frýdlantského výběžku, budeme společně vařit na ohni, meditovat, dotýkat se, střílet z luku, sdílet, smát se, zpívat s kytarami, zažívat jedinečné společenství. Půjde s námi i kůň Isabela. 


Cena: 2.345 Kč zahrnuje vše: jídlo po celou dobu akce, materiál na program a táboření, příspěvek na organizaci, prohlídku a pobyt v živoucím skanzenu, malý workshop sklářství, přepravu vláčkem během putování, příspěvek na benzín doprovodného vozidla vypraveného z Brna.

Začátek:
středa 4.7. v 18:30 v Hrádku nad Nisou. Odtud se vydáme na první noc pod hvězdami.
Konec: neděle 8.7. v 16:30 v Hejnicích - ke stihnutí vlaků do Brna a Prahy.
Putování zabírá svátky a víkend. Možná budete potřebovat kus volna ve středu k docestování tam.

4.7.2018 Cesta vlakem z Brna tam: Cesta vlakem z Prahy tam:
Brno.................12:56 Rx Macocha                                 Praha...................15:25 R
Pardubice.........14:56                                                     Turnov...................17:12
---------------------------------------------                                  -----------------------------------------
Pardubice.........15:05 R                                                  Turnov....................17:21 R
Liberec..............17:56                                                     Liberec....................17:56
---------------------------------------------                                  -----------------------------------------
Liberec...............18:02 TL                                               Liberec.....................18:02 TL
Hrádek nad Nisou 18:25 Hrádek nad Nisou.....18:25


S sebou bude potřeba: batoh na záda, spacák, karimatka, pláštěnka, baterka, nůž, ešus nebo miska, lžíce, hrníček, láhev na vodu, hygienické potřeby, ručník, oblečení do každého počasí. 
Kdo má, může vzít buzolu (kompas), hudební nástroj, mapu.

Jídlo na Putování bude zajištěno 4x denně. Ráno kaše (či pečivo), přes den chléb, máslo, sýr, pomazánky, zelenina, ovoce…a sladká svačina. Večer se bude vařit ve velkém hrnci na ohni (vegetariánská jídla).  Začínáme večeří ve středu, končíme odpolední svačinou v neděli.

Noclehy
: Spát budeme hromadně pod širákem = v tisícihvězdičkovém hotelu, případně pod plachtami (plachty na přístřešky zajištěny). Táboření bude neoficiální - "načerno", poutnické, skryté.

Doprovodné auto s přívěsným vozíkem
poveze nádobí na vaření, potraviny, plachty, barel s pitnou vodou, takže můžete po celý den jít nalehko jen se svými věcmi. V případě nouze naloží i nemohoucího poutníka.

Frýdlantský výběžek – jeden ze severočeských výběžků, starý kraj zvaný Záhoří. Projdeme lesy, louky, zastavíme u  kamenů a skal, pramenů a kapliček, vykoupeme se v lomech a potocích. Spočineme na tajemných místech …ledovcová moréna, zřícenina větrného mlýna, Pohanské kameny, Kamenný vrch s rezervací mravenišť, obří sud v lázních Libverda, poutní chrám Hejnice …. Pobytem v žijícím skanzenu u Vlků v Jindřichovicích pod Smrkem poznáme život lidí v tomto sklářském kraji v minulých staletích


PUTOVÁNÍM BUDOU PROVÁZET Markéta Černocká a Miloš Marek.

Přihlášky: Markéta Černocká, 776 662 435, marketa@praminky.cz

Fotkofilm PUTOVÁNÍ z let 2013-2015

Film PUTOVÁNÍ LUŽICKÝMI HORAMI z loňska