KRAJINOU NÍZKÝCH TATER

26.07.2019 – 31.07.2019
Slovensko
2.250 Kč

cykloputování Slovenskem s tábořením v přírodě, vařením na ohni a programem

KRAJINOU NÍZKÝCH TATER
26. - 31.7. 2019
cykloputování Slovenskem s tábořením v přírodě a programem

Pět dnů putování na kolech, pět nocí v přírodě v horách pod širákem či pod stanem. Jídlo vařené v hrnci, sdílení v kruhu u ohně, hory a My.  Živly, chrámy přírody, večery u ohníčku, čtení, hry, společná zpívání

Cena: 2.250 Kč zahrnuje jídlo 3x denně po celých 5 dnů, sladké svačinky k tomu, příspěvek na organizaci, dopravu kárky a nádobí na Slovensko, společný materiál (opravy kol, věci na hry, tisk zpěvníků, lékárnička…).  Vstupné do paměihodností si hradí každý sám (doporučení mít s sebou celkem 5 Euro + něco na zmrzlinu).

S sebou bude potřeba: pojízdné kolo, nosič a cyklistické brašny. Skutečně doporučujeme pořídit brašny na kolo nebo se dá také přivázat obyčejný batoh provazy na nosič. Varianta vyrazit s batohem na zádech se nám v praxi opravdu neosvědčila. Potřeba budou i gumicuky(natahovací gumy s háčky na obou stranách) na pořádné přichycení zavazadel k nosiči. Také jednu náhradní duši ke svému kolu - každý má jinou a ne všechno se dá zalepit.
Dále bude potřeba: stan (hlaste kdo hledáte i nabízíte volné místo ve stanu), teplý spacák, karimatka, dobrá pláštěnka, baterka – nejlépe čelovka, nůž, ešus, lžíce, 2x1,5l láhve na vodu, hygienické potřeby, oblečení do každého počasí, pokrývka hlavy, plavky, šátek, propiska. Vše dobře zabalit a připevnit ke kolu.

Doprovodné vozidlo… Putování se uskuteční úplně bez doprovodného auta. Juráš poveze kárku za kolem, kde se uskladní materiál na hry, potraviny a nádobí na vaření. Každý schopný účastník dostane vézt kromě osobních věcí i část společných potravin.

Noclehy: Spát budeme ve volné přírodě ve stanech, případně pod širým nebem či přístřeškem. Mytí po cestě v potocích a tůních.

Jídlo na putování bude zajištěno 3x denně. Ráno čaj a sladké obilné kaše (či polévka a pečivo), přes  den chléb, máslo, vajíčka, sýry, zelenina, ovoce a každý den také sladké svačinky. Večer se bude vařit na ohni v hrnci vegetariánská kuchyně. Začínáme v pátek večeří, končíme ve středu snídaní.

Trasa Cykloputování: začínáme ve Štrbě pod Vysokými Tatrami. Odtud se vydáme po horských stezkách přes Národní park Nízké Tatry a Národní park Muráňská planina do kraje při řece Hron. Zastavíme se na sedlech, rozhlednách, v lesnickém skanzenu, u dvou lesních železniček, u kúpelí a několika památníků SNP. Pět dnů budeme putovat v horských a podhorských krajinách. Navštívíme vesnice, přírodní útvary, skály, rašeliniště, potůčky. Putování zakončíme v Banské Bystrici u hlavního památníku SNP.

Program: denně ujedeme pomalým tempem 25-45 Km na kole, k tomu se budeme kochat krásami slovenské horské krajiny, možná dívat se do vnitřního světa přes šamanské chvilky, hrát zábavné i sebepoznávací hry, navštěvovat vyhlídky pro získání nadhledu, tábořit, sdílet v kruhu u ohně, číst příběhy a zpívat s Jurášem – s krásným kytarovým hudebním doprovodem.

Abychom dlouho žili, je potřeba jednou za den mít pocit hladu, unavit se a zpotit se. A hlavně to musí být doprovázeno dobrosrdečnou náladou. (S.N.Lazarev, Diagnostika karmy, 9.díl)


Začátek akce: pátek 26.7. večer v 18:16 na nádraží ve Štrbě
po příjezdu rychlíku Spišan. Odtud se přesuneme k první večeři a noclehu.

Konec akce: ve středu 31.7. po obědě v Banské Bystrici – ke stihnutí vlakových spojů do Česka nebo přesun k řece na pokračování putování Po proudu Hronu.

Doprava vlakem tam:
Brno dolní nádraží...................... 12.24 EC Metropolitan
Bratislava.....................................13:50
----------------------------------------------------------------
Bratislava.....................................14:13 R Spišan
Štrba............................................18:16

 

Praha............................................11:24 Ex
Půchov..........................................15:24
----------------------------------------------------------
Půchov..........................................16:00 R Spišan
Štrba.............................................18:16

Fotofilmy z předchozích putování krajinou na kolech: 1.díl:  https://www.youtube.com/watch?v=nMmqWgmQhG8 , 2.díl: https://www.youtube.com/watch?v=Trtv0rpmyCo&t=1255s

Putování na kolech Slovenskem vede
: Markéta Černocká, Jura Žemlík a Boží Přítomnost. 

Přihlášky: Markéta Černocká,

jezi@centrum.cz, 776 662 435

Na tuto akci přesně navazuje vodácké plutí PO PROUDU HRONU  31.7.-4.8.2019, ke kterému se můžete s námi také připojit - dát si kompletní desetidenní prožitkovou dovolenou - TATRAHRONÍ.
Přidejte se k nám! Pošleme bližší informace, jak obě akce propojíme (kde schováme kola...)