PO PROUDU HRONU

31.07.2019 – 4.08.2019
řeka Hron
2.990 Kč

vodácké letní putování

PO PROUDU HRONU

čtyřdenní letní plavba 

po slovenské řece

31.7. - 4.8.2019


Vodácké letní putování po Hronu s tábořením v kempech i na divoko, večery u ohně s kytarou a  programem. Plout budeme na dvoumístných kánoích z Nemecké dál po proudu Hronu. Vítáme Vás na letní plavbě!

Cena: 2.990 Kč zahrnuje: jídlo 3x denně po celé 4 dny + svačinky, ubytování v kempech (některou noc možná přespíme bez kempu), příspěvek na organizaci, materiál a program, vstupné do pamětihodností, příspěvek na benzín, slovenskou dálniční známku a parkování doprovodného vozidla, zapůjčení veškerého vodáckého vybavení, dopravu lodí.

Můžete se rozhodnout navíc pro dobrovolný příspěvek do fondu pro sociálně slabší účastníky, kteří by chtěli na plavbu jet, ale kvůli financím nemůžou. Vyrovná se vám to vděčností těchto účastníků. Transparentní účet „Socfond“: https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2801132520 Zájemci o plavbu, kteří jsou v sociálně slabé situaci, mohou požádat o příspěvek na toto putování. Ozvěte se, kdo máte zájem a potřebujete.S sebou bude potřeba: stan, spacák, karimatka, dobrá pláštěnka!, baterka, nůž, ešus nebo miska, lžíce, láhev na vodu, hygienické potřeby, oblečení do každého počasí! Povinně kompletní oblečení navíc na převlečení pro případ převrácení lodě a namočení.  Další věci potřebné na sebepoznávačně-recesní program obdrží přihlášení do mejlu. 

Noclehy: Spát budeme ve vodáckých kempech i  někdy mimo ně ve stanech (stany si musíte zajistit sami, případně kdo nemá, může být ubytován u někoho, kdo má - hlaste se oběma směry). V kempu jsou umývárny, WC, mimo kemp se musíme obejít bez toho. Vždy bude dovezena v barelu pitná voda.

Jídlo na putování bude zajištěno  3x denně. Ráno teplé obilné kaše, přes den chléb, máslo, sýr, pomazánky, zelenina, ovoce… Večer bude nachystáno navařené vegetariánské jídlo. Občas možná k tomu opečete i něco od masa. Začínáme večeří ve středu, končíme obědem v neděli. Každý den dostanete i sladké svačinky.

Doprovodné auto pojede s přívěsným vozíkem podél řeky, přiveze každý večer nádobí na vaření, potraviny, případně i vaše spacáky a stany (aby byly v suchu), takže můžete po celý den jet v lodi nalehko jen se sudem se svými věcmi. V případě nouze naloží i nemohoucího vodáka.

Lodě: řeku budeme sjíždět na dvoumístných plastových kánoích z půjčovny Dronte. K lodi bude mít každá loď půjčený i  vodotěsný pytel nebo sud na osobní věci a  2 pádla a vesty. Zamilovaní partneři mohou plout v lodi stále spolu, ostatní účastníci  se budou v lodích střídat a poznávat plutí ve dvojicích s různými lidmi pro atmosféru party.
Počet účastníků: max 16 (8 lodí) + 1 organizátorská

Trasa a zkušenosti: Toto putování přibírá i účastníky s málo zkušenostmi a začátečníky. Vodáckým dovednostem se naučíte.  Kdo na vodě nikdy nejel, bude první den ve dvojici s někým zkušenějším. Plavit se budeme z Nemecké přes Banskou Bystricu, Iliaš, Zvolen, Hronskou Dúbravu, Hliník do Žiarnovice.  
Podmínka účasti je umět plavat.Začátek akce: středa 31.7. v 18:27  v Nemecké.

Konec akce: v neděli 4.8. v 15:30 v Žiarnovici.

Budete potřebovat kus dne dovolenou i na středu 31.7. kvůli dopravě na střední Slovensko.

Doprava tam: 31.7.2019

Praha hl. n............................................... 9:50 EC Metropolitan
Brno-dolní nádr.......................................12:24 
Bratislava................................................13:50
---------------------------------------------------------------------------
Bratislava...............................................14:13 R Spišan
Banská Bystrica.....................................17:26
---------------------------------------------------------------------
Banská Bystrica......................................17:47 Os
Nemecká.................................................18:27

 

Praha.........................................................10:24 EC
Ostrava-Svinov..........................................13:40
---------------------------------------------------------------------
Ostrava-Svinov.........................................14:44 R Fatra
Banská Bystrica........................................18:26
------------------------------------------------------------------
Banská Bystrica.........................................18:51
Nemecká....................................................19:24

Zpátky se domů zvládnete dopravit v neděli 4.8. večer (Brno 19:35, Praha 22:09).

Akci PO PROUDU HRONU  vedou Markéta Černocká a Jiří Žemlík. Pomocného knechta letos dělá Pavel Peška.

Přihlášky:  Markéta Černocká,

jezi@centrum.cz, 776 662 435HRON (z latinského Granus – keltský bůh) je řeka v Banskobystrickém a Nitranském kraji na Slovensku. Je druhá nejdelší v zemi a jde o levostranný přítok Dunaje. Její délka činí 298 km. Pramení na jižních svazích Nízkých Tater. Na horním a středním toku protéká soutěskami a mezihorskými kotlinami Západních Karpat a na dolním toku Podunajskou nížinou. Hlavními přítoky jsou Čierny Hron, Slatina, Sikenica a Paríž. Využívá se k vodáctví a výrobě vodní energie. Vodní turistika je rozvinutá především v úseku Banská Bystrica - Zvolen a část posádek pokračuje až k soutoku s Dunajem. Protéká těmito městy: Brezno, Podbrezová, Banská Bystrica, Zvolen, Žiar nad Hronom, Žarnovica, Nová Baňa, Želiezovce, Čata, Štúrovo (zde se vlévá do Dunaje).

Akce PO PROUDU HRONU přesně navazuje na cykloputování přes Nízké Tatry 26. - 31.7.2019, ke kterému se můžete s námi také připojit - dát si kompletní desetidenní prožitkovou dovolenou TATRAHRONÍ. Pošleme bližší informace, jak obě akce propojíme (kde schováme kola...)

„Fotkofilmy“ PO PROUDU ŘEK, PO PROUDU ŘEK II.díl a PO PROUDU ŘEK III.díl k pokoukání a poslechu jsou tady: Po proudu řek Po proudu řek II.díl ,  Po proudu řek III.díl .