KRAJINOU JIZERSKÝCH HOR

17.07.2020 – 22.07.2020
Jizerské hory, Máchův kraj
2.250 Kč

cykloputování s tábořením v přírodě, vařením na ohni a mírným programem

KRAJINOU JIZERSKÝCH HOR

17.- 22.7. 2020

Cykloputování Jizerskými horami a Máchovým krajem s tábořením v přírodě

Pět dnů putování na kolech, pět nocí v přírodě pod širákem či pod stanem, koupání v potocích a rybnících. Jídlo vařené v hrnci, sdílení v kruhu u ohně, krajina a My. Chrámy přírody, hory, večery u ohníčku, čtení, hry, společná zpívání

Cena: 2.250 Kč zahrnuje jídlo 3x denně po celých 5 dnů, sladké svačinky k tomu, příspěvek na organizaci, vstupenky do pamětihodností, které cestou navštívíme, společný materiál (opravy kol, věci na hry, tisk zpěvníků, lékárnička…).  Jízdenku na lanovku na Ještěd + kolo si každý hradí sám (doporučení mít s sebou celkem 158 Kč). Kdo bude chtít, může na Ještěd místo lanovky vyjet i sám v sedle kola po silnici.

S sebou bude potřeba: pojízdné kolo, nosič a cyklistické brašny. Skutečně doporučujeme pořídit brašny na kolo nebo se dá také přivázat obyčejný batoh provazy na nosič. Varianta vyrazit s batohem na zádech se nám v praxi opravdu neosvědčila. Potřeba budou i gumicuky(natahovací gumy s háčky na obou stranách) na pořádné přichycení zavazadel k nosiči. Také jednu náhradní duši ke svému kolu - každý má jinou a ne všechno se dá zalepit.
Dále bude potřeba: stan (hlaste kdo hledáte i nabízíte volné místo ve stanu), teplý spacák, karimatka, dobrá pláštěnka, baterka – nejlépe čelovka, nůž, ešus, lžíce, 2x1,5l láhve na vodu, hygienické potřeby, oblečení do každého počasí, pokrývka hlavy, plavky, šátek, propiska. Vše dobře zabalit a připevnit ke kolu.

Doprovodné vozidlo… Putování se uskuteční úplně bez doprovodného auta. Juráš poveze kárku za kolem, kde se uskladní materiál na hry, potraviny a nádobí na vaření. Každý schopný účastník dostane vézt kromě osobních věcí i část společných potravin.

počet účastníků: max. 12 (komorní akce)

Noclehy: Spát budeme ve volné přírodě ve stanech, případně pod širým nebem či přístřeškem. Mytí po cestě v potocích, rybnících a tůních.

Jídlo na putování bude zajištěno 3x denně. Ráno čaj a sladké obilné kaše (či polévka a pečivo), přes  den chléb, máslo, vajíčka, sýry, zelenina, ovoce a každý den také sladké svačinky. Večer se bude vařit na ohni v hrnci vegetariánská kuchyně. Začínáme v pátek večeří, končíme ve středu obědem.

Trasa Cykloputování: začínáme v Harrachově. Odtud se vydáme na cyklojízdu přes Jizerské hory, Liberec, Ještěd a Máchův kraj.  Navštívíme přírodní útvary, horské pláně, tajemné balvany, pískovcové skály, skalní hrádky, Máchovo jezero, a mnohé jiné známé i zapomenuté krásy vlasti.

Program: denně ujedeme pomalým tempem 25-45 Km na kole, k tomu se budeme kochat krásami krajiny, občas hrát zábavné i sebepoznávací hry, navštěvovat vyhlídky pro získání nadhledu, tábořit, sdílet v kruhu u ohně, číst příběhy a zpívat s Jurášem – s krásným kytarovým hudebním doprovodem.

Abychom dlouho žili, je potřeba jednou za den mít pocit hladu, unavit se a zpotit se. A hlavně to musí být doprovázeno dobrosrdečnou náladou. (S.N.Lazarev, Diagnostika karmy, 9.díl)

Začátek akce: pátek 17.7. v 17:53 na nádraží v Harrachově po příjezdu vlaku od Tanvaldu. Odtud se přesuneme k večeři a noclehu. (Pro opozdilce jede vlak ještě za dvě hodiny, dodáme souřadnice, kde táboříme).

Konec akce: ve středu 22.7. kolem 14.h v Mladé Boleslavi – ke stihnutí vlakových spojů domů nebo zůstání k pokračování vodácké části putování PO PROUDU JIZERY.

Doprava vlakem tam:
Brno.............................12:56 R Svitava
Pardubice....................14:55
---------------------------------------------------
Pardubice....................15:03 R Ještěd
Železný Brod...............16:57
---------------------------------------------------
Železný Brod.................17:00 os
Tanvald..........................17:27
-------------------------------------------------
Tanvald..........................17:30 os
Harrachov......................17:53


Fotofilmy z předchozích putování krajinou na kolech: 1.díl:https://www.youtube.com/watch?v=nMmqWgmQhG8 , 2.díl: https://www.youtube.com/watch?v=Trtv0rpmyCo&t=1255s

Putování na kolech vede
: Markéta Černocká, Jura Žemlík a Boží Přítomnost. 

Přihlášky: Markéta Černocká,
jezi@centrum.cz, 776 662 435Na tuto akci přesně navazuje vodácké plutí PO PROUDU JIZERY  22.-26.7.2020, ke kterému se můžete s námi také připojit - dát si kompletní desetidenní prožitkovou dovolenou - JIZEŘENÍ.
Přidejte se k nám! Pošleme bližší informace, jak obě akce propojíme (kde schováme kola...)