LYŽÁK V JESENÍKÁCH

1.03.2021 10:00
tajné místo - Jeseníky
5.600 Kč/týden

týden na chatě na horách

LYŽÁK V KRKONOŠÍCH

ZMĚNA: V JESENÍKÁCH

běžkařský pobyt na horách

na tajné chatě

6.-13.3.2021

------------------------------------------------------


Po předpředloňské romantické chatě v Jizerkách, předloňské Chaloupce v Yeseníkách a loňské chatě na polosamotě v Rokytnici nad Jizerou tu máme chatu Letenská Bouda ve Velké Úpě. Byli jsme v Jizerskýh horách, byli jsme v Jeseníkách, byli jsme v Krkonoších, a ty české hory nejvyšší si zopakujeme z jiného konce! Krkonoše jsou naše Velehory!

Hory a lyžování: chata leží v oblasti Pec pod Sněžkou - Velká Úpa. Vybrali jsme ji kvůli dostupnosti Skibusu (80m od zastávky), nedalekého skiareálu Pec pod Sněžkou, kousek do lyžařské stopy. Dle svých běžkařských schopností se můžete kvalifikovat do družstva Aáá a jet s Jurou větší okruh nebo do družstva Béé a jet s Markétou menší okruh. Obě družstva obvykle postupují spolu, družstvo Á si pak místo odpočinku v hospodě dá výstup na nějaký kopec nebo okruh navíc. Občas existuje i družstvo Cééé, které postupuje s námi, bez běžek. Vydáme se na Sněžku (1602m n.m.), Černou horu, Studniční horu, Luční boudu a další známá místa Krkonoš. Družstvo CH pak sáňkuje a bobuje u chaty. Aneb kdo umí na běžkách, jede, kdo neumí, běží bez nich, nebo zůstaně sáňkovat u chaty.  (Kdo chce, může jet i na sjezdovky, neb jsou nedaleko Skiareály). 

Cena: 5.600 Kč - zahrnuje vše - ubytování na pokoji na posteli, topení elektřinou, dřevo do krbu, celodenní jídlo námi vařené, doprava surovin z Brna, organizace, materiál a ostatní). Možnost čerpat ze socfondu. Cena nezahrnuje případné lanovky, vleky, sauny... Pobyt možno i zkrácený - vystřídání s jinými zkrácenými zájemci - ozvěte se, kdo potřebujete nebo chcete (preferujeme ale účastníky celotýdenní - organizačně jednodušší). Dětem se nebráníme, ale chata neposkytuje slevy na děti a neumožňuje ubytovat je tam navíc (domluvili jsme max. 2 malé děti bez nároku na postel).

Ubytování: přímo v centru Krkonoš, v horské oblasti Pec pod Sněžkou-Velká Úpa, se nachází bouda, jejíž jméno ať zůstane TAJNÉ kvůli policii a protiepidemickému systému PES. Kapacita objektu je až dvacet osob. Tajná bouda je původní poloroubená krkonošská chalupa nacházející se mezi Vavřincovým dolem a Portáškami. Svou polohou je ideální pro zimní rekreaci, veškerá zimní střediska jsou nadosah. Chata je celoročně dostupná autem, má vlastní parkoviště pro pět vozů. Pronájem romantické 150 let staré roubené horské chaty kompletně zrekonstruované k týdenním pobytům. Lanové dráhy ve Velké Úpě a Peci pod Sněžkou v celoročním provozu, výborně upravované sjezdové tratě (sjezdové areály v Peci, Velké Úpě, Malé Úpě, Janských lázních). SKI BUS 80 m od chaty, vleky s večerním lyžováním 800m, Vlek 300m Poma cca 200m od chaty. Ideální trasy na běžky od chalupy. Vlastní osvětlený svah na dětské bobování. 
V chatě jídelna- společenská místnost s TV a SAT, druhá menší společenská místnost, wi-fi. V objektu jsou dvě koupelny, každá se sprchovým koutem a WC, další dvě WC jsou v patře objektu. V patře jednoduše zařízené pokoje: 2xčtyřlůžkový, 2xtřílůžkový, 3xdvojlůžkový. Ložnice jsou jednoduše zařízeny (postele, skříň, stolek/židle).Objekt je nekuřácký. Vlastní lyžárna. Objekt je vytápěn ústředním topením na elektřinu +  krbová kamna ve společenských místnostech navíc. Spí se na postýlkách s peřinami. S sebou vlastní povlečení nebo spacák.

Doprava: autem na parkoviště přímo u chaty (pouze pro 5 aut). Spojení vlakem a autobusem z Prahy, Brna napíšeme přihlášeným.

S sebou: běžecké lyže, hůlky a boty – vlastní nebo z půjčovny. A nebo sáňky, boby.  Zimní sportovní oblečení, termosku. Vlastní povlečení nebo prostěradlo + spacák. Domácí obuv. Kdo má, tak vosky a hudební nástroj, společenskou nebo karetní hru.

Jídlo: bude 4x denně. Teplá snídaně, studený oběd s sebou, čaje, hned po návratu na chatu teplá polévka, večer pak teplá večeře. A nějaká tatranka a ovoce k tomu. Začínáme sobotní polévkou a večeří a končíme sobotním obědem - balíčkem na cestu.

Lyžařský odpočinek řídí: Markéta Černocká a Jura Žemlík

Program: večery naplníme dle schopností a nálady skupiny zpěvem. A  též večery deskových her - společenské deskohraní, případně kartohraní. Některé večery bude i kino promítané dataprojektorem na stěnu. Program necháváme uzrát. 

Datum: od soboty 6. března do soboty 13.března (klasické turnusy chaty). Příjezd možný v poledne.

fotky z loňska: Krkonoše na sněhu
fotky z předloňska: Zimní Yeseníky
fotky z předpředloňska: Běžky v Jizerkách

Přihlášky: Jura Žemlík,

jzemlik@email.cz

telefon: 608 380 802