Ohlasy účastníků

7.05. 2019

„A když princezna do železných kamen vydlabala malou dírku, spatřila jinocha hezkého, ach, třpytil se celý zlatem a drahokamy“, což je obraz, že uviděla vnitřní krásu zakletého prince. Tj. skrz jeho ochranný krunýř/ skořápisko/ image být nějaký, viděla princezna, jaký je uvnitř. Uviděla to, co běžně neukazuje. Totéž, mně přišlo, že viděla v konstelaci Ona na Pořádku, jehož jsem hrál. Já jsem tam stál prostě rozzářený, stabilní a pevný, přitom klidný a lehký. Že viděla mou vnitřní krásu. Ve spojení s knížkou, ze které je úvodní úryvek, mi to docvaklo a bylo pro mě hrozně krásné si to takto obloukem uvědomovat. Že se na mě zálibně dívá, aniž cokoliv musím dokazovat. Že se stačí jen otevřít. Navíc ve stejné době mi má sbormistryně jen tak napsala sms, že je ráda, že jsem a že mě zná, což jsem si na následné zkoušce vyjasňoval - kde že vidí tu dobrou náladu a vždy usměvavou tvář, když bývám i vzteklý a skleslý. A že prý to je nezávislé na aktuální náladě. Takže by snad také nějaké vnitřní drahokamy? Obojí je potvrzením mojí hodnoty nezávisle na náladě. Bez podmínek. A v protikladu k tomu mi bylo inspirací/zrcadlem chování mužských postav v konstelacích, které jsem si přebíral takto: Nikdy Ti neukážu, jak to skutečně mám. Jaký jsem uvnitř zkroušený. Jak je mi líto té fasády, přes kterou Tě k sobě nepouštím. Jak bych se potřeboval vyplakat v Tvém náručí. Jak jsem slabý a potřebuji Tě. Ne, nic z tohoto Ti nikdy neukážu. Budu si zachovávat image silného, který všechno zvládne sám a Tebe/nikoho nepotřebuje. Ať to stojí, co to stojí. Potom mě zaujalo, jak děti všechno cítily: Oba potřebujete brát, jeden druhému ale dát nemůžete, tak budete vysávat nás pod pláštíkem toho, že se o nás staráte. Jděte od nás pryč. Táhněte, nás to bolí. Zapadá mi to do popisu vztahu malých dětí k rodičům: rodiče potřebuji, oni jsou ale nešťastní, musím se změnit natolik, abych jim vyhověl. Jinou možnost nemám, bez nich nepřežiji. Tak jsem si přestavěl hodnoty a vnímání sebe sama. Vlastně jsem se přeci jen nechal vysávat a bolest přestal vnímat. A ženy: Od: „Potřebuji mít pořád všechno pod kontrolou, otěže pevně v rukou. Ale nestarám se o sebe, jen o to všechno okolo.“ Až k tomu: „To je příjemné, nemám na sebe takový tlak, a přesto cítím, že to všechno kolem ovládám.“ A: „Ty jo, Ty se mi strašně líbíš, přijdeš mi velmi zajímavá, když jsi teď sama sebou, když vnímáš, co vlastně Ty sama chceš.“ Vlastně když tou vydlabanou dírkou vidí ty její drahokamy. A bylo hezké Tě vidět, jak to pěkně řídíš. S takovým klidem a rozvahou.

- Jirka.

19.04. 2019

V posledních měsících postupně dávám do pořádků různé části mého života. Proto mě to zaválo i na konstelace. Dokud jsem nepřišla na řadu, nechápala jsem. Brala jsem to trochu na lehkou váhu, ale v mé konstelaci, no to teda... Mám pocit, že i ostatním z toho šel mráz po zádech. Je to neuvěřitelný. To, co se tam dělo, jsem nebrala černobíle, věděla jsem, že jedna věc neznamená jen jednu věc. Nevím, jestli je to tak správně, ale i kdyby mi někdo řekl, že ne, já vím, že je to pravda. Je neskutečný, že v tu chvíli člověk prostě ví. Moc děkuju.

- Adéla

8.04. 2019

Známí a kamarádi se mě po příjezdu ptali, jaké to bylo? Každému jsem odpovídala jinak a přitom jsem nikomu nelhala. Izrael je velká a nádherná země a pocit z ní je mnohovrstevnatý. Tomu, kdo se ptal, jsem popsala tu "jeho" vrstvu a když ho to zaujalo, nabídla jsem některé další. Historie, směs náboženství, přírodní krásy - moře, jezera, hory, poušť.., kultura, odlišnosti, podobnosti, bohatství a chudoba, skvělé jídlo, přátelskost, babylon cizinců z celého světa se společnou řečí. Jen o jednom jsem nemluvila, o tom, co mě zasáhlo do morku kostí, do poslední buňky v těle - památník holocaustu. Každá mince má dvě strany, tohle je ta druhá a obrázek je tak celý. Ta země mě oslovila taková, jaká je, z obou stran.

- Helena

24.03. 2019

Děkuji za velmi přínosný den strávený v příjemné a přátelské atmosféře. Dnes uplynul právě týden. Týden, který byl pro mě až transformační. Poslechla jsem Tvoji radu a nechala konstelace nejdřív působit uvnitř, aniž bych to s kýmkoli ústně sdílela. Trvalo mi několik dní, než jsem byla schopna nebo ochotna o tom s někým mluvit. Myslím, že právě to mi pomohlo nechat věci plně vstřebat tak, aby měly co největší účinek. Moje konstelace pro mě byla nečekaně srozumitelná a "čistá" a velmi silná. Konečně začínám chápat podstatu chování a jednání nejen mého, ale i mých rodičů. Fascinuje mě, jak konstelace postihují pravé jádro problému, pravou identitu lidí (oproštěnou od všech masek a vnějších nánosů zloby). A už dlouho jsem nezažila takový pocit úlevy a bezstarostnosti jako na konci mojí konstelace.  Zároveň každá z konstelací, která v neděli proběhla, mě nějakým způsobem zasáhla a dotkla se přímo některého z mých dalších témat. Musím uznat, že tohle mě velmi obohatilo, ta pestrost řešených témat. Na začátku jsem moc nevěděla, které téma zvolit a zda vůbec stavět svoji konstelaci. A v průběhu dne jsme se vlastně společně dotkli "všech" témat, které jsem potřebovala vidět. Ráda bych ještě zmínila, že pro mě byl účinek konstelací ještě mnohonásobně umocněn tím, že se jich účastnila i moje sestřenice, že jsme mohly některé věci uvidět a prožít společně. Věci se proměňují díky Tvému intuitivnímu, otevřenému a přátelskému vedení a přístupu, velký dík!

- Martina

19.03. 2019

Při nedělní konstelaci jsem od začátku cítila velmi živou a pulzující energii všech účastníků, všem jsem při jejich konstelaci přála, aby našli hlavně úlevu a vyrovnanost, soucítila jsem s nimi, když "bojovali sami se sebou a se svými přesvědčeními" a vždy někde v průběhu nebo na konci konstelace zazněla Tvá podpůrná velmi hluboká, hojivá slova, která mi zůstala zapsaná v srdci, pracují v těle, nepamatuji si je, ale cítím je jako úlevu. Každé takové moudro patřilo částečně i mně, všechna témata se mnou jistým způsobem rezonovala. Jsem vděčná za to, že jsem mohla mluvit otevřeně a spontánně a podívat se na hluboké potřeby své duše, v důvěrném prostředí.
Při konstelaci a po jejím skončení jsem cítila obrovskou úlevu, bylo mi, jako bych v sobě zapojila nějaký elektrický okruh a ten se rozsvítil a začal pracovat. Najednou se něco nepropojeného a odděleného znovu spojilo a já jsem si s vřelostí v srdci řekla - tak tohle jsem já v celé své kráse. Okamžitý efekt doma - zjemnění, zklidnění, komunikace, která není obranná ani útočná, s důvěrou nechám prostor druhému, vnímám obsah i to, co je za slovy.  Nespěchám. Neviním. Díky Tobě vím, že se svou energií se neztratím, tak jsem dala nohu z plynu a nechám se vést dál proudem života, s neutuchající chutí experimentovat a vášnivě milovat.

- Markéta

13.03. 2019

Vzpomínky stále zůstávají živé. Stačí se natřít olejem a jsem v Jeruzalémě v okamžiku. Ještě jednou děkuju za možnost jet s vámi

- Blanka

5.03. 2019

Děkuji za krásný, zvláštní, neuvěřitelný a nevysvětlitelný den. Mně je po konstelacích zatím hůř, mám svíravý pocit v oblasti břicha, chvílemi až s pocitem na zvracení. Celkově cítím v celém těle neklid a velikou bolest. Přesto moc děkuji

- Vlaďka

4.03. 2019

Pro mě byla tato konstelace naprosto úžasná a silná. Jako by se do mě vlilo růžové světlo. Cítím se nádherně a pořád se to prohlubuje. Jsem moc spokojená a příjemně překvapená z okamžitého výsledku. Moc za to děkuji. Toto téma ve mě zrálo strašně dlouho a nádherně se to ten den rozlousklo. Vím, že na sobě musím pracovat a prohlubovat to, ale těším se na tu cestu a moc si ji užívám. Jde to jemně a nenásilně. Dokonce mi dnes několik známých řeklo, že jsem nějak jiná, jemná.

- Štěpánka

4.03. 2019

Stále doznívají konstelace. Jsem vděčný.  Že na mně zbyl prostor. Nemám slov, bylo to neuvěřitelné je vidět pohromadě. Ano, zorat pole, to by řekl pradědeček. Moc jsem se potřeboval opřít o svůj rod. Mužskou sílu. Věřím, že se tátovi ulevilo. Já jsem ho poprvé pochopil. Chtěl bych si pamatovat každé slovo. Vím, že se nesmím upínat do minulosti. Těším se na každý den, co mám před sebou vyměřen. O víkendu jsem měl obrovskou únavu. Dnes jsem se po práci šel projít. Na poli se mi spustila krev, asi se čistím. Válka? Vím, že to ještě pár dní potrvá, než se uklidním, usadí se to. Jsem stále trochu nervózní a unavený. Stále žasnu, jak je to možné.  Ano přidat na Lásce k sobě. Pradědečkovi jsem zapálil svíčku. Cítím se tu teď jinak, líp. Cítím předky, svou pokrevní rodinu za sebou. Nepřipadám si tak sám. Když řekl pradědeček vážím si tě, to pro mne moc znamená.

- Martin

28.02. 2019

Děkuji za to, že jsem mohla s Vámi strávit snad nejhezčích 12 dní svého života. Děkuji Ti, že jsi nás držela pohromadě jako "skupinu" a zároveň jsi nám nechala potřebný prostor pro individuální fungování a volné dýchání. Viděla jsem nepopsatelnou nádheru památek, lidí, přírody, vnímala jsem silně utrpení a bolesti tisíců neznámých lidí kolem mě i spletitost a zamotanost osudů těch bližších. To všechno se teď ve mně pere, skládá, nechávám tomu čas, jen vím jistě, že se něco ve mně silně změnilo, pohnulo, viděla jsem, jak moc žiju v hlavě a jak moc žiju, když hlavu nechám odpočinout a jen jsem. Jak moc mi chybí ta nespoutaná bláznivá energie radosti a života a kolik ji mám vlastně ještě v sobě.

- Markéta

22.01. 2019

Moc děkuji za možnost účastnit se silvestrovské akce! Potkala jsem spoustu skvělých lidí, naučila se pádlovat na zamrzlém jezeře, sestavit si funkční skafandr, pokládat jaderné tyče a zažila jsem podélné dělení v oceánu před miliony lety! Myslím si, že i kdybych letěla ve skafandru celým vesmírem, tak nezažiji tolik zábavy jako za 5 dní na Asgardu! I ta odpadní kalamita a moje následné přepnutí do nouzového režimu je nakonec věc, na kterou s úsměvem vzpomínám!

- Verča

19.01. 2019

Děkuju za Silvestr. Nezklamal. Jediné negativum - málo žen k seznámení. Jinak samá pozitiva, tolik zážitků, že si každý našel to, co ho bavilo nejvíce. Stavění skafandru, plutí kosmickou lodí po zamrzlém rybníce nebo dvanáctihodinový maraton různých zážitků... to byl určitě mazec i pro vás.

- Oldřich (Remkův náhradník)

14.01. 2019

Po konstelacích se cítím uvnitř sama sebe velmi hezky a příjemně. Řekla bych, že i okolí vidím a vnímám jiným způsobem, připadá mi všechno víc přátelské. Mám v sobě nějaký malý radar, který mi hlídá, jestli se nechovám maminkovsky tam, kde to není potřeba. Zatím vše zachyceno a zastaveno už ve stádiu myšlenky, že někomu nabídnu nějakou pomoc atd. Radar se ozval jen párkrát, nebylo to víc potřeba. Nějak jsem si oddechla, že už nemusím. Dřív mě to k té pomoci nebo péči nutilo, případně trápilo, že jsem to neudělala. Naopak jsem udělala něco pro sebe, co už jsem nějakou chvíli odkládala - koupila si něco pro sebe, nechala si zase po svém ostříhat vlasy. Hýčkám se a pečuju sama o sebe, je mi v tom dobře. Děkuju

- Helena

14.01. 2019

Po konstelacích se cítím klidnější, ale ještě to chce čas.

- Monika

14.01. 2019

Byl to nejhezčí přechod do Nového roku. Který přináší stále klid a radost. Velké díky všem, kdo jsou schopní dělat si ze sebe srandu. A přitom držet jako tým, ať už má člověk jakékoliv omezení. Je to zvláštní kontrast: společnost, která nutí lidi aby byli stále jiní, lepší, podle nějakého obrazu. A zážitek: že tu je schopnost lidí přijímat, plynout, spoluvytvářet, spolupřekonávat, podporovat se, hrát, zpívat, tančit, sdílet. Zase o trochu víc to vše vnést do běžného života je krásné.

- Pavla Elaya

14.01. 2019

Když jsem jela na základnu, netušila jsem, do čeho jdu, ale těšila jsem se. Všichni mluvili o nějakých "aktivitách" - z podobných výrazů mám zježenou srst, zavání to něčím jako teambuilding. Naštěstí jsem se tam s ničím takovým nesetkala, protože to bylo 5 dnů smíchu, tance, lovu, hraní si se stavebnicemi, barvami, vymýšlení taktiky, pochutnávání si, meditací, potkávání se s kamarády, povídání, tajemna, reality, přemýšlení, překvapení, plavání, střídání tepla a zimy, světla a tmy, společenství a samoty, filmů a pohádek. Prostě to bylo úžasných 5 dnů života, které stály za to, na krásném místě, s lidmi, které mám ráda. Žádné aktivity, ale život. Díky výcvikový teame, díky kolegové kosmonauti :-)

- Helena, kosmonaut v záloze

11.01. 2019

Děkuju za fajnovýho Silvestra - kosmicky nabušená zážitková smršť s výrazným hudebním podtextem. Vyladěná indiánská sauna v záchranném modulu orbitální stanice. Holkám to s pájkou a lithiem sluší. Aji výborný EGG BioBiftek.  Organizátoři, tyjo jste snad super(wo)mani!

- Pepa

8.01. 2019

Také moc děkuji,  jak organizátorům za neuvěřitelně zpracovaný program - ještě dnes nedokážu pochopit, jak je možné tohle všechno stihnout prožít v 5ti dnech ..... tak zúčastněným kosmonautům ve výcviku za to, jak jsme si to celé dokázali společně užít. Sice jsem původně reptala, že nebyl čas mimo program, ale se zpětným zhodnocením to asi bylo velice přínosné .... když není čas odskočit do samoty, tak to asi člověka donutí chovat se mimo běžné hranice života.

- Helča K.

8.01. 2019

Upřímně moc děkuji za tento pobyt. Mělo to pro mě velký přínos. Dokonalá organizace, skvělý program, zkušenosti. Myslím, že mně to hodně pomohlo a přehodnotila jsem v mnoha ohledech své dosavadní postoje. Vzpomenu si na  všechny  poměrně často… třeba jen když slyším božské ticho :) nebo cítím vůni smažené cibulky :) Dnes u nás šíleně sněží a tak jsem ráda za to, že nám funguje záchod :)  Zážitky ze srubu nikdo jiný nepochopí …mnohokrát děkuji za všechna setkání!

- ZuzAnna

22.12. 2018

Chci Ti poděkovat za Tvé vedení na nedělních "adventních" konstelacích. Oceňuju velmi tvou schopnost vidět věci do hloubky, citlivě zasahovat a přitom si i nechat nadhled a odlehčení. Toto považuju za velmi kvalitní práci a velmi lidský přístup, když se toto snoubí, je to krása. Ze srdce

- Věrka

19.12. 2018

Bylo to opravdu silné, nečekaně ovlivňující vrstvy, o kterých jsem netušila, že ve mně jsou. Všechny konstelace byly silné a oslovovaly mě téměř všechny, ať už jsem byla účastník nebo divák - tentokrát jsem si naplno prožila i ty, kde jsem byla pozorovatel, protože jsem dost dobře cítila souvislosti, které nejsou tak viditelné, když mám jen jednu roli. Byla jsem celý den ve velmi šťastné náladě, protože vidět, jak je ta pomoc pro zúčastněné okamžitě účinná, je pocit k nezaplacení. To, s čím jsem nepočítala, že by mohlo být mým silným tématem, proběhlo při poslední konstelaci - dcera, která strávila dětství bez otce, který se teď vrátil. Text písničky k této konstelaci ve mně rozbil silnou bariéru a spustil nezastavitelný pláč. Ne lítost, ale uvolnění. Do toho Mirek zašeptal „Jsem tu pro tebe“. Neuvěřitelné, léčivé, uklidňující, nádherné. Děkuji za sváteční zázračnou neděli. S úctou, pokorou a vnitřní radostí

- Helena

27.11. 2018

Děkuju za možnost si stavět konstelaci. Moje sobotní byla pro mne hodně do hloubky. Ukázala mi nečekaně něco, co jsem ani v nejdivočejších snech nevěřil, že tam může být. Po dlouhé době jsem zažil moc krásnou a velice jemnou lásku. I když ten můj "problém" dopadne, jak dopadne, tak vím, že ať se bude dít, co se bude dít, tak je třeba mé blízké osoby objímat láskou.

- Jakub

24.11. 2018

Ráda bych ti poděkovala za dnešní zkušenost na konstelacích. To co děláš, je úžasné, dokážeš lidem pomoci více, než mnoho hodin u psychoterapeuta. Ačkoli jsem neměla svou konstelaci, zakusila jsem role, které mi nečekaně poskytly informace, které jsem potřebovala. Moc děkuji.

- Hela

23.11. 2018

Byl to opravdu silný a nepřenosný zážitek. U nás doma si to stále sedá. Můj muž přestřihl pupeční šňůru hned v neděli po konstelacích. Ani mi neřekl, že jde k rodičům. Jak přijel, řekl, že to vyřídil s babičkou. Nechce teď vidět ani ho ani naše děti. Při odchodu jí dal pusu a řekl, že ji má rád a vždycky bude, ale že až to přijme, má se ozvat, do té doby ho neuvidí... věří, že to je tak dobře. Jsem na něho hrdá. Ona to moc nechápe ...mysli si, že jsem ho dotáhla do nějaké psychologické poradny. Ovšem já po konstelaci vím, že jsem se 5 let trápila něčím, co není vůbec moje. Tato konstelace byla pro mě neskutečným osvobozením. Jako by mi spadly okovy, skoro lítám. Děkuji, že jsi za námi přijela. S úctou

- Simona_

21.11. 2018

Celý den mě zasáhl do hloubky. Stále jsem váhala, jak to bude, jestli si své téma postavím... a teď vím, že to vše již bylo nachystané, jen má nerozhodnost a obava to oddalovala, ale jak jsem se rozhodla, že si něco chci vyřešit i já, tak se prostor udělal. Už druhý den ráno jsem se probudila a pociťovala jsem velkou úlevu od tíhy, která mi mezi lopatkami dlouho seděla. Záda cítím, ale už to není takový tlak a bolest.... téma pro mě bylo opravdu stěžejní. Vystihla jsi to maximálně, jen já jsem se bála to pojmenovat. Celé dopoledne v neděli jsem poplakávala, ale byl to takové ty očišťující a dokončující slzy, které to ještě musely spláchnout. Vím, že se to ještě bude skládat a bude si to sedat, ale jsem nesmírně v celé věci posilněná. Pořád je zde prostor na sobě pracovat a poznávat se.

- Simona

1.11. 2018

Konstelace mně otevřela další pohled na sebe. Tvé vedení se mi moc líbilo. Večer po konstelaci mně bylo dobře a měl jsem dojem, že vím, na čem mám na sobě pracovat. Další dny se mně však rozvířily emoce, smutek odněkuď z hlouby srdce jakoby chtěl ven a přitom mu něco brání, lítost nad svým osudem a mých blízkých, slzy a při tom bolest v levém uchu. Ty pocity znám. Cítím beznaděj. V hlavě se mně vynořují mentální vzorce, jak je všechno špatně a jak jsem nedostatečný. Věřím, že to zvládnu. Ale asi ne sám.

- Richard

1.10. 2018

Ahooooj :-) to nádherné plynutí v ještě teplém podzimním slunci, po smaragdové vodě a s velmi pohodovými lidmi (a ostatními zviřátky) mi ještě dlouho bude hýčkat duši. Tolik klidu, přírodních krás a hezkých chvil u ohně se vším, co k tomu patří, jsem si neužila od léta a fakt nemám pocit nostalgie, že něco skončilo, protože vím, že neskončilo, ale dál plyne. Je mi krásně a všem za to děkuju. Příjemné podzimní dny přeje

- Helena

1.10. 2018

Malý Dunaj - příjemně akorát tekoucí řeka s pomalu se barvícími břehy ... přelet růžového letadla... trampská osada… Podvečerní Pátrání Po Petřině Poprsí (Pětky!) ... Otužilý Odácky Oddíl Omyl Olejem Oblemtaného Osla… a Kvetoucím Kaňonem Klidně Kloužou Kurevsky Krásné Kanoe ... pohodové soulodění a parádní zpívání... nedělní oslava toho, že narozeniny teprve budou... spousta netopýrů a dort s kafíčkem... a poslední letošní koupání v řece... bylo to naprosto skvělý. Zase jsem vděčná, že jsem vás potkala a můžu jezdit...

- Máří

12.09. 2018

Z konstelací si mi nejvíc líbila ta "nejmíň konstelační", kdy jsi Rose provázela komunikací v Pravdě a Srdci, neb i já po takové komunikaci bez příkras a nálepek prahnu.

- Eva

6.09. 2018

Kola-lodě-rodiny. Program dobře připravený, počasí přálo, jedlo se a pilo... co si přát víc ... lepší už to nemohlo být (to bychom byli móóć rozmazleni).

- ILKA - babka důchodkyně

21.08. 2018

Ahooj, vodáácííí, díky za vodu, nahaté koupačky, nahaté i polonahaté lodě, smažák s hranolky a pivem na začátku akce, spaní na zajímavých místech (kempy i u kostela), fajné polední odpočinky s prolínáním se spánku a poslechu policejní akademie či meditace. Halelůjá

- Petr

15.08. 2018

Ahooj vodácíí, byla to moje první voda, ale vím na BETON(KU), že nebyla poslední :-) Tohle léto mám asi za odměnu, tolik "poprvé" jsem si neužila už řadu let a nelitovala jsem ani jednou. Mám pocit, že si užívám konečně pubertu, kterou jsem nikdy neměla - hromada smíchu, skvělá parta, nádherná příroda, šílené nápady (Titanic 3x denně na několik variací, samopal při modlení, s Kosičkou ve stanu, loď s penisem nebo bobrem), noci plné hvězd, spálená kolena od slunce, Yaki s mastičkami na spálená kolena, nááádherné srdcovky zpívané s Jurášem, skvělé jídlo, protivětrem důkladně vyčištěná hlava a koupání na boso mockrát denně... díky všem, těším se na další setkání. Zdraví

- Helena

14.08. 2018

Bylo to parádní, veselé a prudce odpočinkové. Vyvážený mix příšerného vedra a chladivých nápojů (Berounka byla na pořádné osvěžení moc teplá ;-)) Moc jsem si to užila. Díky a těším na další takové akce!

- Máří

14.08. 2018

Je to, jako kdyby se mi to zdálo, sobotní konstelace.  Neuvěřitelné to sledovat ze židle. Zasáhlo mě, že ne všechno musíme pochopit. Soustředím se na bolest, bez nálepek. Nevím, co se změnilo po tom, co jsem poklekl. Jsi opravdu dobrá v tom, co děláš.

- Martin

11.08. 2018

Musím Ti vyjádřit respekt. Tvoje konstelace jdou hodně do hloubky, hodně k podstatě. Děkuju.

- Petja

17.07. 2018

Děkuji za prima Putování. Pro mě hlavně uvědomění, jak přirozené a fajn je hodně se hýbat v přírodě a hodně být s lidmi. Po návratu do Prahy krize z týdenního nedostatku obojeho. Teď zdravím z týdnu meditací, kde je to zase víc o tichu, klidu a bdělosti.

- Alan

16.07. 2018

Děkuji za setkání minulý týden - musím říct, že to téma, které se mi během něj objevilo, pro mě bylo fakt zásadní, skoro bych řekla, že i přelomové (v tom smyslu, že mi přemýšlení o něm dost mění koncepci toho, kam vlastně směřuji, za čím se ženu apod. a získávám na dost věcí jiný, nový náhled). Není to jednoduché, to vůbec ne, ale je to skutečně důležité a silné. Takže díky :)

- Drahuška

16.07. 2018

Moc děkuju za Putování a za čas strávený se všemi. Na putování jsem se uvolnil a užíval si přítomného okamžiku v lomech, lesích, na cestách, v knihovnách, v řece a hlavně s vámi. Pro mne to byla hodně uvolněná a přátelská atmosféra. Děkuju.

- Jakub

16.07. 2018

Chtěl jsem krátce poděkovat za krásné prožité dny, klid, pohodu a příjemné rozhovory při putování. Děkuji  Markétě a Milošovi, že putování naplánovali, Petrovi dlužím za knihy, co mi přinesl, Helče přeji hodně úspěchů při prolamování dalších limitů a všem Vám přeji jen to nejlepší, protože jste skvělí a to nejlepší pro sebe si opravdu zasloužíte. Mějte se krásně

- Jirka

14.07. 2018

Pro mě bylo Putování hlavně o uvědomění si sebe sama, jak na tom jsem. To bylo asi nejdůležitější. Líbil se mi čaj s hřebíčkem, 5ti litrový kanystr s kofolou pro krysu. Super bylo svezení se na koni, mirabelky. Koní jsem se vždycky bál a takhle blízko jsem mu nikdy nebyl. Zjistil jsem, že není čeho se bát (kromě šlápnutí:-)). Moc se mi líbilo u Vlků. Taky byly moc fajn doteky a kontakt s lidmi. Ani mi nevadilo, že nebylo tolik meditací a her. Díky za celé Putování. Zdraví

- Martin

13.07. 2018

Moje Putování bylo cesta k sobě a od sebe k druhým. Uměla bych vyjmenovat spoustu krásných okamžiků z těch nádherných dnů, mnohdy plných překvapení, ale to, pro co jsem si na Putování přišla, jsem i objevila a bezpečně uložila do obrovského zásobníku, ze kterého budu dlouho čerpat, a vypadá to, že i rozdávat - do srdce. Znovu jsem hledala své hranice, co je uvnitř nich, za co poděkovat a vytrousit cestou do kopců a luk za parného dne, protože už to uvnitř nechci a na uvolněné místo nechat proudit čerstvý vítr, východy i západy slunce, vodu z říčky a hlavně ty nově nalezené hranice otevřít směrem k těm ostatním, protože to nový prostor úžasně rozšíří a já si teď připadám jako někdo úplně jiný, to slovo je pro mě neznámé - svobodný a šťastný člověk. Narážela jsem samozřejmě i na protipól, vynořovaly se každou chvíli myšlenky na to, že už na to nemám ani věk, ani energii, že se můj batoh vozí v Královně, že si na něco hraju a zase se vrátím do svého dobře známého, ostře ohraničeného, strohého a smutného světa. Ale mě baví to, co jsem se znovu naučila - smích, nekonvenčnost a dobrá nálada. Střílet z luku jsem se sice opět nenaučila, koní se i nadále bojím, ale našla jsem svůj poklad a nějaké nedostatky si prostě dovolím ;-) Děkuju všem novým kamarádům za úžasné dny, přírodě za krásy, vesmíru za příležitost. Namasté

- Helena

13.07. 2018

MOC DĚKUJI ZA KRÁSNÉ PUTOVÁNÍ A TĚM CO MI OBČAS NĚJAK POMOHLI TAK OBZVLÁŠŤ. A VELKÉ DÍK CELÉ PŘÍRODĚ, VŠEM LESŮM A LOMŮM, ŽE NÁS NECHALI PŘENOCOVAT.

- PAVEL

13.07. 2018

Díky za těch moc pěkných pár dní a díky všem za spoluputování, poskytování zrcadel, radostí i naštvání:))

- Petr

11.07. 2018

Tak skončil zas týden skvělý. Málo jsme spali, hodně bděli. 
S partičkou poutníků známých i cizích, se srdci na dlaních ostych hned mizí.  
Lezeme přes kopce do údolí, leckdy i těžko je, nožičky bolí. 
Pak ale do noci kytara zazní, každý je spokojen, s prožitou strázní hned usíná se lehce.  Co asi čeká nás další dny? Jsme na konci. S úsměvem na tváři,  srdíčko zpívá dál!

- Katka

9.07. 2018

Konstelace byly pro mne hodně zajímavé, moje samotná konstelace byla hodně silná, věci, které jsem si uvědomoval už dříve, šly nějak do hloubky. A i když stále mně nejde úplně se vším vnímat ženu s láskou, je to proces, který mne učí. Takže proces pokračuje. Velkou zajímavostí pro mne bylo být v dalších konstelacích v roli pozorovatele. Sledoval jsem a naciťoval dění kolem a byl jsem sám sebou, a jsem za to rád. Mohl jsem si udržet svoji energii. Děkuju.

- Jakub

28.05. 2018

Ještě stále jsem v úžasu nad tou obrovskou silou, která nás objímala, čistila a přetvářela. Sice jsem nestavěla svou konstelaci, domnívala jsem se, že ještě není zralá, ale asi byla. Přišla jsem si zřejmě pro kartu před rituálem (holubice), která mě tak zklidnila a opravdu ve mě při každé vzpomínce vyvolává pocit vnitřního míru, že jsem dokázala už druhý den nahlédnout díky tomu zklidnění mysli z mnohem širšího úhlu na svou situaci, která mě denně zaměstnávala a nešla ukončit. Díky tomu jsem si uvědomila důležité okolnosti a v klidu a vnitřním míru mohla něco ve svém životě uzavřít bez bolesti a nostalgie. Děkuji všem bytostem :-).

- Helena

20.05. 2018

Děkuji za báječně uspořádanou akci! Pluli jsme na raftu, kánoi, a i jsem si vyzkoušela kajak – tedy rozhodně jsem byla pořád ve střehu. Nejvíce mi chutnal špenát s bramborami, ten si pořád dobře pamatuju. Vždy dobrá nálada a dokonalé vtípky v přirozených situacích. Na vodě jsme byli s minimem věcí. Přednášky Liny o bezpečném chování ve vodě – to mě pořádně vyděsilo, jsem ráda, že už tomu konečně rozumím – hlavně válcům. Při plutí jsem myslela na naklánění se k překážce a občas i na to, že pokud má být loď ovladatelná, že musí být rychlejší než voda. Bavily mě všechny hry. Zpívání s kytarou jsem jen poslouchala – moc se mi to líbilo! O Járovi Cimrmanovi jsem dosud nic nevěděla, jen, že existuje. Nebyla jsem moc nadšená ze spěchání na vlak, na autobus, ale zvládli jsme to. Na horolezeckou stěnu jsem zkoušela lézt, bylo to těžší, než jsem si myslela, měla jsem na sobě boty do vody. Na raftu jsme měli moc příjemnou atmosféru a legraci, František řídil velice dobře a říkal ostatním, co mají dělat, bylo to fajn. Co jsem nechala plavat? Po celé čtyři dny jsem se nevěnovala tomu, na čem teď momentálně pracuju. Uvědomila jsem si, že musím najít „zlatý střed“ toho, jak úplně nevypadnout z toho, co je pro mě důležitý. Uvědomila jsem si, že přeci jen mám ráda pohodlí, že potřebuju hodně zlepšit kondici. Bolelo mě celý tělo ze spaní ve stanu.

- Hanka

13.05. 2018

Přijeli Skokani, svalili se na zem
sotva se vzbudili, mažou žábu máslem
kempem zní HOP HOP HOP
kuňk a žbluňk to sjedem.

Sysel je tu s námi, duní tmou
vášeň mocně cloumá Elvírou
Sysel je tu s námi, duní tmou
jsme tu s Elvírou.

Orlice Divoká padla mi do oka
je to tu Václavák každej jen kouká
Juráš a Markéta to je prima dvojka.

- Cejvík a družstvo Hop 3

13.05. 2018

Děkuji za čtyři krásné dny plné slunce, pohody, klidné i divoké vody pod sebou s klenbou listoví nad sebou, báječných lidí, kteří mě přijali mezi sebe, nádherných zážitků, večerních ohňů a zpívaných budíčků. Jsem moc ráda, že jsem s vámi mohla jet, zažít tu atmosféru sdílení, vrátit se ke kořenům své rodiny a splout řeky, ve kterých jsem si jako malá koupala nohy a skákala po kamenech, zpívat u ohně, jíst prima čerstvé jídlo nachystané v trávě, běhat po hřišti pro žáby na všechny způsoby, nechat myšlenky odplynout a moc pěkně si popovídat.

- Jarka

12.05. 2018

Tentokrát mi akce přišla výživnější programem, ani nechápu, jak se Vám tam vše, co jsme stihli, podařilo navkládat. Děkuji za možnost se zúčastnit, za veškerou péči, kterou jste nám věnovali před, při, a jako vždy skvěle i po akci, závěrečný dopis je fantastická připomínka všech detailů, vlastně taková externí pomocná paměť. Děkuji též velmi za tradičně vynikající jídlo, ale stejně tak i za možnost si nandat, kolik čeho chci, případně uniknout do nějaké nouzové varianty, pokud by mi něco nesedělo. Za takovouto velkou svobodu jsem byl vděčný. Práce s jídlem je obecně u Vás kouzelná: zvnějšku to vypadá, jako byste to příliš neřešili, a přeci máte vše dobře naplánované, a to jak ve smyslu únikovky pro ty, kteří něco nejedí, tak i z hlediska množství. Když něco zbylo, obcházela Markéta jednotlivce, a většinou toho dost udala, když se naopak nedostává, vytáhnete z klobouku čáry máry třeba i něco mimo plán, jako ty tyčinky, na které jsme si správně měli počkat až na předávání diplomů. Vynikající připravenost + schopnost nenásilně improvizovat, to je velmi silná stránka, máte můj obdiv!  Vážím si moc toho, že jsme si měli možnost vyzkoušet něco nového, pro některé to byly rafty, pro jiné třeba kajak, nebo lezecká stěna, vynikajícím nápadem byla i Linina přednáška. Děkuji též za dokonalou svobodu i z hlediska programu, času, atd. Vlastně mi v tomhle pomohl Elvíra, bez jeho poznámky bych si to asi tolik neuvědomil: pátral jsem, v čem je vlastně tak velký rozdíl mezi akcí pro mládež a akcí pro skoroseniory;-). A vyšlo mi, že děti či mladí se dají mnohem lépe strkat, kam je třeba, jdou do věcí víc po hlavě, mají víc energie, a neřeší prakticky riziko. My jsme naopak mnohem pohodlnější, opatrnější, línější, dbáme i na svou svobodu, a ukočírovat něco takového ve 20 nesourodých kusech považuji za ohromný počin. Tedy pokud má vše budit dojem přirozenosti a dobrovolnosti, což u Vás bylo splněno bez pochyb. A upozorňovalo na to při večerním kolečku hned několik lidí, kteří měli zkušenost s pořádáním akcí pro mladší ročníky. Ještě jednou tedy veliké díky! Mimochodem, to, že vše fungovalo, jak má, myslím šlo poznat nejen z toho, že se většina lidí účastnila většiny programů, ale i z toho, jaká byla atmosféra. Atmosféra uvolněné pohody myslím dost podporovala tvořivost – nezapomenutelné mi přijde např. básnění na našem raftu, s nímž jsem sice nedokázal držet úplně krok, ale které jsem si užíval alespoň jako posluchač. Připomíná mi to stavy zamilovanosti, při nich má člověk též ohromné množství přebytečné energie, tvořivost mu jede na plné obrátky, a svět nahlíží přes růžové brýle. Bylo to vidět i u vymýšlení scének. Sešla se výborná parta lidí, počasí přálo na jedničku, a v kempech byla dokonce teplá sprcha! Všiml jsem si jinak, že vám lidi stárnou rychleji než letopočet v kalendáři. Nebo mám alespoň takový pocit ve srovnání s akcemi 3-4 roky nazad, kde bylo mnoho lidí mezi dvacítkou a třicítkou. Tady jsme byli až na drobné výjimky tím či oním směrem všichni kolem čtyřicítky. Apropos, vynikající nápad, odečítat při představování 20 let! Přineslo to spoustu kouzelných momentů, a dost možná nás to i pomohlo na těch pár dní omladit. A kdo ví, třeba takovéhle mentální omlazení přispělo k tomu, že tentokrát naše skupinka reagovala mnohem vstřícněji na jakékoli nápady a recesi, čemuž jsem byl opravdu rád. U lidí mne zaujala různorodost. Jak ve smyslu osudů, tak i ve smyslu zaměstnání, nebo schopností. Když vzpomínám na rekvizity, žabička na záclony byla dokonalá, a celkově mi žabí tématika přišla jako výborný nápad, a Skokani Brno mne svou etymologií dostali. Bylo z toho cítit veliké množství hravosti, recese, legrace. Oceňuji moc, že šlo o legraci hravou, a nikoli výsměšnou. Díky za fantastickou aktivní dovolenou, vážím si moc toho, co děláte!

- Honza

12.05. 2018

Taky bych chtěl organizátorům poděkovat za skvěle logisticky zvládnutou akci plnou zážitků a her, a ostatním za vytvoření super party. Byla to asi zatím nejhezčí voda, co jsem jel. Hop, hop, hop

- František

12.05. 2018

Hop probouzí se za svítání, velký Kvák ho všude chrání.
Pohanková kaše ho syti, když slunce na obloze svítí.
Pro někoho je to k vzteku, sjíždět Orlici - dravou řeku.
Hop, hop, hop je naším křikem, kuňkat není naším zvykem.
Do šera pak oheň teplo sálá, na Jurášovo hraní zní samá chvála.

- Míša a družstvo Hop 2

12.05. 2018

Skokani, chtěl bych poděkovat organizátorům našeho soustředění. Z hodně zážitků vyzdvihnu krupicovou kaši, žábu origami, žabí stehýnka, rosničku ve zprávách, vlak mlok, družstvo Hop 2, přednášku o vodáctví, pulce a kanagon na jejich oči. Moc pěkné obě řeky. Snad se do té reprezentace dostaneme. Díky. Zdraví

- Martin

28.03. 2018

Nedělní konstelace pro mě znamenaly vyvrcholení předchozího měsíčního období a taky tečku za tímto obdobím. Dá se říct, že jsem dospěla a pochopila, o čem je "převzetí zodpovědnosti za život". A za to ze srdce děkuji!

- Katka__

5.03. 2018

Pozoruji na sobě změnu, která nastala po rodinných konstelacích. Hlavně se mně ulevilo, že nemám na sebe brát vinu za nemoc svého dítěte. Překvapila mě moje duchovní pýcha. Zatím zůstávám v pohodě a věřím, že to tak zůstane. Také na mě zapůsobila slova písně: Ať mír dál zůstává s touto krajinou. Zloba, závist, zášť, strach a svár, ty ať pominou, ať už pominou. Při této písni jsme klečeli a tato magická slova se mně vrývala do mozku a slzy mi tekly. Cesta domů z konstelací byla náročná.

- Ilona

3.03. 2018

Byl to pro mě neuvěřitelný zážitek, nikdy jsem nic podobného nezažila a byla jsem velice překvapená, co všechno jsem v ten sobotní den prožila, nejen při své konstelaci, ale i u konstelací ostatních. Problémy, se kterými jsem tam šla, se vyřešily velice záhy, téměř jako mávnutím kouzelného proutku, možná i proto, že jsem na jejich řešení pracovala již delší dobu a konstelace mi dopomohly je zdárně dokončit. Nemohu říci, že vše je vyřešeno, ale věřím, že je to na dobré cestě. Ovšem díky konstelaci se otevřelo něco daleko hlubšího a niternějšího, co vlastně stálo za vznikem těchto problémů. Hodně si v hlavě přehrávám různé situace, o kterých už vím, proč se staly, co za tím vlastně doopravdy vězí. Je to velmi emotivní pocit, moci nahlédnout do svého nitra prostřednictvím někoho jiného.

- Vlaďka

28.02. 2018

Co pro mne konstelace znamenala? Jako vždy hodně. Tentokrát ukázala léčení mého zraněného vnitřního dítěte a díky tomu nemám strach nad změnama, které přicházejí - ať budou negativní, nebo pozitivní. Uvědomuji si stále více to své neuspokojené vnitřní dítě a i s tou předchozí konstelací to spolu rezonuje. Ostatní konstelace cítím, že se mne také něčím ve své hloubce dotkly. Děkuju.

- Kuba

27.02. 2018

Po konstelaci jsem byla neskutečně unavená, po cestě v šalině jsem zhltla večeři, doma jsem padla za vlast jak Varšava, kdyby mě děti ráno nevzbudily, spala bych víc než 12 hodin.  Po návratu domů se stala jedna velikánská změna - moje dcera, která byla od malička nekontakní dítě, nepusinkovací, neobjímající, mě od té doby často sama od sebe objímá, chce fyzický kontakt. S maminkou nastala zatím jen změna v tom, že jsme se doposud nepohádaly, jsem na ni milejší, vnímavější, i ona se mnohem víc chce teď starat o vnučky. Každopádně to byl pro mě neskutečný zážitek, kdybych to sama nezažila na vlastní kůži, tak tomu z vyprávění neuvěřím. Doteď nechápu, jak jsem mohla cítit to, co jsem cítila... ten boj magie, to vysávání "mojí matkou" v roli zástupce, co jsem byla, byl příšernej, myslela jsem, že se udusím, jak jsem nemohla dýchat, jak mi bylo zle, přesto jsem cítila někde v hloubce, že se mě to taky nějak dotýká.

- Katka

18.02. 2018

Nevěděla jsem, proč a s kým a vlastně ani kam jedu. Žádné představy ani očekávání. Jen mě "cosi" do Jeruzaléma zvalo. No a přišla nadílka se vším všudy. Klobouk dolů, s úctou a vděčností. Mám chuť si to dát ještě jednou... vlastně jsem tam tak trochu i zůstala. Hlavně tím, co mi to přineslo - tam někde úplně uvnitř:-) Stále žiju z božského výletu za hranice všedních dní. O-boha-cenější jeruzalémským vnímáním se otvírají další pomyslné dveře...

- Sylvie

15.02. 2018

U mě byla změna po konstelacích patrná ještě ten večer. A doposud se děje. Je úžasná, a mám pocit, že trvalá!  Myslím, že už nebudu stejná jako dřív. Museli jsme se k té podstatě, k tomu krásnému v manželství, zase navrátit. Což se díky prozření z mé konstelace stalo. Po konstelaci jsem měla pocit, jakoby mi byl vyoperován těžký černý kámen přímo ze srdce. Myslím, že jsi zamířila přímo k jádru problému, kam jsem už dlouhou dobu mířila. Konečně se to povedlo a mně je nyní neskutečně dobře. Pár dní po konstelaci se mi v myšlenkách otevíraly staré situace, kde jsem se chovala pyšně či nadřazeně. Dřív jsem o těchto momentech také věděla, ale s nenávistí vůči sobě, že jsem taková, jsem je odsouvala hluboko dovnitř. Nyní jsem si je prohlédla a s láskou přijala. Je to něco neuvěřitelného a krásného. Ještě nikdy jsem nezažila tak silné konstelace a hlavně tak pozitivní dopad. Svou změnu pozoruji i na manželovi, který je jak mávnutím proutku vzorným a pozorným. Každý den si uvědomuji, jak hluboce ho miluji a dávám mu to najevo. Mýlila jsem se, když jsem si myslela, že on to najevo dát neumí. Jen já jsem to pro svou pýchu neviděla. Děkuji, že jsi byla mou průvodkyní! Bylo to úžasné, profesionální, empatické a uvolňující. Jedním slovem: Mistrovské!

- Petra Pokorná

12.02. 2018

Konstelace se mi moc líbily. Hlavně proto, že jsem cítila tu vyšší rovinu bytí.

- Lenka

24.01. 2018

Děkuji za možnost zúčastnit se první konstelace v mém životě. Musím říct, že přes všechny opravdu velmi složité a těžké příběhy, u kterých jsem si pobrečela, prakticky všechny se dotýkaly i mě nebo mé rodiny, prostě se mnou rezonovaly, výsledkem byl příliv energie, radosti a takového vnitřního klidu, že všechno má svůj důvod, vše je spravedlivé, ačkoli to třeba někdy nemohu pochopit, všechno má nějaký důvod a je jen třeba najít sílu a nastavení k tomu to přijmout. Hned první večer po konstelaci jsem pocítila změnu v takových věcech, kde se obyčejně chytám do pasti - když mě můj muž řekne něco kritického, že něco neumím, nezvládám, nedosahuji potřebné kvality, poprvé v životě jsem cítila absolutní klid a jen jsem tu věc přijala, bez boje, vysvětlování, tlačení, prostě jsem najednou byla "nad tím" a jen řekla ano, to je možné, ale stejně mě to baví a dělá mi to radost. Doufám, že mi to napojení vydrží a nezačnu jančit kvůli tomu, že někdo má jiný názor nebo představu než já! Doufám, že budu stále ochutnávat "doušky pokory" a děkovat božímu milosrdenství za vše, čeho se mi dostává.

- Markéta_

23.01. 2018

Byla jsem na konstelacích poprvé, a tak jsem moc netušila, co mě čeká. Měla jsem trošku obavy z hraní rolí, ale skutečně se stalo to, o čem jsi mluvila na začátku, energie plynuly a pocity přišly samy, přirozeně; stačilo jen nechat všemu volný průchod. Jednu chvíli jsem byla až trochu šokovaná z toho, jakou sílu role mají - i přesto, že příběh, který jsem slyšela, byl velmi bolestivý, tak v roli otce, který nikdy neměl o dceru zájem, jsem ani přes její tragédii nic necítila. Kdybych byla sama za sebe, tak bych se slzám rozhodně neubránila. Kromě mé vlastní konstelace mne oslovily i další, zejména ty dvě, kde jsem zastupovala hlavní "aktérku", a to konstelace vysokých nároků ze strany matky - je to částečně i moje téma, a bylo mi trochu líto, že jsem si jej nemohla dohrát do konce - sebenasycení láskou, a pokora vůči mamince která mi dala život - uvědomění pokory bylo velmi obohacující, uvolňující - najednou jsem cítila, že tak je vše v souladu... a mezi mnou a maminkou už neleží žádná překážka. A pak konstelace tlaku na rodinu, aby se sebou něco dělali - tady mě až překvapila síla emocí a velké změny energie - situace, kdy jsem tu touhu měnit ostatní a bolest z toho, že to nejde, nechala "zemřít", jsem vnímala i pro sebe jak velmi očistnou - všechno napětí povolilo. A pak nová energie i pohled na celou situaci a celkové uvolnění - byl to zážitek. Uvědomila jsem si, že takový tlak ze mě může někdy cítit má sestra a mám silný pocit, že díky konstelaci jsem si to uvědomila a ten tlak vůči ní v sobě pohřbila. Moje konstelace byla o studu; můj problém se studem je dlouhodobý a prožila jsem si s ním spoustu bolesti. Když jsem viděla svou duši, své tělo a svou mysl, jak jsou každá jinde, tak jsem měla pocit tíhy, osamění, ten obraz vypadal velmi smutně, studeně, osaměle. Když k sobě našly všechny cestu a sdílely, jak je jim spolu dobře a společně se cítí celistvě a naplněně, tak mě to dojalo, ale pořád jsem byla taková "paralyzovaná". Když jsem si převzala svoji roli, tak jsem cítila touhu své tělo a mysl obejmout, ale už to nešlo, protože jsem se rozplakala - něco ve mně povolilo a spustil se pláč.... Následné přijetí, když jsem seděla na zemi a vy jste byly kolem mě v kruhu a dotýkaly se mě a poskytovaly mi přijetí; to vše bylo pro mě velmi důležité; postupně se mi vrátila energie/pocítila jsme úlevu a byla jsem schopna prožít, že jsem tady a teď a přijímaná; mohu být sama sebou. Večer jsem byla velmi vyčerpaná; v pondělí taky; ještě to doznívalo. Je to dost zvláštní uvědomit si, že jsem dosud žila v určitém rozštěpení - duše, tělo, mysl žily vlastně odděleně, jakoby k sobě nepatřily; navíc duše byla schovaná, protože se bála, že bude odmítnuta/nebude přijata... Zatím vším prosvítá pocit, že MŮŽU... že můžu být celistvá, mohu být sama sebou... teď ještě objevit, kdo vlastně jsem. A ještě se vrátím ke kartě - vytáhla jsem si Pantera, kde se mimo jiné píše – „Jdi za svou vášní, v duši cítíte obrovskou potřebu být stále více sami sebou, bez příkras a předstírání“ .... - to tak vystihlo mé pocity, že jsem se neubránila slzám.

- Martina_

22.02. 2018

Moc se mi líbil průběh a vedení, plně jsem se do každé konstelace ponořila a prožila. Některé konstelace jako by se týkaly mě, každý člověk toho má více na řešení. Chce to čas na zpracování a zažití. Jen těžko zvládám, když přijedu nabitá z takové akce a doma se dostanu do starých kolejí. Na tom musím více pracovat a nenechat se dalšíma rozhodit.

- Zdena_

16.01. 2018

Byla to moje první účast na konstelacích. Byl jsem překvapený, jak to na mě působilo. Byl to hodně silný zážitek. Vůbec jsem nečekal, že se bude na mé konstelaci řešit potrat, a že mě to tak dostane. Děkuji Ti, Markéto, za všechno, co se tam událo.

- Roman M.

16.01. 2018

Co si odnáším z konstelací, je taková rostlinka, která pomalu roste. Chtěl bych vytvořit uvědomění a zvyk se o ní každý den chvilku starat, v podstatě se pomodlit, i když jsem to vlastně nikdy nedělal. Ale přes meditaci, tam to půjde, ta pomáhá změně a učí přijímat bolest. Dostal jsem naději a vnitřní sílu a zážitek nesmírně silný. Díky za to, co děláš.

- Roman C.

16.01. 2018

I přesto, že jsem neměla svou konstelaci, tak mě to v mnohém zasáhlo. Zobrazilo mi to pár minulých či čerstvých momentů mého života. Můj život se dal po dlouhé době zase do pohybu. Uvědomila jsem si vice sama sebe a to, co chci. Také se mi dost potvrdilo to, co jsem už předtím tušila, ale nechtěla jsem tomu věřit. Takže, přes veškerou bolest, kterou ono uvědomění si, změna, a jak píšeš „Cesta“, přináší, své účasti nelituji. Naopak.

- Michaela

7.01. 2018

Mně Ztráty a nálezy hodně pomohly utřídit si věci v sobě a přijmout některé své stinné stránky. Získala jsem mnoho nových podnětů k zamyšlení se nad svým životem, nad tím co chci, ale také co nechci. Dodalo mi to sílu k některým rozhodnutím, která mi pomohou změnit život, i když to třeba nebude snadné. Díky fyzickým i duchovním aktivitám jsem se dokázala zas po nějaké době volně nadechnout. Celkově se mi moc líbilo, jak se vám povedlo skloubit dukovno s vědou, pozemské s nadpozemským, uspokojit potřeby duše i těla. Každý okamžik měl svůj půvab a smysl v rámci celku. Jednoznačně nejsilněji na mě zapůsobil večer počínající Trans Dance a potní chýše a pak silvestrovský program a popůlnoční zpívání. Po dlouhé době jsem si zase uvědomila, jak mi tanec a zpěv hladí duši a pomáhá mi. Také mi přišly zajímavé konstelace. No a samozřejmě mě oslovily i lahodné výtvory z restaurace u Juráše.

- Michaela

9.12. 2017

Myslím, že jsem asi jedna z těch, u které bude téma dosedat pozvolna. Cítím, že se určitě něco změnilo, něco je "jinak", ale zároveň cítím, že jsem na cestě. Celkově mám ale z celého našeho výletu do Brna velikou radost, setkání s tebou bylo pro mě radostné a velmi inspirativní a za to veliký dík. Ráda jsem poznala tebe i tvoji v mnohém velmi laskavou a lidskou metodu vedení konstelací, které považuji za zázrak.

- Martina

7.12. 2017

Jako vždy pro mě konstelace byly skvělým zážitkem. Teda nevím, jestli slovo "zážitek" je zrovna vhodný použít, každopádně jsem moc rada, že jsem tam mohla byt. Vždycky mi to dá takovej ten vřelej pocit lidské bezprostřednosti - jak se tam najednou "cizí" lidi objímají a sdílejí spolu svoje niterný témata.

- Karolína

17.11. 2017

Konstelace pro mě byly hutným zážitkem, nerozlučně spjatým hlavně také s velmi milými vzpomínkami na to naše přebývání na "Kolchoze". I ta atmosféra ohně, čajů a polévky byla moc příjemná. Jeden krásný zážitek si s sebou nesu domů. A to hlavně velmi citelný pocit z té poslední konstelace, jaké to je, stát se svojí pravdou zpříma. Občas mám problém - jsem nejistá a slabá; takže ta poslední role byla pro mě opravdu zásadní. S tím silným pocitem vědomí sama sebe na zemi, zpříma a se svou pravdou, se mi myslím bude dobře fungovat, a to si vynasnažím uchovat.

- Anežka

10.11. 2017

Děkuji za Tvoji práci, kterou pomáháš a vedeš lidi na jejich cestě a za Tvoji podporu, kterou přinášíš. Jsi krásně přirozené srdce, dívám se vždy na Tebe s láskou a úžasem. U nás se situace okamžitě posunula. Cítím opět sama sebe a nyní mám možnost v otevřenosti a upřímnosti pracovat na vztahu s manželem. Přebrala jsem zodpovědnost za naplnění se láskou. Večer před usnutím jsem si zkusila zopakovat techniku s obrácením proudu lásky do sebe, naplnění se láskou a přijetí zodpovědnosti za naplnění se. Nebylo to tak intenzivní jako s Tebou, ale pomohlo mi to vyrovnat se opět do normálu. Cítím, jaká silná je to cesta k sobě, bez lpění na čemkoliv. Je to proces, který bolí, ale vím, že jsem na správné cestě.

- Daniela

1.11. 2017

Měla jsem konstelaci chladné rodiny, pocit opuštěnosti. Když se snažím na tu konstelaci nacítit, u sebe vnímám pocit Boha v sobě, cítím v ten moment úlevu.

- Lidka

18.10. 2017

Děkuju za fajnovou akci, po třech deštivých týdnech vykouzlit slunečné 4 dny přesně na termín naší vody! Krásně jsem si to užil, prima společnost, vyladěná akce, hudební a kulturní zážitky, paráda.

- Pepa

17.10. 2017

Mám pocit, že se mi v životě objevuje víc světla a vše se začíná měnit. Dlouho jsem neprožila tak hluboký zážitek, jako na konstelaci.

- Lenka

17.10. 2017

Děkuji za setkání a účast na konstelacích s Tebou. Témata se mne velice dotýkala a stále cítím, jak ve mně pracují. Děkuji, že Tvé vedení směřuje od srdce k srdci všech zúčastněných a k napojení nahoru. Cítím v tom obrovskou sílu. Hluboce mě náš společný den zasáhl.

- Daniela

16.10. 2017

Co mi voda přinesla: 1.Když se trochu překonám, tak můžu zažít pěkné věci. 2.Co jsme přijeli z vody, tak připravuju zeleninu každý večer.

Moc děkuju za celé vedení konstelací, cítila jsem, že co řekneš, to perla. Dávalo mi to smysl a vysvětlilo mi to spoustu mých dotazů. Věci zatím ještě nechám působit, ale myslím, že to dosedává přesně tak, jak má.

- Hanka W.

7.10. 2017

Na Sázavě jsme pluli přesně ten úsek, který jsem ještě neplul. Takže mám teď Sázavu od Stvořidel projetou. Vynikající byl Sázavský klášter, buchty a buchtičky a exkurze do štoly v Žampachu. Nikdy jsem v něčem podobném nebyl, je to neuvěřitelný, že si tak velký komplex koupili dva kluci a provozují ho. Pěkné bylo připomenutí legendy o svatém Václavovi, včetně mince, a historky z Trapsavce. Mně se líbila ta povídka "Holky těžký to maj". Ondřejov mě taky zaujal, ještě jsem tam nebyl, přestože je to blízko Prahy. Koncert Honzy Nedvěda byla sranda. Moc ho z koncertů neznám, ale to ozubený kolo asi jo. Ještě jednou díky za pěknou a pohodovou akci v čase babího léta. Zdraví

- Martin

21.09. 2017

Téma, které jsem řešila na konstelaci, byla láska k sobě, nenechat se vytrhnout ze své energie přítelovými výkyvy psychiky a neprožívat lásku jako drama. Jak teď zjišťuji, drama v jeho blízkosti číhá na každém rohu, ale už mě to tak nerozhazuje, připomínám si, že láska není oběť, že to, co mě tak vyvádí z klidu, je další zkouška, jestli si lásku k sobě ustojím. A tak děkuji za ty zkoušky, je jich docela dost, asi stojím vesmíru za tu práci.

- Helena_

19.09. 2017

Byla jsem překvapená, jak konstelace sedí. Zúčastnila jsem se jich poprvé, a i když jsem o nich mnohé slyšela, nechápala jsem stále, jak to funguje. Vlastně to nevím ani teď, ale opravdu mi pomohly uvědomit si celou moji situaci z nadhledu. Vyrazilo mi dech, jak mi moje zástupkyně Magda mluvila z duše, a i ostatní, jak se uměli vcítit. Děkuji jim za pomoc a tobě za citlivé, chápavé a krásné provázení celým tím procesem. Nevěřila bych, že lidé, které vidím poprvé v životě, mi takhle dokážou ve chvíli odkrýt to, co řeším dlouhá léta. Byl to pro mě velmi užitečný, nádherný až dojemný zážitek.

- Monika

6.09. 2017

Děkuji za možnost účastnit se konstelace. Byla dost náročná, odjížděla jsem unavená, ale o to čerstvější jsem se druhý den probudila. Cítila jsem se opravdu jako ta malá bezstarostná holka. Tento pocit spokojenosti a pomalu ubíhajícího času mi vydržel do té doby než jsem dojela k našim, kde jsem měla lehce tendenci sklouznout zpět do vyjetých kolejí, cítila jsem jak ve mně to nové ještě není zakořeněné a nechám se rychle strhnout okolnostmi. V každém případě, bylo tam uvědomění a celou situaci jsem si v sobě jaksi ukočírovala. Vím, že dojde ke zlepšení...v podstatě už k němu dochází. Je mi mnohem lehčeji.

- Simona

3.09. 2017

Vzpomínka na tábor, byly to nádherný dny, děkujeme že ještě existují lidi, kteří dokáží udělat tolik krásných, přitom obyčejných věcí, a to je nejhezčí.

- Lucie F.

3.09. 2017

Otisky důvěry a něhy.
Společné snění
a pevné břehy!

- Linda

30.08. 2017

Děkuji, že jsem mohl být na konstelacích. Byl to pro mě silný den a jsem rád, že jsem dost věcí uviděl. Moc děkuji za sepsání části o Modlitbě k Bohu

- Josef

22.08. 2017

Cyklovandr 1* - jako vždy úžasnej - malá skupina báječných lidí, pohoda, vzájemná pomoc, krásná příroda, romantika a KLID.

Voda pro mě tentokrát představovala hodně velkou výzvu. Po náročné jarní Moravě jsem byla dost ve stresu, jestli a jak psychicky zvládnu divočejší úseky. Dokázat přijmout, jak rychle voda teče, že nejde zastavit, rozhlédnout se a v klidu si promyslet kudy dál. Nebojovat s proudem a nevyhýbat se za každou cenu všem překážkám. Neotáčet se zpět a neřešit kudy jinudy jsme měli proplout, ale soustředit se na tady a teď. Nestresovat se, že nevím, co je za zatáčkou. Spolehnout se na toho vzadu. Důvěřovat. Dýchat. Teď nejde vystoupit, proud nas nese, kam chce sám. Podřídit se mu, přijmout jeho směr a rychlost paradoxně přináší svobodu. Podstatně líp mi šly klidné úseky - kde musím makat, abych se někam posunula. Čeká mě ještě hodně práce nejen s pádlem v ruce. Moc díky za možnost jet s váma, za organizaci a za trpělivost a pevné nervy kormidelníkům.

- Evucha

17.08. 2017

Voda s Vámi všemi se mi opravdu líbila. Za ty čtyři dny jsem se nasmála víc než za předchozích deset let. Určitě to bylo tím, že se sešli fajn lidi, kteří mají rádi recesi a umí si udělat legraci sami ze sebe, ale asi v tom hrály roli i převlečky. Asi mi dlouho chybělo pádlo v ruce, aniž bych si to uvědomovala, chyběl mi ten klid, když voda sama unáší loď i ten adrenalin, když přijdou peřeje. Během vodního putování jsem nechala odplout realitu všedního dne (bohužel jsme nechali odplout i tu černou paruku, i když jsme se fakt snažili ji vylovit) a pokaždé, když si na Slovensko vzpomenu, tak se na chvilku z té současné reality dostanu. Poučení, které si z pobytu odnáším, je takové, že bych asi častěji měla chodit s chlapama do hospody a poslouchat jejich řeči, třeba bych je konečně pochopila. P.S. V pondělí jsem byla na Velehradě. Žádného Cyrila s Metúdom v županech jsem nepotkala, bohužel.

- Lada

12.08. 2017

Druhý den - na lodi jsem s Jardou a patřičně jsem si odedřela jeho první den na vodě. Večer únava taková, že jsem brzy zalezla spát a ze spacáku poslouchala, jak zpíváte. Pocit party, dobrého naladění. Třetí den - nádherný hrad, mnohopatrový, líbilo se mi tam. 30 km na vodě s Milošem. Odpočinula jsem si při pádlování, zazpívala, bylo mi fajn. Najetí na šutr pod obtížným úsekem - byla tam z mé strany důvěra, že když už nejsem schopná naskočit zpět do lodě, tak mě snese do bezpečí. Sice jsem měla natlouklé koleno a tekla mi krev, ale vlastně se nic hrozného nestalo a bylo to zpestření vody. Puberťáci. Dala jsem si jen malou kérku. Diskotéka - jo, po chvíli váhání, zda tančit, jsem se přidala a nelituju. Čtvrtý den - transsexuálové. Tak toho jsem se nechtěla účastnit. Ale nakonec nebylo problémem vzít si košili a kravatu. Snídaně se spoustou chichotání nad převleky kluků. Čekám u lodí na nádraží a píšu si deník. Dnešní volba zadáka padla na Karla a můžu říct, že se mi s ním jelo ze všech nejlíp díky povídání. Ženský kruh - překvapilo mě vedení kruhu, něco takového jsem ještě nezažila. Večerní hra o draku, Honzovi a princezně - no nebýt Karlovy zabejčenosti, tak jsem to po 10 minutách zabalila. Takhle jsme princeznu zachránili. U ohně až do noci. Pátý den - déšť, krásné zpívání v nádražní hale, vlak. Volba, že pojedu s Haskym. Vymetl se mnou většinu peřejek. Byla jsem mokrá od deště a byla mi zima. Hospodská, která nás pozvala s vlastním jídlem dovnitř - tak to se hned tak nevidí. Tři hrnky výborného čaje. Diplom, rozloučení. Písničky před jídlem mě baví, gumové lodě byly kvůli šutrům dobrá volba, i když by pro mě bylo vodácky větší čest jet v kánoi. Fakt mě potěšila celková kvalita a rozmanitost nabízeného jídla. Díky za to. Jsem moc ráda, že jsem s vámi jela. Byla to pro mě první dovolená po sedmi letech.

- Yaki

12.08. 2017

Putovní akce se mi moc líbila. Každý rok si po každém Putování řeknu, to je zajímavý, že vždycky na tom Putování jsou ti nejlepší lidi, že se vždycky na Putování nejlíp skamarádím a vždycky z toho mám ten nejlepší pocit. Letos mi přinde, že to ale bylo zatím to nejlepší Putování z těch čtyř, co jsem absolvoval, i to co jsem prožil, že to bylo takový mimořádný. Například spací místa místa neměly chybu. Asi nejvíc mě pobavilo spaní na vlakovým nádraží. Velké dík, že jsem si mohl vyzkoušet i náročnější místa, stoupání na nejvyšší vrcholy. Díky všem, co mi pomáhali dolů, když jsme se vraceli od ledové jeskyně a od zříceniny, a nahoru, když jsem upad při cestě na Klíč, za půjčení pláštěnky, za buchty, a těm, co mě večer doprovodili až k metru a jeli se mnou co nejdál, abych nebyl sám.

- PAVEL

7.08. 2017

Jsem tu. Dělám kroky. Jdu. Očekávání, strach i odvaha vidět svou cestu. Jsem tu. Klid, únava, vzpomínky z dávných příběhů. Jdu. Otázky, jak uvolnit rodovou štafetu. Kráčím dopředu.  Pohyb. Zastavení. Pohyb. Ze střípků skládám mozaiku. Dělám kroky. Děkuji za putování, za inspiraci,... Bylo to silné a zároveň tak prosté.

- Míla

28.07. 2017

Loučení - slovo, které často bolí. A přesto je tou solí našich životů. Každý z nás, kdož jste tu, se někdy loučí. Ale nezoufejte. Krásná byla krajina. Když někdy něco končí, něco jiného zas začíná.

- Katka

25.07. 2017

Můj prožitek Putování Lužickýma horama je naplněný a radostný. Záměr se mi splnil do posledního puntíku. Chtěla jsem si utužit kondičku - což se vydařilo – pro nejkrásnější výhledy! (vtipná byla totiž má mylná asociace: Lužické hory, tj.něco jako Lužní lesy, však to zní podobně :)) Pak jsem se chtěla uvolnit v přírodě a to vyšlo skvěle. Tři dny mi trvala adaptace zpět do města! A taky jsem si přála zažít pospolitost skupiny, humor a smích. To vyšlo úplně nej také, 25 lidí a všichni tak blízcí a radostně sladění.Velmi mne nadchla všechna spací místa, jakož i vychytávky po cestě. Originální táboření u kouzelné železniční stanice, dokonalé spaní v lesním hájku u přehrady s potokem a koupáním, a velmi působivé nocování v čedičovém lomu. Děkuji za krásný čas.

- Nela

24.07. 2017

CESTOU

Vlasy mám kroupou umyté,
bahnem si čvachtám.
Silnice párou zalité
úsměv neskrývám.
A tak kráčím kráčím cestou dál
do neznámého tábora
s partou dobrých lidí
na poutníky si hrát.

Srdce máš láskou dotknuté,
v dlaních jej chováš,
bolestí rány rozryté,
slzou vymýváš.
A tak kráčíš kráčíš cestou dál
do živoucího Prázdna.
S hrstkou blízkých lidí
a s životem si hrát.

- Markéta B.

8.07. 2017

Putuji přes mosty, lesy a oblázky,
hledajíc odpověď na svoje otázky.
Přes kroupy, nečasy, plouží se náš tým,
až z toho myšlení z hlavy stoupá mi dým.
Když se dým rozplynul, vidím dvě studánky,
krásné oči připomenou mi dálky.
Srdíčko tluče jak velký zvon,
za sebou nechal jsem městský to shon.
Ač jsem shon opustil, návrat přec čekám,
připraven na výhru, budoucnosti se nelekám.
Vidím svůj život krásný a pln lásky,
toť je ta odpověď na moje otázky.

Putování jsem si fakt užil a nabil si baterky. Děkuji za písničky. Včera jsem si je pouštěl nahlas a slzy se mi hrnuly do očí. Děláš skvělé věci pro lidi. Slunce v duši,

- Jirka

8.07. 2017

Pokud ti silné prožitky nejsou k mání,
přidej se k partě na Putování.
Konvenční zábavu srč si do řiťky,
tady tě čekají hlubší prožitky.
Stane se nejednou, že jsi paf,
to je všednosti epitaf.
Tak jako z ohniště kouř nekompromisně čadí,
lidé všech pohlaví mají se tu rádi.

- Aleš z Kozomína

7.07. 2017

Moc děkuju za celý den konstelací, změny sleduju okamžitě a je to jízda! Jsem ráda, že jsem se ve své nerozhodnosti nakonec rozhodla přijít. Hluboce věřím v to, že vše je tak, jak má být, a minulou sobotu opravdu bylo.

- Katka__

4.07. 2017

Sobotní konstelace byly pro mne velmi intenzivní. Všechny role, které jsem zastupovala, úzce souvisely s mým životem. Bylo moc hezké a obohacující zastupovat babičky. Jako babička jsem pocítila lásku k potomkům, bez usměrňování a řízení. V roli puberťačky jsem si  znovu zkusila, jak chutná puberta. V mých 27 letech se mnou zacloumala stejně jako v 17, a to se věnuji meditační praxi:-). Při rituálu, který se děl v rámci konstelace Štěpánky, jsem nebyla přítomná, začaly mi pracovat střeva, takže jsem dost odbíhala a většinu toho jsem úplně propásla. Celý seminář se mne velmi dotkl a inspiroval mne k praktikování rituálu a napsání básně:

Svlékám se z šatů, odevzdávám snahu.
Snahu žít v bezpečí,
starý způsob mi moc nesvědčí.
Lpím na starých dohodách a vazbách,
na řízení a kontrole,
utápím se ve svých snahách.
Pubertu znovu ochutnám,
je mi blízká - dobře ji znám.
Jí porozumění dám.
Sobě? Propadám znovu do snah!
Ještě moc lpím a taky sním.
Co třeba se toho vzdát?
Mandalo, už můžeš svému poslaní dostát.
Ano, zapisuji, podtrhávám
rituálním způsobem se vzdávám...!
Oblékám si kosti, nohy, cévy, krev.
Očima pozoruji zhmotněné snahy
popel prosívám cedníkem.
Co s popelem udělám?
Do kompostu ho dám.
Nechť se transformuje ve vyšší potenciál.

V hlubokém dojetí a vděčnosti za podporu a přítomnost všech zúčastněných.

- Natálie

14.06. 2017

Mám stále ještě pocit, jako kdybych byla z polovic na Slovensku. Moc nám všem díky za spoluúčast. Cesta po Slovensku se mi naozaj líbila. Už v Brně, jak jsme nasedli do vozů, jsem se uvolnila  a hodila pracovní věci za hlavu do prostoru. Slovensko je moc krásné. Cesta se vydařila nejen výběrem míst, kde jsme byli, ale skvělost cesty byla způsobena i námi všemi. Naozaj jsem si SK užila. Přeji nám všem krásné léto.

- Zdena

23.05. 2017

Děkuji za celý den a jeho plynulý průběh. Přiznám se, že jsem ráno moc nevěřila, že to všechno stihneme. Témat, společných linií a pocitů, které se mě dotkly do hloubky bylo opravdu dost. Udělat si čas pro sebe, zakořenit se, pokora vůči rodičům, síla ženské energie. Domů jsem přijela dost unavená, nečekala jsem, že se zapojím až tak moc, ale byl to dar jak pro mě, tak pro ostatní, a tak to i přijímám, ačkoliv jsem se první polekala, jestli toho tolik zvládnu. Vím, že vše se děje ku mému prospěchu, ani jedna slza nebyla nazmar. Vím, že se to projeví časem, ale už teď cítím, že vše bude k lepšímu. Vztah k sobě samé i k ostatním, práci...atd.

- Simona

21.05. 2017

První hmatatelný výsledek konstelací je na světě. Dnes jsem sledovala film, ve kterém žena měla rozdvojenou osobnost - slabá citlivá týraná nešťastná x silná vyrovnaná svobodná. Ta silná zabila muže, který týral slabou. Já sice nikoho nezabila, ale to rozdvojení jsem cítila jako paralelu toho, co jsem měla postavené v konstelaci - silná a slabá žena. Až dnes se mi podařilo naplno přijmout tu slabou a pochopila jsem tak příčinu svých dosavadních problémů (rozum se neustále hádal s citem, každý měl opačný názor a já se nedokázala rozhodnout, vše bylo jako na houpačce). Po spojení obou mých částí mám v rozhodování konečně jasno, je zastoupen rozum i cit a neperou se. Ten vnitřní klid bez houpačky je k nezaplacení. Děkuji. Asi nejsilnějším je to, že konečně v praxi vidím nějaké výsledky, protože jsem se roky snažila a nic nebylo vidět ani cítit. Teď se raduju každou chvíli.

- Helena_

17.05. 2017

Děkuju, že jsem se mohla zúčastnit a prožít konstelace, byly to velmi silné zážitky. Velmi to ve mně pracuje. Ve všech konstelacích bylo něco pro mě, důležité poselství, ponaučení, nastavené zrcadlo.

- Jana____

12.05. 2017

Zážitky z převrácení lodě nebo promočení nebyly příjemné, ale nijak mě nepoznamenaly, ani nejsem nachlazený. Takže moje myšlenky se točí hlavně tím směrem, kdy a kam a s kým zas pojedu na vodu a taky jak se vybavím, abych byl v pohodě a připravený se o sebe plně postarat a mít i kapacitu pomoct ostatním.

- Jirka_

3.04. 2017

Akcička se mi dost líbila, byla poklidná, odpočinková a pohodová. Zadáci i háček byli fajn, každý mi přinesl něco krásného. Postarali se o konverzaci (hlava byla vypnutá, mozek nefungoval, nepřišla bych na žádné téma hovoru a mlčení mi připadalo rušivé, jako by s každým nevyřčeným slovem, každou pauzou mezi věty unikalo něco vzácného, co už nelze dostihnout), nechali mě práskat fotky kdykoli mě napadlo a poprat se s oběma živly (tedy línou vodou a rozverným protivětrem) a dát do pádlování více sebe. Měla jsem báječné spolupádlaře. Taky děkuji Elvírovi za jeho neutuchající smysl pro humor, nekonvenční vtípky a za oběť s aprílovým žertíkem. Dost se mi líbila i ta chvíle, kdy jste hráli jakousi hru a já mohla zmizet a v klidu se vykoupat a být jen sama se sebou a se svým foťákem. Letošní ráno přírody, to její zívání a protahování, přihmouřené oči s výrazem ještě chvilku a pak vstanu, to poklidné letošní ráno roku jakoby mě fascinovalo svým tichým kočičím příchodem. Mám pocit, že musím zachytit a zvěčnit do bajtíků každý pupen a lísteček klubající se na svět, že musím do sebe vstřebat každé kvítko co rozvine své okvětí. A tak díky za báječnou možnost vítat letošní jaro tímto způsobem. A taky jsem poprvé v životě viděla v přírodě bobra. Pravda, bobr byl bobrem jen půl minutky, než mi řekli, že je to nutrie, ale i tak.

- Janča

27.03. 2017

Děkuji za to co děláš. Nedá se do slov vyjádřit, co cítím v srdci....

- Petra__

24.03. 2017

Cítím, že Ti chci poděkovat. Takže DĚKUJI. Cítím v sobě, že mi pomohly konstelace, na kterých jsem u Tebe byla. Cítím jakési ulehčení do života a také větší přijetí. Těžko popisovat. Důležité je, že to prostě vnímám.

- Mirka__

23.03. 2017

Jak jsem to celé prožívala? Jedním slovem FANTASTICKY! Vlastně tím žiju dodnes a pořád jsem toho plná. Když si vzpomenu na vlastní konstelaci, jsem stále dojatá, ale šťastná. Když si řeknu větu, která padla v mé konstelaci: "nechci řešit věci jako moje mamka, chci řešit věci s láskou", uklidním se. No a co se týká ostatních konstelací a rolích v nich, jsem stále udivena, jak snadné bylo stát tam a cítit to za ty druhé, a pak z toho zase vystoupit a už nic neprožívat. Ta zvláštní síla, co tam byla... Taky jsem ráda, že už zase každý den myslím na Boha. Sice mě stále napadají modlitby, které jsem se učila v kostele, ale to snad není nic proti ničemu. Moc děkuji za naprosto nevšední zážitek. Měj se krásně a přeju ti, ať z tvých konstelací odchází každý tak šťastný a obohacený jako já. 

- Katka_

9.02. 2017

Chtěla bych poděkovat za Tvůj čas a provedení... Já po 24letech začla cítit soucit!! To je nádherná pecka :-))

- Svatava

22.01. 2017

Děkuji za jemnost, porozumění a s láskou provázení konstelacemi. Byl to pro mne krásný vědomý koncert. Sama jsem ještě v chaosu, snažím se pohlížet na to, co mě čeká, z výšky jako žirafa tebou darovaná. Nic teď razantně neřeším, jen tak jsem s Novou dobou za zády. Ráda zase někdy k Tobě na konstelace přijedu, vedeš je opravdu krásně.

- Lída

13.01. 2017

V samsáře žijeme každičký den,
až toto prokoukneš, budeš chtít ven.
Kdo stále jen na požitky myslí,
sám sobě špatnou karmu syslí.
Kdo štěstí druhým rozdává,
na plné čáře vyhrává.
Až se tě tvůj osud zhostí,
pocítíš sílu svých posedlostí.
Snadno se zbavíš těla i kostí,
těžko se zbavíš svých závislostí.
Můžeš si malovat nádhernou pohádku,
vždy se však ocitneš na samém počátku.
Až tvoje schránka nalezne hrob,
poznáš zda nahoru či dolu ušla jsi krok.
I když nám samsára sejde z očí,
jedno je jisté - přece se točí.

- Aleš z Kozomína

13.01. 2017

Silvestr byl moc fajn. Hodně jsem si to užil. Super místo, potní chýše, výlety v okolí, hry, zpívání, dechberoucí silvestrovský večer. Díky moc.

- Martin

10.01. 2017

Díky za fajn akci. Bylo to prima. Musím říct, že je fajn, že takovéto akce pořádáte. Někdy je velmi těžké skloubit různorodou skupinu. Pro mne to bylo malé připomenutí, ochutnávka dávných Instruktorských programů s příjemnou lehkostí, recesí, atmosférou a lidmi. Super. A ty konstelace byly dobrý.

- Mojmír

10.01. 2017

Děkuji za kráásný silvestrovský čas v duchu kola Samsáry, hlavně všem účastníkům a vedení. Tento čas byl naplněn humorem, smíchem, tvořivostí, zpěvem a přátelskostí. Velmi se mi líbila brtnická fara a ochotný farář, bylo to skvělé místo jako dělané pro nás, se vším co potřebujeme. Vyšlo nám nádherné zimní i slunné počasí. Sauna měla výhřevnost tak akorát, bavilo mě mozaikování a nej byl celý silvestrovský večer, který měl spád, bylo veselo a hravo. Jsem šťastná, že jsem tam mohla být s vámi, děkuji!

- Nela

16.12. 2016

Od konstelace uplynulo pár dní a já pociťuji ve svém životě celou řadu změn. Přiznám se, že jsem byla trochu skeptická, ale výsledek mě velmi překvapil. Moje emoce se uvolnily, a to jako lavina. Velmi se uvolnila moje sexualita, což bylo asi největší překvapení. Můj vztah s manželem se výrazně zlepšil. Vysvětlila jsem mu své pocity z celé situace, díky konstelaci bez útoku a dominance, a on to pochopil a přijal. Intimní život s manželem je také lepší. Nejsem příznivce velkých patetických prohlášení, ale změnila jsi mi život. Každý den vnímám nové věci a vnímám nově i sebe sama.

- Albína

29.11. 2016

Jsem moc vděčná, že děláš konstelace. Je úžasné se skrz konstelace podívat věcem na zoubek. Po každé konstelaci cítím proměnu. Naposledy můj ženský rod a spočinutí v podpoře a přítomnosti žen v mém rodě... byl to nádherný moment, moc Ti za něj děkuji. Hned další den zázrakem se pár našich žen sešlo v cukrárně a krásně jsme si popovídaly a nasmály se. Bylo mi v tom moc dobře. Rozpoznala jsem tu podporu a přítomnost diky konstelaci. Dekuji za nádhernou básničku. Obohatila mě.

- Rose

24.11. 2016

Ženský kruh byl nečekaným, ale milým překvapením. Už jsem si několikrát ověřila, že konstelace fungují a mění život, ale vždycky jsem z toho znovu a znovu překvapená, že to tak je. Moje konstelace byla o lásce a partnerství. Tentokrát mě překvapilo, že ač nebylo v konstelaci navenek téměř nic vidět (mé postavy byly statické bez komunikace a pohybu), tolik se toho dělo uvnitř mě samotné. Změny, které vnímám, jsou tyto: Jsem si mnohem jistější v tom, co cítím, nebojím se věřit svým pocitům a připadám si mnohem celistvější. Kdykoliv si vzpomenu na to, že sama sobě můžu předávat spoustu lásky, dělám to. Cítím se mnohem šťastnější, než tomu bývalo kdykoliv předtím. 

- Helena_

22.11. 2016

Děkuji za jemnost, kterou jsem při konstelacích cítila, a sobě konečně dovolila.

- Isabel

21.11. 2016

Na tvých akcích nejvíce obdivuji tu ladnost organizace, to splývání s proudem, a jak má vše dokonalé boží načasování. V pravý čas přijde přístřešek, v pravý čas zajistíte jídlo, v pravý čas přijde podpora přátel, síla kruhu, blízkost a sdílení dobrého i čehokoliv náročného. * Jakoby to byla samozřejmost... ale není, a s pokorou vše přijímám jako dar přítomnosti a v mnohém se tomu učím ze Tvých dovedností, a díky Tvé schopnosti přijímat hojnost Vesmíru a pospolitost Duší. Umíš propojit světy, zařadit handicapované do každé akce a účastníkům pomoci se spojit srdcem, vidět Srdcem.

- Nela*

18.11. 2016

Výlet do Osvětimi mě dost rozlítostnil, ale už jsem ok. V pondělí jsem zvracela. Pro mě to je celoživotní strach, nemoct ochránit své děti, případně si muset nějak vybrat ... nepopsatelná hrůza. Nebo dávat ze svého jídla jednomu a nemoct pak dávat dalším dvěma? No děs. Jsem ráda, že máš vizi, co bude po smrti.

- Magda

5.11. 2016

Po páteční konstelací jsem se o víkendu cítil uvolněně, zkrátka ve větším klidu. V neděli jsem byl na návštěvě u táty. Domluvili jsme se na termínu návštěvy hřbitova v Bíteši a chalupy, kde jsme před 3 roky umístili urnu s maminkou. Zároveň jsem i navrhl přestěhování urny, což táta uvítal. Bylo na něm vidět překvapení. Když jsme se loučili, tak se dokonce i usmíval, což u něho není obvyklé. Cítím, že můj pohled na tátu se díky konstelaci významně změnil směrem k pozitivnímu vnímání, dokonce mi připadá, že mám i více energie. Ještě jednou moc děkuji za citlivé vedení konstelace, která mi pomohla lepe se orientovat v našich rodinných vztazích.

- Petr Daňhel

1.11. 2016

Konstelace na mě působily velice kladně. Přesně se konstelace u mě odehrávala, jak prožívám situaci odmalička. Jen mám pocit, že jsem to pořádně neprocítila... připadá mi, že neumím prožívat emoce, musela jsem kvůli "přežití" nemít emoce.

- Andrea__

15.10. 2016

Jsem moc vděčná, že jsem byla v Ladaku a navíc s tak skvělými průvodci! Uvědomuju si to stále znovu a znovu. Vyprávím si o tom sama sobě v autě, když řídím. Než své zážitky postupně vypovídám všem v masérně a v ordinaci, mohu je zažívat stále dokola a velmi často se u toho zadýchám, zpotím, srdce mi buší a vždy se nadchnu a nejsem k zastavení. Často je to tak sugestivní, že bych až smrkala prach a oči mi vlhnou dojetím. Vidím pak okolo hory a ty hory jsou živé, mají mnohaleté vrásky, už ztuhlé údy a tepou, každá má svůj rytmus. Slyším zpívat mnichy, skřípat mlýnky a pokukovat rošťáky s otlučeným čelem. Rozvěsili jsme po zahradě praporky, na stole furt stavím stupy z kamínků a šály himalájské už jsou aktuální. Nesmírně mě obohatila přítomnost Pepy a raduju se, že byl s námi, a že já zažila jeho houževnatost a odolnost.

- Petra

13.10. 2016

Když jsme přiletěli do Lehu, dostavilo se vyčerpání z celé té cesty a výškovka, tak jsem lehla. Ty věci, kterých jsem se před odletem tak bála, se nakonec ukázaly nebýt až takový problém (slunce, vedro, zima, špína, přesuny, zažívací problémy). Silné zážitky to ale byly každopádně – první den treku, kdy jsem nedošla do cíle a spala jsem sama u místních v té vesničce, to že mi celá skupina pomáhala, sedlo Shingola, kdy jsem se taky dost překonala a vyšla jsem skoro celý úsek bez koně, jízda v džípech zpátky do Lehu, konstelace a zpívání manter, den v Dilí - to fakt byl kulturní šok, ale co mě tam nejvíc dostalo nebylo vedro ani smog, ale ta bída všude kolem. Jsem ráda že jsem neuhnula a na cestu se vydala. Děkuji Štěpánovi a Markétě, že se mnou měli trpělivost a že vše bylo zařízené tak, že kdo měl nějaké problémy, tak mohl někde zůstat nebo jet na koni nebo si to prostě nějak ulehčit, a že po náročných částech cesty byl vždy jeden nebo dva méně náročné dny. Docela mi tu chybí hory a to ostré slunce. Po návratu se dostavil vnitřní klid. Větší pocit vnitřní síly, že když jsem zvládla tohle tak zvládnu i další věci, co mě čekají. Pocit, že jako co tady všichni řeší za blbosti, když támhle v Ladakhu musí lidé řešit, jestli vůbec přežijí zimu.

- Vilma

13.10. 2016

Jsem vděčná za všechna ta krásná místa, která jsme v Ladakhu mohli navštívit. Pohodové putování, dobrá organizace a hlavně ohleduplnost vůči těm, kterým po cestě nebylo dobře a neměli tolik sil. Mám ve Vás důvěru a těším se z pohody, kterou šíříte kolem sebe.

- Lucka

10.10. 2016

S prvními fotkami jsem se vracela do těch míst, vzpomínala a znovu cítila to slunce, ten prach, ty hory, ty závratě, tu únavu, tu radost, tu zvědavost. Teď už trošku vím, jak se žije v Ladakhu. Vzpomínám často snad úplně na vše. Na moji první výškovku, když jsem zvracela, na moje 10x denně na záchod. Na masalu, momo, thukpu, na smlouvání v obchodech, na filtrování vody, na prach a špínu. Ještě nějakou dobu doma se mi nad ránem zdávalo o tom, jak musím brzo vstát a balit stan, přesuny, cítila jsem chlad hor a prach silnice. Ale také mám stále před sebou tu nádheru a rozlehlost Himalájí, vrásčité tváře bezejmenných krásných Tibeťanů, nebo nudli u nosu děti ze Sluneční školy. Kláštery a Buddhové, lámové, malí uličníci. Mám jednu zkušenost: potřebovala jsem něco vyřešit a tak jsem poprosila, požádala o pomoc - a zpívala 9x mantru Om Tare tu Tare... a ony se začaly dít věci, které mi daly znát, že vše se děje správně. Vše dopadlo líp, než jsem očekávala. Síla mantry a modlitby zároveň. Juley!!!!!!

- Kamila__

8.10. 2016

Cesta do Ladakhu byla pro mne náročná fyzicky. Řešil jsem si vize do budoucnosti. I když na místě "NIC" nebylo, to nic bylo úžasné, velký klid co nabíjel. Větší šok byl návrat do reality, lidé zde, stres všude a nečekaná ztráta vztahu... Jsem nabitý spoustou zkušeností, hodně i životních.

- Kuba

29.09. 2016

Konstelace mě velmi překvapily hlavně tou až neuvěřitelně silnou energií, která tam probíhala. Vlastní konstelace byla velmi psychicky náročná, ale jsem si jistá, že bylo nutné prožít tyhle emoce. 

- Andrea_

22.09. 2016

Na táboře se nám líbilo, i když jsem čekala akčnější (tedy speciálně cyklisty) seniory. Ale parta se sešla dobrá a program umožňoval vyžití podle svého. Moc mne bavila společná kooperativní hra se stanovišti s ostatními účastníky tábora. A obdivovala jsem ostatní seniory, že si troufli na vodu, když s tím neměli prakticky žádnou zkušenost.

- Zoja

22.09. 2016

Zúčastnila jsem se akce "Tábor pro seniory" v Jemčině u Jindřichova Hradce. Byli jsme bezva parta, každý jsme byli z jiného města. Organizátoři pro nás seniory i pro rodiny s dětmi společně připravili různé soutěže, výlety, také trochu nebezpečnou plavbu v kánoích po řece Nežárce. Zažili jsme spoustu legrace, poznali nové přátele. Byla jsem spokojena a zavzpomínala si tak na dětská léta.

- Jana Priatková

22.09. 2016

Chtěla bych poděkovat za nápad uspořádat tábor pro dříve narozené. Mladí mají spoustu možností, jak se zabavit i s dětmi, ale pro nás starší nic nebývá. Ale i my chceme prožít dobrodružství, a to se opravdu podařilo. Utvořili jsme partu, soutěžili jsme s rodinama s dětma a nasmáli se při tom, jako už dlouho.

- Alena Brázdová

24.08. 2016

Děkuji za jako vždy skvěle promyšlenou vodu! Program byl našlapaný, s ohromným následným servisem. Vše bylo výborně poskládáno, a došlo i na tvou proslulou práci s počasím – tábořiště vybrané záměrně pod mostem, když byl déšť hlášený až na 11:00 druhého dne, je prostě mimo mé chápání. Z her mne stejně jako ostatní zasáhla nejvíce Helena Kellerová. Čekal bych, že díky svému handicapu budu ve výhodě, ale najednou jsem nebyl schopen dělat ani věci, jež jsem dříve prokazatelně bez potíží dělal. Psát do dlaně není problém, je však třeba psát v takovém směru, aby si dotyčný nemusel v hlavě nic převracet, a písmena dělat velká a dostatečně tlačit. Jenže jak to Jurášovi sdělit, když nemohu mluvit? A podobně se vším ostatním – jak sdělit, že nemám vedle zraku ani čich, a tak u mne přivonění nedává smysl? Výsledný dojem byl tedy krapet depresivnější, než jsem čekal. Rozplétání gordického uzlu jsem doteď nevyřešil, a to za sebou mám matfyzácký kurs kombinatoriky a teorie grafů. Chápu, že se nedají rozplést dva propojené samostatné kruhy. Ale dá se vytvořit jediný nerozpletitelný kruh? Netuším. A ještě jedna hra mi utkvěla v paměti: Když jsem byl na Dyji. Přijde mi celkem symptomatické, že Hanka a já jsme byli jediní dva, kteří klíč nerozluštili. Moc mile mne překvapila přísloví – Koubuška byla při hádání neuvěřitelně bystrá, bralo mi to až dech. A skvěle jsem se bavil i při sledování výkonů ostatních týmů, párkrát se mi dokonce stalo, že jsem uhodl výsledek dřív než hádající. A v každém případě je velmi inspirativní, jak jsou některé věci snadno vyjádřitelné, zatímco jiné rozumně zprostředkovat skoro nejde. A ta hra má navíc úžasné tempo, a přitom rozvíjí jak tvůrčí stránku, tak i logiku a přemýšlení. Příjemné bylo setkání se Štěpánkou, jejíž výrok, že je třeba se rozejít, aby vztah začal konečně fungovat, mi stále zní v uších. S Jindrou jsem zapomínal na svůj handicap – dokázal bezvadně vystihnout, co se ještě dá, a kde již budu potřebovat píchnout. Ani trochu mě nepodceňoval, aniž by však sklouzl k přeceňování.  Na Pálavách se plulo překvapivě dobře, byť výhradu horší čitelnosti bych si určitě ponechal. Plusem je určitě nízká hmotnost, o přenositelnosti samozřejmě nemluvě. Noční plutí byl myslím výborný nápad, jen doteď kroutím hlavou nad loučemi. Probouzení hrou na kytaru je něco, co se mi neomrzí, pročež vám děkuji za překrásný duet. Nevím, jak to děláte, ale zníte tak samozřejmě a tak snadno a hlasem se výborně doplňujete. Pěkný zbytek léta

- Honza

26.08. 2016

Chci poděkovat za tu péči o nás během putování i program, co jste vytvářeli! Byla to sranda!  Moje v životě první modelařina, ty dvě sošky, jedna velká a druhá, co má v klíně. Diplom už visí na čestném místě v mém kontejnerovém pokojíčku vedle racčích per, samorostů, štěpánčina dredu, reflexní pracovní vesty a modré ochranné helmy - bizardní toť výstavka! Je zajímavé, jak něčí projev může pro někoho znamenat úplně normální chování a pro někoho jiného inspiraci k uvolnění. To je pěkný, že to tak vnímáš, snad to opravdu k něčemu bylo. Posílám takto aspoň virtuální objetí. Žij blaze a s úsměvem ve tváři! Vodáckým Ahooj se loučí

- Aleš

31.07. 2016

Moc děkuji za super  S E N I O R T Á B O R v Jemčině. Celý pobyt byl P O H O D A  JAHODA! Jestli bude i za rok, hlásím se už dnes!

- Anna Kohoutová

16.07. 2016

Seznámení na nuda pláži bylo fajn. Pro mě přirozené, osvěžující, pěkné. Divadelní dílna byla zajímavá. Jsem introvert, tak to nebyla tolik aktivita pro mě. Při jedné situaci jsem se do toho dokonce tak vžil, že jsem zapomněl, že je to hra. Hraní pod igelitem se mi líbilo. Přišlo mi, jako bychom se tam dávali trochu jako skupina dohromady. Já jsem taky krákoral, což mě překvapilo. Probouzení kytarou se mi libí. Upgrade s trubkou v lese byl zajímavý. Naslouchání ve čtyřech bylo fajn. Myslím, že se mi povedlo říct to, co opravdu cítím. Bylo zajímavé slyšet i příběhy ostatních. Na meditaci pomalého jídla mě zaujaly ty různé chutě a složení jídla. Oběd na kamenném stole byl moc pěkný. Při slepé chůzi jsem Zuzce důvěřoval. Tu chůzi jsem si hodně užil.Ve Struhách bylo naprosto úžasné místo na táboření. Připomínalo mi to podobné místo z loňského putování. Návštěva Judity a Rádžího byla příjemným obohacením akce. Borůvky všude byly vynikající. Meditace smíchu, hněvu a tance byla pro mě uvolňující. Pytlík jsem si vyrobil na Skalce. Mám v něm mateřídoušku. Můj kámen byl živý a dobrý noční parťák. Chůze "na přirozeno" byla příjemná, osvěžující, uvolňující a osvobozující. Nikdy bych ale neřekl, že budu takhle někdy putovat. Prohlídka pily byla hodně zajímavá. Nikdy jsem na takové pile nebyl. Návštěvy u Boba Hogana a pana Samorosta se mi líbily. Bob měl zajímavé vyprávění a pan Samorost úžasné exponáty. Již jsem byl na třetím putování v České Kanadě a je pořád co objevovat a pokaždé je to putování jiné. Pro mě to byl krásně strávený čas v přírodě a mezi moc fajn lidmi.

- Martin

14.07. 2016

Co jsme si z Putování odnesli? Já zcela jistě obrazy krásné krajiny, kterou bych sama tohle léto pravděpodobně nenavštívila. Také překrásné vůně, barvy a široké obzory, které ve městě tolik chybí. Vypravili jsme se s Pavlem hned o víkendu na bylinkářský výlet, a nasbírali hodně třezalky i mateřídoušku, které mám teď v čaji. Sbírali jsme do Pavlova pytlíčku z Putování, třezalka už je v lahvičce, a louhuje se do třezalkového oleje. Děkujeme VŠEM za společně strávené dny, za sdílení společného času, za přátelskou atmosféru.

Traviny tančí houpy, hou,
hrají si s větrem, s oblohou.
Oblaka s nebesy spojila se,
společně klaní se zemské kráse.
Kéž pluji s oblaky do daleka,
až tam, kde moje duše čeká.
Hou, hou, houpy, hou,
toužím být čistou oblohou...

- Petra

14.07. 2016

Konstelace. Probíhá téma PŘIJETÍ BOLESTI… dotknout se, a jít. Otevřít se životu, i té bolesti, tomu co je… naplno… nechat proudit, ale nechtít měnit… manipulovat… když jsem stála jako zástupce "nemoci" syna. Prosím si o podporu, kumuluji sílu udělat KROK - do Neznáma… nedokážu udělat změnu ze dne na den.  Je ve mně velká bolest, zklamání, vrací se pocity viny a vím, že jinak jsem neuměla… a stále neumím.. asi bych se nedokázala chovat jinak… MUSELO to skončit rozchodem. Hodně téma PŘIJETÍ STÍNU V SOBĚ - prosvětlení, prozáření, zvědomění…  vzdor vůči "pozemským" věcem - tělo, sex, peníze.  PŘIZNÁNÍ PRAVDY. Sebeúcta, celistvost sebe. Přijetí se se vším všudy. Také konstelace Církev vs. BOŽSTVÍ V NÁS se mě hodně dotkla. Něco zvenku, které říká pravidla - co se má dělat a VNITŘNÍ HLAS. Období RYB vs. období VODNÁŘE - svobody jít jinou cestou, novou cestou, než dosud, než bylo obvyklé… Potřeba KOMUNIKOVAT o tom, co se děje, vyříkat si věci, křivdy, ale i to krásné, poděkovat, být vděčný.

- Martina

11.07. 2016

Z konstelací jsem maximálně nadšená, děkuju za přístup, který mně moc vyhovoval, vše srozumitelně vysvětleno a hlavně krásným klidným hlasem. Každá konstelace mně něco dala, lidi vlastně řeší pořád to stejný... partner, finance, alkohol atd. Takže opravdu v každé konstelaci jsem si našla i něco pro sebe.

- Mirka_

11.07. 2016

Nadchla mne spontánnost, hravost a humor. Potěšilo mne, překvapilo a léčilo, že můj speciální jídelníček přijala celá skupina. Zázemí na spaní vždy v božské dokonalosti a načasování, prostor pro sdílení a kytary a zpěv. Každý moment byl originál a naplňující. Skvělá trasa, v přírodě jsem se rozplývala donekonečno nekonečna. A úplně všichni jste mi svou hravostí, humorem a spontánností prozářili každý společný den. Nezapomenutelné. Je to velká SVOBODA mít tak bezbřehý prostor pro vlastní jedinečnost sebe sama, a to pro každého bez rozdílu, a k tomu dobrodružství, jež nabízí CESTA *

- Nel

21.06. 2016

Jsem prostě moc ráda, že jsem se Cesty do Jugošky mohla zúčastnit, a i když už jsme zpět v ČR, tak ve mně běží dál. Dostala jsem možnost poznat mnoho nových prožitků a snažím se je tak nějak zpracovat. Děkuju všem členům osádky, co s sebou přinesli, za otevřenost a sdílení. Mezi lidmi jsem často konzerva, na kterou je potřeba použít otvírák, než ze sebe něco vydá. O to víc si vážím této zkušenosti s vámi, kdy mi bylo dáno doslova "Milosrdenství boží".

- Štěpánka_

21.06. 2016

Začátek Cesty byl moc hezký, připadal jsem si, že jsem se vrátil v čase do 90. let - bylo to atmosférou Bosny a Hercegoviny, kde na mne zprvu dýchl závan strachu z války, opuštěné domy, ale zároveň velké přátelství lidí, kteří zde žijí. A možnost přespat si, kde to jen jde - což pro mne znamenalo i  transformaci v oblasti majetku = vlastnictví. Samotné město Sarajevo vnímám jako město mnoha kultur pamatující válku, kde výdobytky moderní techniky jako platba kartou je mnohdy jen přání, ale i tak nepohrdne svou pohostinností nad šálkem výborné bosenské kávy. Uvědomuji si, jak hluboce se přes relativně krátkou procházku toto město do mne zapsalo, a to nemluvím o nádherných tocích vod, kolem kterých jsme jezdili po celou cestu v této zemi. Nádherné spaní v horách v Hercegovinské části byl další hluboký zážitek. Koupání v ledové vodě, která byla přitom tak čistá, mne dodalo po ráno dostatečné osvěžení, že jsem místo našeho táboření vnímal jako naprostý ráj. A to stačilo otevřít své srdce. Muslimský klášter - krásné místo a potenciál síly přírody v obrovském prameni vody. Medjugorje - vstup do kostela byl pro mne hodně zajímavý - připadal jsem si jako největší rebel, pak jsem odcházel z kostela i bosky. Pocitově jsem se vrátil do dob, kdy jsem dělal ministranta. Oslava dne dětí - příjemné si tak zablbnout  a vrátit se do stavu dítěte. Ostrav Hvar splnil všechno, co jsem od očekával, zažíval jsem silný pocit svobody. Přání k tvým narozeninám mi připadlo jak přání pohanským dívkám pomocí využití toho nejkrásnějšího, co bylo zrovna možné - květiny, zpěv, přátelé, láska a záře. Cestování po ostrově bylo super. Děkuji za organizaci a možnosti prožít ty dny, cestovat se zajímavou sortou lidí, mít výborné řidiče a průvodkyni, která dokáže zachovat klid vždy, když je třeba a to, co považujeme za nemožné (kde spát, jací lidé spolu dokáží trávit čas), možné je, a je to skvělé.

- Kuba

20.06. 2016

Pro mne byla naše Cesta mnohorozměrná. Vytvořila prostor pro větší pravdivost k sobě samé, protože to, co je v běžném provozu schované, rozředěné, se tady dostalo na světlo. Moc jsem si užila pocit plynutí, toho, že věci prostě jsou, jak jsou, a "problém" se objeví jen tehdy, když ho začnu hledat. V tomhle pro mne byla spousta lidí v čele s Markétou velmi inspirativních. Díky za to. Silná setkání s lidmi i přírodou, pocit sounáležitosti - ať už na břehu moře, u vodopádů, nebo u večerní kytary. No a k tomu nevyčerpatelná zásoba Haviřčiných ftipů. Co si přát víc!

- Máří

7.06. 2016

Děkuji za příjemný den, vůbec jsem nečekal, že to bude takové, jaké to bylo, a musím říct, že i lidé, kteří tam byli, mi byli povětšinou sympatičtí. Jedna věc mi na sobě ale vadí - nějak se neumím dostatečně vcítit do role - to mi nejde. Neumím se jaksi odpoutat od "rozumové" stránky věci a stát se někým jiným. Proto i moje prožitky a procítění jsou poněkud povrchní. Cítím se příliš spjatý s vnějším světem a nedaří se mi od něj odpoutat. Nicméně faktem je, že po konstelacích jsem se cítil výborně, měl jsem dobrý pocit a náladu z toho, že jsem se pokusil něco udělat.

- Honza___

3.06. 2016

Konstelace mě hodně oslovily a byly pro mě silné a zároveň celkově příjemné. Líbí se mi, jakým způsobem konstelace vedeš - vždycky obdivuji jemnost, se kterou se všemi tématy zacházíš - v tom smyslu, že netlačíš na pilu, ale necháváš to plynout tak, jak to plynout má a zároveň je v tom obsažená jak určitá technika, tak srdce. Po pravdě je to pro mě vždycky velká inspirace i v tom smyslu, že se pracovně často setkávám i s těmi "klasičtějšími směry" terapie, ale tvůj styl práce mi vždycky připomene i jiné přístupy, zapojení srdce a intuice a řekněme, že spojení s "něčím vyšším"... a to je vždycky hodně osvěžující.

- Blanka

23.05. 2016

K blíženeckým konstelacím bych ráda napsala několik slov: silné, neuvěřitelné, opravdové, nepochopitelné, krásné, neopakovatelné, něžné, dojemné, měnící, mlsné a naplňující. Srdečné DĚKUJI.

- Helena

21.05. 2016

Velmi obdivuji program, který jste vymysleli a celkovou organizaci celé akce. Všechno, co jsme dělali, se mi moc líbilo a bavilo mě to - všechny hry, povídání, úžasné nekonečné zpívání s kytarou. Měla jsem čas být sama se sebou - a to je něco, co neumím. A najednou mi nevadilo spát sama ve stanu, dívat se na plující řeku, dívat se do ohně. Bylo to velmi očišťující a velmi mě to duševně posílilo. Jsem na sebe pyšná, že jsem nezklamala sama sebe a zůstala jsem u rozhodnutí, že ať se stane cokoliv, život je krásný a nechci trápením ztrácet příliš času - ale užít si, co teď je k dispozici. Bylo úžasné být sama sebou a být přijata ostatními lidmi. Nikdy jsem nebyla na vodě. Naučila jsem se kormidlovat. Pochopila jsem, že nezáleží na počasí a vnějších okolnostech, zda budu spokojená, ale záleží jen na mém rozhodnutí a vnitřním odhodlání a síle. Poznala jsem, co je to výroční oheň. Naučila jsem se spoustu praktických věcí - jak usušit totálně mokré ponožky, jak udělat oheň, jak ho udržovat, kde všude se dá přespat, co se hodí s sebou, co všechno se dá jíst a jak to připravit, jak se dá využít opravdu veškerý čas – včetně čekání na vlak, jak se dá téměř ze všeho udělat legrace nebo ponaučení. Poprvé jsem sjela jez a moc se mi to líbilo. Bavilo mě oddat se přírodě místo abych s ní bojovala. Poprvé jsme spala ve stanu s podsadou, poprvé jsem "byla na táboře“, poprvé jsem si nevyčítala své slzy. S láskou

- Hanka

18.05. 2016

Ahoj Šerifové, akce Po proudu Sázavy pro mne byla hlavně setkání s lidmi, kteří se nesnaží být v očích druhých lepšími a povýšenými. V průběhu čtyřech dní jsem se mohl cítit příjemně bez hraní na někoho kým nejsem a nebylo to ode mne ostatními vyžadováno. Byl to pro mne čas odpočinku, čas odpoutání se od všedního dne, čas zážitků a legrace, čas překonávání obav, čas pro dobré skutky a laskavosti, čas jen bytí s ostatními. Co je hodnotou těchto akcí, je neformálnost a v jakém duchu se celé dění děje. Mohu být sám sebou a je to přijímáno.

- Pavel_

18.05. 2016

Posílám svůj příspěvek do mlýna a veliké poděkování za další velevydařenou akci. Ano, počasí mohlo být o něco lepší, teplejší a méně deštivé, a vody mohlo být o něco více, aby se dala jet Stvořidla, ale osazení i program byly na jedničku. Bylo příjemné setkat se opět s lidmi, jež jsem vesměs znal, a kteří jsou mi bez výjimky sympatičtí. Jako jednotlivci, i jako celek. Rezonuje mi Vámi zdůrazňované trempské "kamarádi" - myslím, že je to slovo velmi výstižné. Na trampy jsme si jen hráli, ale kamarádi jsme byli opravdoví, nehraní, a to mne zahřálo u srdce. Co mne dále zaujalo, byla míra pobavení Vás dvou organizátorů. Nezasvěcený by čekal, že orgové makají, a účastníci se řehtají, a když si vzpomenu na Vás dva, přijde mi, jako by byly role otočené:-). A jsem za to moc rád, je to znamení, že si organizaci dovedete výborně užít, přičemž o tom, kolik to stojí energie, nemám pochybnosti. A tak zakončím zvoláním, že se těším na další akci, kterou s Vámi budu smět absolvovat!

- Honza

17.05. 2016

Parádní Plavba Převážně Po Proudu.... spousta srandy, blbnutí a recese... fajn večery s kytarou... zimaaaa!!!... plynutí jarní přírodou... mňamózní jídlo... a  hlavně RADOST ZE ŽIVOTA!!! :-)

- Máří

15.05. 2016

Bylo krásné jet vlakem proti proudu a sledovat všechna ta místa, kde jsme byli, jedli, nocovali a tak. S radostí jsem zjistila, že si pamatuji snad každý kousek řeky. A při pohledu na vodu z kolejí a tedy i s nadhledem mi došlo, jak může být všechno jednoduše krásné, když si to člověk nekomplikuje svými předsudky, schématy, obavami a podobně. To, co bylo krásné a co jsem cítila už od začátku, bylo neustálé spojení s přírodou. To mi už hodně dlouho chybělo. To pro mě naplnilo slovo "dovolená". Ve vlaku po cestě zpět jsme potkali místní lidi. Hned mi bylo jasné, proč na nás vždy tak zuřivě na vodu mávali. Všichni byli nalepeni na okýnku vpravo, protože "tam je vidět na řeku". Mají ji rádi. A při cestování pozpátku můžu říct, že i já. Potkala jsem také zelené muže, co palce zalomili. Byli prostě dokonalí! Měli usárny, kanady i feldflašku. Po 5 prožitých dnech jsem byla hrdá, že vím, vo co de, a tak trochu jsem se cítila být malinkým kouskem sebe jako tramp. Docela posun za posledních 5 dní. Děkuji všem kamarádům za to, že tam byli! Byla to moc milá společnost a pro mě nakonec príííma!! S láskou se loučí

- kamarádka Petra

8.04. 2016

Vraceli jsme se z konstelací domů, zaparkovali, a v tichu vypnutého motoru jsme seděli v  autě před domem. Něco se změnilo, něco jasně citelného bylo jinak. Zmizela  tíže, kterou jsem cítila vždy po příjezdu k domu. Najednou jsem se mohla volně nadechnout. Zdvihla se ve mně mohutná vlna. Tohle chci! Takhle se chci cítit! Už jsem břímě nesla dost dlouhou dobu. Stačí. Je pryč. Cítím to stále. Lehčeji se mi spí, přichází nové nápady, hádavé situace jakoby byly spojeny s tou těžkou atmosférou kolem nás. Vypařují se. Mění se ve smích. Je to taaak úlevné. Děkuji.

- Markéta

21.03. 2016

Ještě jednou díky, že jsi s námi podnikla  Cestu do Nepálu. Zavedla jsi nás do nádherných míst - Chitwan, hory, Annapurna, Bhaktapur, Kathmandu. Viděli jsme toho opravdu mnoho. Je to takový světlý bod v mém životě. Díky za to, že jsem se s tebou mohl podívat do této krásné země. Bylo to velké dobrodružství. Na Nepál budu dlouho vzpomínat. Na cestě spousta komplikací s Hedvikou, které jsi zvládla s Tobě vlastním klidem a řádem, bez kterého by to nemohlo fungovat. Díky za nádherný trek na Poon hill a cestování místními autobusy. Jedli jsme, co opravdu místní jí, a s místními. Doporučení z průvodců ohledně nekonzumace jídla obecně jsme moc nedrželi. A problémy jsme neměli. Koupačka v Birethanti byla fajn. Včetně setkání s místním strážcem pořádku. Čaje ráno byl výborný nápad. Stejně tak u autobusu, místní koukali. Bylo moc fajn, že jsi tam už byla loni a všechno znala. Nemuseli jsme tak nikde bloudit, místa v autobuse jsme měli za řidičem, platili jsme nepálské ceny. S el. proudem byla sranda. Ubytování v Boudhanathu v Lotusu bylo parádní. Byla to oáza uprostřed pulzujícího města. A ty bubny ...:-) …a že jsme se mohli zúčastnit buddhistické modlitby. Hezké bylo taky požehnání od mnichů. Konstelace byly fajn. Myslím, že ta moje mi dala to, že se snažím být k sobě víc upřímnější. 

- Martin

26.02. 2016

Konstelace byly pro mě přínosem. Všechny se mě nějak dotýkaly, hlavně ta moje. I když jsem věděla, že mamka to měla k sexu, tak jak to měla, chtěla jsem to opravdu vidět a potvrdit si to. Jak to měla ona, tak jsem to měla i já. Vztek, milování pro klid doma, vzdor, odpor, zloba, nepřijetí.Vyplouvají staré věci. Na konstelacích s Tebou se mně líbí, že jsi trpělivá, jemná, lehce, ale pevně vedeš člověka k tomu, co má pochopit. Líbí se mně, že věty opakuješ, že se dostávají do hloubky a pochopení. Bylo mně jak v kruhu se Sofií. Tak jsem se cítila. V bezpečí. S poděkováním a objetím

- Marie

24.02. 2016

Druhý den po konstelacích jsem ráno silně cítil, že chci být sám a musím do lesa, tak jsem vzal v práci volno a šup tam... :D ...v lese jsem se tak nějak rozpustil sám v sobě, nasával tajuplné energie i zvuky lesa a pročítal knihu o šamanismu. Pomaličku mi vše dosedá a já prociťuji s větším vděkem, pochopením, hlubším citem a láskou ke všemu živému. Díky moc.

- Fanóš

22.02. 2016

Konstelace byla pro mne přínosem, ještě jsem as druhý den významně střevně čistil, takže to šlo opravdu do hloubky...

- Honza___

20.02. 2016

Konstelace byly hrozně fajn, i když ten začátek pro mne nebyl úplně v pohodě, protože byt nepůsobil útulně a byla tam docela zima. Milada byla ale báječná hostitelka. Prováděla jsi nás velice trpělivě a nechávala jsi všemu dostatek prostoru. Všechny konstelace, co proběhly, byly velice zajímavé a  “výživné,,. Je pro mne zvláštní to, že od konstelací mi provádí taková blbá nálada, podrážděnost a mám i na něco zlost - ale nevím s čím to má souvislost. Asi se něco ještě postupně uvolňuje. Jen  mi to překvapuje, protože moje zkušenost s konstelacema byla vždy po, že přišlo uvolnění a příliv energie. Je asi opravdu dobře připravit se i na horší reakci a nemalovat si to všechno na růžovo.

- Radka_

18.02. 2016

Spoustu díků za silně prožitý den plný poznání.

- Milada

17.02. 2016

Protože si Bhagata opravdu vážím jako terapeuta i jako člověka, bývám poměrně kritická k jiným lidem, kteří pomocí konstelací chtějí pomáhat. A také opatrná při výběru, kam a pod čím vedením na konstelace půjdu, protože tento proces považuji za velmi mocný. Musím však upřímně napsat, že jsi mne opravdu překvapila. Klameš tělem, působíš křehce a nenápadně, jsi však velmi intenzivní, hluboká, odvážná. A takové byly i tvé konstelace. Museli jsme ve shodě já i Petr konstatovat, že máš pro vedení konstelací opravdu Dar. Vhled. Cit. Že tušíš nebo přímo vnímáš souvislosti tam, kde jsou jen v nepatrných náznacích, a že si dokážeš pomoci v patové situaci nebo na příliš dynamické scéně, kterou (podle mých zkušeností) mnozí terapeuti rychle opouštějí nebo hrnou, až to drhne. Jsi velmi trpělivá. Neuvěřitelně klidná v čase, kdy si člověk říká, že už by ses přece měla odhodlat do konstelace zasáhnout. Dokážeš čekat na impuls a necháváš vstoupit do svých konstelací vyšší pomoc. Protože jsi byla opravdu mimořádná a mé zážitky díky tomu byly také silné, nečekaně do hloubky rezonující. Mám pocit, že jsem si tam opravdu intenzivně odkonstelovala minimálně tři své zádrhele a propletence. Díky také za to, že jsi mně umožnila stát v konstelaci se svým manželem tváří v tvář. To si zatím jiný terapeut nezkusil. Byli jsme naučení, že já nestojím v jeho konstelacích a on je mimo konstelace mé. Byla to pecka:-)  Celkově jsem odjela z konstelací nadšená a v pocitu uvolnění a naplnění. Tvému vedení a tvým akcím důvěřuji.

- Mirka

17.02. 2016

Začíná to být docela smršť :-). Pořád sice ještě přetrvává fyzická únava, ale psychicky je mi  mnohem lépe. Zase jsem po dlouhé době schopná cítit radost. Skoro všechna témata ostatních na konstelacích se mě nějakým způsobem dotýkala. Obzvlášť poučné bylo téma moci a ponižování se. Role smrti taky. A samozřejmě i moje vlastní téma (ke kterému jsem se odhodlávala už dlouho). V chatce bylo příjemně, a hodí se, že se dá vyjít ven na čerstvý vzduch.

- Vilma

16.02. 2016

Obraz, který jsem si měla odnést, mám často před očima. Jsem Davidovi moc vděčná, jak zastupoval mého tátu, taky všem ostatním, že to prožili za mě ještě jednou. Přineslo mi to nový pohled na chlapskou duši. Táta tehdy nedal najevo, jak je ze smrti své ženy smutný, stejně jako mi dnes nedává najevo můj manžel svou lásku, i když vím, že v něm je. Poznala jsem to po návratu z konstelací. Když myslím na hřejivé pouto mezi námi, které ale můj muž  pečlivě skrývá, všechno jde snáz. Bylo to pro mě hodně silné. Zase jsem cítila lítost nad máminou smrtí, na kterou jsem už zapomněla a připadala jsem si, že mám srdce z kamene. Jura hrál na kytaru, stejně jako kdysi hrával můj bratr, a já plakala jako tehdy... Jsem ráda, že mi to bylo připomenuto, cítím se celistvější.

- Hanka__

9.02. 2016

Přijímám svou minulost,
beru sebe na milost.
Děkuji za tuhle zkušenost,
dalo mi to možnost
na rozcestí cestu zvolit,
naučit se srdcem cítit.
Vyšší cíle, boha šířit,
jen dobře míněné úmysly,
je těžké uvěřit, že to byly pyšné nesmysly.
Pakliže v tom není srdce,
světlu ani moc a víra nepomůže!
Samo si dá trest! Má moc hrozbou jest,
ochranu si vytvořím na vlastní pěst.
Různé formy má tato ochrana,
ať už v akné, či v podobě manžela.
Hlavně potlačit, zapomenout,
schovat a neukázat.
Ze strany na stranu sebou nechat mávat.
Jedním z kroků k poznání,
uznání vědy západní.
Aby lidské tělo pochopila,
na zdravotní školu se přihlásila.
Pak se obraz ukáže: tělo s duší propojeno,
Universem prosvíceno.
To není dílem náhody,
o tom žádné dohady.
Je to přesná kombinace
Božího načasování.
Děkuji všem konstelákům,
Děkuji i Markétce,
Děkuji všem účastníkům
sobotní konstelace.

- Natálie

9.02. 2016

Děkuju za konstelace, které pro mne znamenaly mnoho. Ukázaly mně, že mohu cíleně odpočívat a nestydět se za to. :)

- Kuba

30.01. 2016

O rodinných konstelacích jsem měla něco přečteno, tušila jsem, jak to bude probíhat, měla jsem nějakou představu. Již několik let jsem přemýšlela, že to vyzkouším, ale nechtěla jsem jen tak naslepo, ke komukoliv. Dostala jsem tip od kamarádky Petry, která byla spokojená a to je asi ta nejlepší reklama. Byla jsem ráda, že se mohl zúčastnit i manžel. Původně zamýšlel, že chvíli pobude a pak odjede, po první konstelaci však řekl, že zůstane na celý den, že ho to zaujalo. Dobrá zkušenost je aktivně se zapojit do konstelací ostatních účastníků. Během dne se řešily opravdu pestré problémy - rozhodování mezi partnery, vztah s manželem, agresivita dítěte, nespokojenost se svojí rodinou, neschopnost se soustředit, úmrtí v rodině a nemoci. Když se člověk dívá na nějakou konstelaci, tak si říká, že to ti ostatní snad musí přehrávat a jsou ovlivněny tím daným případem. Až když si to člověk aktivně vyzkouší, zjistí, že tomu tak není - pozoruje na sobě různé pocity, nepříjemný pocit stát vedle někoho, různé emoce, pohyby rukou, únava. U mé konstelace jsem byla totálně spojena s mojí zástupkyni, a vše co říkala a dělala, jsem cítila úplně stejně. Živý obraz z konstelace mám stále před očima - je to opravdu jak nějaká fotografie. Člověk může chodit k různým léčitelům, psychologům, vypláče se a myslí si, že to má již srovnané. Při konstelaci to opět vyplave a navíc vám to někdo zprostředkovává, tj. nemůžete to ovlivňovat potlačováním či jiným vysvětlením. Ne každému to samozřejmě sedne, nebo spíše nejsou zralí na konstelace, protože stále potlačují své problémy a chtějí to řešit svým způsobem. Nic v životě není náhodou, to jsme už zjistili a tím se také řídíme, když nás osud někam zavane, něco nevyjde, tak necháme vše plynout. Smrt sestry, problémy s otěhotněním apod. mě vedou určitým směrem, díky kterému jsem si uvědomila, že je třeba žít v přítomnosti a užívat si každý moment, cestujeme, fotíme, rozdáváme radost ostatním. Takže i konstelace přišla v pravou chvíli, kdy měla.

- Eva_

24.01. 2016

Konstelace mi dala uvědomění, že je ve mně ještě spoustu bolesti z minulosti, že ji musím prožít. Zatím sice nemám sama pro sebe návod jak, ale cítím, že to tam v srdci je, ve mně, a že mi to narušuje další životní vývoj. Bojím se naplno projevit sama sebe, protože cítím, že je ve mně něco, co společnost nepřijme. Mám vlastně strach z toho, že bych se mohla zbláznit, kdybych znovu prožívala svou bolest tak, jako jsem to dělala dřív. Proto hledám cestu, jak bolest bezpečně prožít, aniž bych ublížila sobě nebo okolí. Mám tedy díky konstelaci pocit, že sama sobě více rozumím a můžu tak být více "sama v sobě" než v oblacích...

- Srdíčko

19.01. 2016

Nejsilnější zážitek pro mě bylo zastupovat v konstelaci maminku Martiny, mohla jsem na vlastní kůži pocítit, jaké vztahy dřív bývaly, takové ty vztahy, kde se nic moc neřeší, ale je tam silné pouto být spolu. Nikdy jsem takový pocit ve vtahu nezažila. Moc se mi líbila Tvá analýza vztahu a moderní doby..."vzdát se okleštění minulé doby, že člověk musí být jen s jedním partnerem navždy...nová doba chce možná úplně něco jiného". Líbilo se mi, jak to dokážeš zjednodušit a prostě uvolnit nějakou snahu být někým, čím vlastně možná ani nemusíme být... paradoxně.

- Markéta Růžena

12.01. 2016

Fascinuje mne, jak dokážete využít na maximum to, co je aktuálně k dispozici, a tím myslím například z plesnivé fary vytvořit příjemné bydlení, nebo vaření úžasného jídla pro tolik lidí, naladění všech meditacemi... Děkuju. Mám Vás všechny rád.

- Kuba

12.01. 2016

Silvestr v Cizkrajově byl především nádherně lidský. Hřejivý, hravý, plný spontánního smíchu, blízkosti a dokonalé nedokonalosti. Podobně uvolněná atmosféra jako kdysi na akcích Brontosaurů - jen jsem vůbec nedoufala, že narazím na partu bláznů, kteří si to takhle užívají i v poněkud pokročilejším věku. Navíc pro mne veliká zkušenost v tom, jak pohodovou a programově pestrou akci lze uspořádat i s hendikepovanými lidmi, když se toho člověk nebojí. Určitě se zas někdy přidám!

- Máří

12.01. 2016

Pěkně jsem si užil silvestrovskou akci. Výborný překvápko s tím Saudkem, focením, a pak spojením s volnou disciplínou a Miss večerem, to mě úplně dojalo. I že se mi jakžtakž povedlo improvizovat. Jsem rád, že aspoň jeden výlet jsem dal pěšky, i když to byla makačka pro všechny. Sice jsem věděl, jak na chleba, ale teď vím,  že je to docela snadné a rychlé, a už se nebojím pustit se do pečení doma v kuchyni. Zpívací bloky mi daly dobrý pocit z toho, že i já, naprosto marný ve zpěvu, jsem se trošičku naučil číst noty a místy se odvážil zapojit nahlas ve vícehlasém sboru – znělo to ohromujícně. Různé meditace a mantry a Shibari byly příjemný relax, potní chýše vydatná, válení nahej v mokrý trávě, oheň a všichni takoví hezcí a vtipní, a okolo nás kostel a hřbitov, bóóžííí :) Báječné jídlo, mňam, a můj obdiv, jak jste to stíhali a s programem! Obrovskej dík, že jste mi mnohde pomáhali přes překážky.

- Pepa

11.01. 2016

Celý pobyt v Cizkrajově byl fajn a moc jsem si ho užila. Moc ráda jsem všechny poznala a i přes počáteční obavy, jak to celé bude probíhat, jsem se po celou dobu cítila moc příjemně a ani na chvilku jsem se nestihla nudit. Vyzkoušela jsem si spoustu nových a zajímavých věcí, jako pečení chleba, stavba a pobyt v potní chýši, různé meditace, konstelace, bylo toho opravdu spousta a pozitivní nálada a energie ve mně ještě pořád přetrvává. Také jsem si znovu vyzkoušela, jaké to je mluvit a vystupovat před publikem a také to, že dokážu zapadnout a fungovat i mezi spoustou neznámých lidí.

- Lucie

11.01. 2016

Užil jsem si asi nejvíce poslední večer, podařilo se přenést atmosféru klasické čajovny přímo na faru, atmosféra byla dokonalá. Skvěle jsem si užil volné povídání a pozdější hraní na kytaru, hodně vděčný jsem byl za popis fotek při jejich opětovném promítání. Štěpánovo rádobyfyzikální vysvětlení s frekvencemi mi připadalo šílené šarlatánské, a přitom jsem zbytku toho, co říkal, věřil. Nemám ponětí, jak to funguje, ale věřím, že to funguje. Vlastně to mám podobné s konstelacemi - u nich také nedovedu říct, na jakém principu fungují, a přeci věřím, že fungují. Trojprogram hudba/fotky/presentace jsem považoval za chaotický kvůli změně pravidel pod rukama a neohlášenému propojení 3 věcí do jedné. Nápad s brýlemi mne nadchl. Pan průvodce mne zaujal nikoli historií, ale svou všestranností. Návštěva pivovaru mne zaujala též. Nejvíce mne asi překvapila procházka na zámek, při níž kluci dokázali jet s Pepou stejně rychle jako dokázal Pavel vést mne. Scénka s Tenzingem mi přišla velmi vtipná, zejména kvůli angličtině. Fascinoval mne výkon sboru v kostele. Akustika dělá strašně moc, ale i tak byl výkon nad očekávání. Kváskový chléb mi nechtěl, mrcha, vykynout. Podařilo se sesbírat obohacující skupinu lidí, která držela dobře pohromadě, a s nimiž jsem byl velmi rád. Díky moc za vše, co jsem během pár silvestrovských dní mohl zažít! Jsem vděčný, že jsem mohl s tak zajímavou skupinkou lidí pobýt.

- Honza

9.01. 2016

Není podstatné, co skupina dělá za společné aktivity, jako to, jací jsou v ní charaktery lidí. Sešli se dobří lidé a stejně ladění. Nikdo neměl v úmyslu škodit, posmívat se, dirigovat nebo ponižovat. Chvíle příjemně prožité v radosti plné smíchu. Smyslem pobytu bylo pro mne sdílení zážitků s ostatními i prostoru. Program mi přinesl relaxaci a zklidnění v podobě meditací a obrácení pozornosti do sebe.

- Pavel

9.01. 2016

Silvestr předčil veškerá má očekávání. Jsem ráda, že jsem se opět mohla trochu zastavit a načerpat síly do nového roku mezi partou přátel, jsem ráda za každého nového člověka, kterého jsem mohla poznat, jste všichni báječní! Normálně nemám příležitost zažívat takové souznění se stejně naladěnými lidmi. Ve své práci musím hrát roli dokonalé bytosti, která si se vším poradí, s váma si vždycky můžu dovolit být za Evu. A třeba i něco nezvládnout, to je moc osvobozující. Děkuju organizátorskému týmu za skvělou přípravu a provedení programu,
tradičně vynikající jídlo, zútulnění prostorů na faře...dokázali jste vytvořit úžasnou atmosféru. Děkuju všem účastníkům za vtip, spolupráci, harmonii. Mám vás ráda.

- Evucha

8.01. 2016

Něco se v Cizkrajově rozhodně událo, protože si teď připadám klidnější, získala jsem sílu k jednomu kroku, který jsem dlouho odkládala, na konstelacích jsem získala pohled na své téma, který mě předtím nenapadl, rozhodla jsem se aspoň trochu začít věnovat mantrám, opět se mi o něco rozšířily obzory (třeba jak upéct chleba, nebo že Shibari, ačkoliv je svazující, může být i osvobozující), opět jsem se potkala s některými známými tvářemi. Ještě bych chtěla pochválit organizaci, protože uspořádat několikadenní akci v tak malém počtu lidí a obejít se u toho bez témat a cílů, je přece jen vyšší dívčí.

- Vilma

7.01. 2016

Byl to moc pohodový Silvestr. Tvoje programy mě obrovsky nabíjí. Obdivuji lehkost, s jakou organizuješ, jakou okolo sebe vytváříš atmosféru a jakými lidmi se obklopuješ. Klobouk dolů před připravením fary. Já jsem žádnou plíseň necítil a ty mapy byl super nápad,  i esteticky to působilo dobře. Nejvíc na mě letos zapůsobila sauna, z které čerpám v novém roce. Taky se mi hodně líbila Miss a oslovila mě. Zpívání je moc fajn. Díky všem dalším organizátorům za program, přípravu, jídlo (nejvíce Josefovi za bramboráky :-)).

- Martin

7.12. 2015

Je radost být v setkání v „rodinném kruhu“ jedné velké Rodiny tady na planetě Zemi... Děkuji, každému osobnímu příběhu, jež jsem směla prožít s vámi, a učit se být znova a znova v takovém momentě sama sebou a zároveň s kabátem služby blízkému, vesmíru, sobě... Děkuji Markétko, za tvou nekonečnou trpělivost stále láskyplně tvořit a nechávat proudit skládanku přítomnosti každé osoby v konstelaci ...skládanku s láskyplnými silami vesmíru a tvou vytrvalou komunikací a nasloucháním.

- Nela

4.12. 2015

Bylo to pro mě dost obohacující a emocionální, netušila jsem, že to na mě dolehne až tak, většinou jsem dost silná. Každopádně děkuji, celkově to bylo velmi milé setkání.

- Liběna

2.12. 2015

Konstelace jsem čekal, jaké budou, že už mne nemá co překvapit - a překvapily. Hodně silný pocit byl pocit doteku lásky v osobě, kterou jsem zastupoval - byl to pocit jak na nějaké párty, tak silný dotek, jak po doteku elektrického proudu. I role, kde jsem byl v roli života - cítit velikost a moc vést lidi k tomu, co chtějí, bylo hezké cítit. Tyto dvě role byly silné, a přitom hluboké. Někde v mé hloubce to ještě vibruje a proměňuje...

- Kuba

1.12. 2015

Děkuji za jedinečný zážitek. Prožít a sledovat svoje pocity a situaci, bylo pro mě zcela nové a přínosné. Nikdy by mě nenapadlo, že svoji bolest dokážu sdílet s cizími lidmi a dočkám se podpory a nadhledu, který tak potřebuji. Cítím, že mě to posunulo. Tvoji báseň si čtu denně a připomínám si, že mám jít dál...

- Martina____

1.12. 2015

Že konstelace tak nějak funguje, mě nepřekvapilo, jako mě zaujalo, jak jsou lidi vnímaví, citliví a dovedou být docela přesní ve vyjadřování, moc zajímavé a obdivuhodné. Co vyplynulo z konstelace, pro mě není novinka, stará známá mapa... spíš mě překvapilo, jak přesně ji zástupci vystihli.... to bylo tak neskutečně přesné - taková jakoby zuřivá paranoia, tj. jedna z věcí, která mě a okolí tak nějak rozkládá od malička... Dědeček - dát ho do souvislostí, je pro mě něco nového, ale tak nějak už jsem prošel za bod, kdy jsem se snažil pochopit, proč se táta chová tak, jak se chová.  Když jsem se měl rozhlédnout po těch, co byli za mnou, dokázal jsem otočit hlavu pořádně jen na zástupce otce a na tu krásnou ženu, co představovala lásku :-) Láska je tak blízko a přitom tak nedosažitelná. Asi protože jsem jí ještě nedorostl? .... nesnesitelně mi chybí, a když tak nějak zvednu "víko reaktoru", tak se city dostanou drasticky mimo kontrolu a sesypu se do nešťastného zoufalého děcka.  No, ale jinak se mi pak nahodil po čase zas takový burácející motor. Vztek, síla.... chuť něco rozbít, ale ne nekontrolovatelný... Tak sem byl rád, že jsem mohl alespoň umýt nádobí.

- Svaťa

15.11. 2015

Od chvíle, kdy konstelace skončila, se u mě nezměnilo nic moc, stále žiju v podobném duchu, v jakém jsem z ní odcházela. Cítím více lehkosti ve vztahu k rodičům, sestře i celé situaci rodiny. Je mi celkově lehčeji. Je mi hezky jako ženě.

- Dana

9.11. 2015

Včera pro mě naplněný radostný den plný proměny a osvětlení témat... den se skupinou lidí v celodenním setkání Systemické konstelace a pohyby duše a v příjemném prostředí Ponte La Vita. Moooc jsem si užila, jak se lehce může dít taková spolu-tvorba hned třech lektorek - průvodkyň. Proběhlo také spousta písní Emotikona smile k tanci, k prodýchání, prostě jak bylo pro koho třeba... některé vznikly již dříve a právě včera jsem je poprvé mohla zahrát... jiné na místě složené písně skládané v teď v proudu a pro nás všechny přítomné, u každé jsem cítila husí kůži po těle... Děkuji za tenhle dárek všem svým učitelům (v konstelacích Kalyani Sofie a Pavel Veselý, a mnoho dalších, že stojím právě tady, kde jsem), všem zúčastněným i prostoru a juuu VNITŘNÍMU VEDENÍ.

- Štěpánka Trojská

4.11. 2015

Pro mě bylo asi největší uvědomění, že jsme nová generace, měli bychom naslouchat své duši, předchozí generace brát jako to muzeum a nechat je být. Já teď mám pocit, že zažívám přelomové období. Večery jsem si začala užívat jako cestu k sebepoznání. I když  jsem člověk, který se snaží sebereflexe, byl tam dost důležitý bod, který mi doteď zůstával zahalen. Tak jsem si udělala revizi svých snů. A zjistila jsem, že mám vlastně spoustu snů, které se mi nenaplnily. Buď jsem je v minulosti odložila, protože na ně nebyl čas a potřebovala jsem se soustředit na něco jiného nebo jsem si některé částečně splnila, ale řekla jsem si, že by to stačilo. Takže já je teď vytahuju z hlubin a hledám k nim cestu. Začala jsem mít hodně potřebu nosit žlutou barvu a soustředím se sama na sebe. Takže děkuji za přínosné konstelace. Bylo zase fajn si zahrát jiné určité role a na vlastní kůži vyzkoušet pocity někoho jiného.

- Martina

4.11. 2015

Moje pocity z konstelace jsou velmi, velmi hluboké. Připadalo mi, že snad celé byly jen pro mě. Našla jsem odpovědi v několika příbězích. Děkuji.

- Soňa

2.11. 2015

Děkuju za konstelaci. Cítím, že to přišlo zrovna v pravý okamžik. I báseň se mne dotkla a povzbudila. Nějak po konstelacích nedokážu si koupit pivo, mám na něho chuť ale nějak se přes to přenesu :) Jinak dělo se toho při konstelacích hodně. Byly něčím zvláštní, takové maminkovské téma většinou :) Cítím se nyní pevnější.

- Kuba

6.10. 2015

Děkuju za konstelaci. Dlouhou část z ní jsem znala a dívala se na situace, které zažívám. A pak přišel ten bod "ničeho" a já viděla, v čem stojím, kde je mé místo, jak mu mohu říkat. Že jsem správně tam, kde jsem, že to má svůj smysl a jsem v pořádku, protože tak to má být. Nemusím se vracet do starého, abych se chovala jako "normální" máma. Můžu a mám být sama sebou se vším, co ke mně patří. Teď už rozumím i nedorozuměním kolem mě a je to tolik úlevné ^_^ mám radost.

- Markéta___

5.10. 2015

Na konstelacích se mi nejvíce líbí to, že to člověk všechno může v ten moment vidět a slyšet naživo, být u toho a zažít to, jak se to děje. Zkrátka žádná přílišná teorie:). Vždycky žasnu nad tím, s jakou dokonalostí se tam vše, co je podstatné, projeví a dává možnost člověku vidět to, co třeba doposud přehlížel. Když si to takto prožiji, tak mi to dává daleko větší možnost si to uvědomit. A každopádně bez Tvého vnímavého, citlivého, ale zároveň i jasného a věcného vedení by to nešlo. Tímto Ti děkuji, že jsem mohla konečně uvidět a více pochopit, co jsem chtěla. Nejdůležitější je pro mě ten pocit a věta "stojím pevně sama za sebe". A dost výstižný obrázek naší rodiny, kdy jsem mohla konečně pochopit... a taky přijmout více sama sebe.

- Lucka__

1.10. 2015

První láska nemusí být vždy jen krásná. Hluboké zranění, hořké zklamání, bolestné nenaplnění, neukojená touha, nevyřčené odmítnutí, psychické vydírání a tmavý stín, ležící na srdci po téměř dvacet let. Všechny tyto pocity se mi znova vybavily při "stavbě" mé vlastní konstelace týkající se současného partnerského vztahu. "Chtěla bych se s tebou milovat.", ševelí laškovně mé náctileté Já v zastoupení. Představitel mého prvního "kluka" však s úsměvem obratem odpovídá: "Já s tebou ne." Aha, nemá zájem, tak to mohl říct hned... ušetřili bychom si tak spoustu času a sil. Dále si uvědomuji, že jeho nezájem je s největší pravděpodobností jeho problém, nikoli můj... já jsem přece "krasavice inteligentní", jak praví klasik, a nehodlám si odmítnutí onoho zakomplexovaného intelektuála brát osobně. Nech být, aspoň neubude :-). Osvobozující zjištění! Pozitivní změny ve svém současném životě zatím žádné nepociťuji, ale snažím se událostem nechat volný průběh a neztrácet naději. Děkuji za informace, naději, pomoc, pochopení a sdílení.

- M.

22.09. 2015

Bylo to pro mne hodně intenzivní. Má vlastní konstelace přesně zapadlo do toho co jsem potřeboval - uvědomovat si sám sebe, cítit své srdce a spolupráci srdce těla a mysli, kterou jsem cítil ale nerozuměl jí. Děkuju

- Kuba

16.09. 2015

Děkuji za možnost se zúčastnit a zase něco zažít. Moc se mi líbilo, jak to sedlo, že jsem si v těch rolích prožila v těle pocity, které si chci upevnit. Z toho mám největší zážitek, jak mi to šlo krásně přes tělo. A taky jsem si uvědomila, jak jsem u tebe měla dřív konstelace, kde jsem se uzemňovala a propojovala s tělem, a teď už v něm o dost víc jsem! :) A je to velmi příjemné.

- Radka

15.09. 2015

Nedělní konstelace byla pro mě hlubokým zážitkem.....byla to moje první konstelace a cítím, že pro mě velmi důležitá pro lepší život. V hlavě se mi honí plno myšlenek a svou minulost pomale skládám dohromady. Jsem velice překvapená do jaké hloubky může konstelace až jít a jak může člověk mít doopravdy ten pocit  jako před 20 lety, a že to má vůbec tak v sobě schované.

- Romana

16.08. 2015

Jako dlouholetý organizátor a plánovač všeho jsem si velmi užívala to volné plynutí, propojení a splynutí nás všech s vodou a na vodě... Díky za vytvoření úžasného prostoru k potkání se a sdílení.

- Petra__

31.07. 2015

Boldly stepping into unknown waters
we streamed down winding paths
to venture towards a sunlit boat
helped to cross our limits (by the clothed, the naked, and those in-between)
we left the vestiges of old selves behind
to find a path of heart.
At times the path was tough
or there was no path
but combining our energies
we made a path where there no paths before,
and these new paths brought us to fresh rewarding beauties.
And one of those rewarding beauties was friendship, companions on the way.
Together we dreamt the dream of the boat…
We found deepened friendship in the light
and in the dark
releasing ourselves into joy
to gaze with love-lit hearts through people windows
sky windows
eye windows
until we reached the sunlit boat!!!

Odvážně jsme vstoupili do neznámých vod. A kráčeli po klikatých cestách. Za lodí zalitou sluncem. Za překonáním vlastních limitů, při němž si všichni - odění, neodění, ale i ti napůl odění a napůl neodění navzájem pomáhali. Aby za sebou mohli zanechat pozůstatky svých starých já. A našli cestu svého srdce. Cesta byla místy obtížná. Místy zcela chyběla. Ale společnými silami jsme prošlapali cestu i tam, kam předtím žádná nevedla. Tyto cesty nás odměnily novými krásami; a jednou z těch krás bylo přátelství a společníci na cestě. Společně jsme snili sen o lodi... a přitom objevili hlubší přátelství za dne. I za noci. Oddávali jsme se radosti. A se srdci naplněnými láskou se dokázali podívat skrze okna lidí. Skrze okna nebes. Skrze okna našich očí. Až jsme konečně dorazili k té lodi zalité sluncem!

- Lucien Zell, překlad Lucie Návratová

17.07. 2015

Mám radost, že jsem absolvoval toto putování krajem fyzickým i duchovním. Stále to vstřebávám. Moc lidí neznám s podobným zaměřením. Proto jsem byl obezřetný a nerozhodný, zda jet na putování či nikoliv. Nevěděl jsem co mě tam čeká, nikdy jsem v podobné sešlosti nebyl. Zpočátku jsem byl trochu nesvůj, tolik lidí najednou. Ale od druhého dne to bylo jen lepší. Postupně jsem Vás poznával, někoho více a někoho méně. Ale společně jsme byli něco výjimečného, nevšedního a nezapomenutelného. Každý jsme měli svůj příběh, ale společnou cestu. Tento výlet mě velmi obohatil. Víc si věřím v mé cestě a dalo mi to novou energii a touhu se dále rozvíjet. Děkuji všem za to, jací jste. S láskou v srdci Vás zdraví

- Petr Forejt

17.07. 2015

Mně putování splnilo plno očekávání, přání. Po delší době zas vyrazit do přírody, na vandr navíc obzvláštněný o různé aktivity, pár dní se odpoutat od všedního shonu, poznat nové lidi, ano, hlavně holky, a byl jsem se skupinou lidí více či méně podobně naladěných.

- Petr_

16.07. 2015

Píšu s obrovským vděkem za to, co se pro mě (a nejen pro mě) stalo na konstelacích v neděli. Už od druhého dne žiju to, co jsem přišla žít, to co ve mě bylo, ale jakoby to nešlo. Cítím takovou svobodu. A už se nedějí ty reakce, které mě tolik dusily a svazovaly a samotnou vyčerpávaly. Zůstávám svobodná a sama sebou i v situacích například s mamkou a všude jinde. Pro mě tak zásadní osvobození, na které jsem čekala a jakoby to předtím nešlo. Propojilo se to. A teď se děje přirozená modlitba "Ať jsem vedená tak, aby se dělo v zájmu nejvyššího dobra všech" DĚKUJU!

- Sandra

14.07. 2015

Včera jsem měla svátek a táta mi hnedka ráno přál v 6.30. Naladila jsem se na to, brát ho takového jaký je, a vyměnili jsme si pár sms :-). Hned je to lepší, díky.

- Markéta__

13.07. 2015

Rád bych opět poděkoval za organizaci pěkné akce. Myslím, že se sešla fajn parta lidí. Měli jsem úžasné ženy :-), schopné a zábavné organizátory, fajn hudebníky. Jste dobří, že dokážete zahrát tu písničku z Youtubu. A spoustu dalších super písniček. Bylo zajímavé, co symbolizují jednotlivé světové strany. Koupání večer na pískárně bylo (stejně jako každá další koupání) úžasné. Super byla společná vaření. Líbila se mi cesta naboso na Landštejn. Nikdy jsem asi tak daleko naboso nešel. Užíval jsem si to. Trochu náročná pro mě byla cesta potichu. Já jsem potichu celý život. Pro vás, kdo jste normálně komunikativní, to mohlo být asi zajímavé :-))  Šlo se hodně v lesích ve stínu. Nejhezčí to asi bylo na Hadím vrchu. Škoda, že to tak rychle uteklo. Díky moc Tobě, Josefovi, Milošovi. Zdraví

- Martin

10.07. 2015

Nikdy jsem nepatřil mezi ty, kteří se hrnou do něčeho neznámého. Hlavně v poslední době jsem se setkával se stejnými lidmi na stejných místech a stával jsem se pomalu, ale jistě součástí toho hektického koloběhu. Ačkoli se považuji za dobrodruha a mám rád cestování, hlavně v posledním roce jsem čím dál tím více přemýšlel o tom, jak jsem příliš zabředl do své práce. A tak jsem si řekl, že nastal čas na změnu. Chtěl jsem poznat něco nového, sejít se s lidmi, které jsem doposud neznal, podělit se s nimi o nové zážitky, zažít legraci, bavit se o věcech vážně i nevážně, opustit po dlouhé době aspoň na chvíli svět čísel, logiky, materialismu, matematických vět a důkazů a dívat se zase na věci trochu jinak – snad více duchovně… Naše společné putování mi dalo nejen to, co jsem od toho očekával – ba i víc: dokázal jsem se úplně oprostit od problémů, které jsem v poslední době řešil, a i teď – poté, co jsem se vrátil domů – se na ty problémy dokážu dívat více s nadhledem a větším klidem nežli předtím. Už se nebojím jít do něčeho nového – naopak, mám větší touhu poznávat nové věci a nové lidi a sdílet s nimi to nadšení.

- Filip

9.07. 2015

Díky za festival. Byla tam moc příjemná atmosféra. Jak z vaší strany - organizace - tak ostatních lektorů, i příchozích účastníků. Tím, že se hodně dělo i spontánně a dobrovolnicky, mě právě dalo pocit té pohody a uvolněnosti.  Pokud budete mít zájem o jógu smíchu na další rok, budu ráda:) Zatím přeju krásné léto! Slunce v duši a smích na tváři;)

- Markéta_

15.06. 2015

Konstelace u mě určitě nastartovaly změny…..Ale taky trošku šoky…. Bylo mně tam s Vámi moc fajn.

- Tomáš_

11.06. 2015

Z Tvé energie budu čerpat ještě dlouho. Jsi živel. Výlet do Říma byl super. Nejvíc se mi líbily společné večery, kde jsme měli zhodnotit den, který právě proběhl. Zamyšlení, zastavení, rozjímaní u sklenky vína. Také bylo zajímavé, jak si zmiňovala, jak máme na sebe nechat působit energii z památek, kterými procházíme. Nejsilnější energie byla v Panteonu podle mého názoru. To bylo neuvěřitelné. Čas přestal existovat. Dále mě překvapila návštěva starověkého Říma. To byl nádherný návrat do minulosti. Zůstává to neporušené, desítky a desítky let beze změny. Děkuju za pomoc všem účastníkům a hlavně organizátorům za jejich vstřícný přístup i pomoc. Děkuju za Vaše nasazení! Nebylo pro vás jednoduché mě tahat do tolika schodů ale zvládli jste to úžasně. Vážím si toho moc.

- Adéla

9.06. 2015

Děkuji za náročnou, ale úžasnou neděli. Dojmy a zážitky se stále usazují, prožitky jsou silné a jsem zvědavá na příští interakci s reálnými lidmi, s jejichž postojem jsem se vyrovnávala :-) Děkuji moc za důvěru, kterou jsem v Tebe a v účastníky mohla vložit - je to až neuvěřitelně příjemné vědět, že se člověk má na koho spolehnout.

- Lenka_

25.05. 2015

Chci všem moc poděkovat. Za to, že vás znám, a že ačkoli se nevidíme tak často, máte v mém životě velké místo. Děkuji za krásný čas. Děkuji za sílu a víru, kterou jste mi dodali, za inspiraci a možnost předávat to nadšení ze života dál!

- Lentilka

24.05. 2015

První dvě noci na vodě bylo docela zima, tak škoda, že nás nebylo ve stanu víc. Organizace, vaření, program byly opět moc povedené. Líbila se mi ta pohádka a i to, s jakou lehkostí jsi všechny obsadila do rolí a jak jsme to druhý den zahráli :-) Zajímavé byly ty výklady. Řeky byly super, každá jiná, žádní lidé, super zákruty a překážky :-) Zámek Evy Destinové byl pěkný včetně výkladu. Dobře taky, že jsme si ten den odpočinuli od pádlování. Kamasutra po ránu mě pěkně protáhla :-) Díky za lahvičku živé vody.

- Martin

22.05. 2015

Nejdříve poděkování za celou akci, zvládnutou ve Tvém a Jurášově obvyklém standardu, tedy naprosto dokonale!:-) Sešla se opravdu příjemná skupina lidí zajímavých a s potenciálem obohatit jeden druhého. Bezesporu nejvíc mne zaujala pohádka (a divil bych se, kdyby to nebyl záměr;-)). Líbil se mi příběh, líbil se mi výklad, líbil se mi způsob, jakým jsi nám její předvedení zadala, a líbilo se mi, že to bylo absolutně bez stresu. Neumím úplně rozkódovat, v čem ta absence stresu spočívala, podezření mám však na vliv následujících faktorů: zadání proběhlo jasně, pohodově, a bez možnosti volby či diskuse; termín byl tak šibeniční, že se nikdo nepokoušel o nazkoušívání; sešla se opravdu pohodová parta lidí; nelámali jsme si příliš hlavu s výsledkem kvůli cílovému publiku, jež jistě přejde i případný lapsus; relativní jasnost každé z rolí spolu s tím, že množství přímé řeči bylo celkem malé; dodání rekvizit. V pohádkovém příběhu jsem našel jak sebe, tak i svou exmanželku, a i současnou přítelkyni. (Ex)manželka byla nejjasněji k rozlišení: zpodobněná byla třemi vílami, které sváděly hrát o duši. Když vyhraješ, máš nás všechny. Když prohraješ, přijdeš o svou duši. Ve skutečném životě kostky ani zapotřebí nejsou, svou duši jsem vyměnil za její tělo, aniž bych si toho vlastně stihl všimnout. Přítelkyni jsem pak nalezl v podobě živé vody! Nezbývá než doufat, že jsem se za tu dobu stal ze starších synů tím nejmladším.

- Honza__

18.05. 2015

Včerejší konstelace je pro mě otevřením nového obzoru - poprvé jsem uvěřila, že moje duše -já tady na Zemi nejsem poprvé. A přijde mi jako zázrak, že se může duše narodit do těla, že může cítit tělo a emoce. Že může tvořit. Učit.Vnímám, že jsem a že chci žít. Vidím otisky mého minulého neukončeného příběhu v tomto životě. Docvakávají mi souvislosti. Je to síla. Děkuji. 

- Eva

18.05. 2015

Na rodinných konstelacích byla krásná atmosféra a mám radost, že jsme tam byli společně s partnerkou.

- Jirka

15.05. 2015

V Římě se mi líbilo, asi se nedá říci, kde nejvíc, ale posunulo mě to v tom, že není potřeba vše plánovat, že věci přicházejí v pravý čas.

- Evča

15.04. 2015

Moje konstelace pro mě byla velmi emočně silná, jedna z těch, na které nezapomenu a vidím její obrazy a cítím její emoce jako živé. Těsně po tom se stalo, že se mi o hodně zlepšil někdy dost napjatej vztah s kolegou /šéfem / kamarádem, s kterým vlastně i bydlím - sdílím kuchyň. A to je pro mě dost důležitá věc. Jinak taky děkuju za hezký setkání, usmívali jsme se na sebe hezky oba, tak nějak beze slov :-) Že se známe z dřívějška je určitě možný, to že ses vrátila právě z Egypta by to potvrzovalo, nikdy jsem tam nebyl, ale cítím tam velký spojení.

- Petr Kosička

1.04. 2015

Děkuji Ti za novou zkušenost staré zapomenuté moudrosti. Během pozorování /podporování konstelací mi přišlo, že jde o kvantový počítač, který funguje na vysokých (vnitřnějších) úrovních vědomí. Představí se situace /problém = prvotní tvorba konstelace. Nechá se krok za krokem vyvíjet, sledovaná a podporovaná pozorovateli. Situace je usměrňovaná požadovaným směrem, k rovnováze, uvolnění, vyřešení konfliktu. Uložení vyřešené situace v poli vědomí, zejména u účastníka.

- Tomáš

20.03. 2015

Nedělní den byl krásnej a pořád na sobě z něj cítím dozvuky, jako bych ještě jednou částí sebe zůstala v Rituálu. Uvědomila jsem si tam jednu hodně důležitou věc - rovnost a harmonie, kterou mezi sebou muži a ženy hledají, pochází z narušení této harmonie v minulosti, dlouho jsem muže vnímala jako "ti, kteří tu harmonii narušili", ale hodně mi pomohlo vidět, že to byly i ženy, který byly narušitelky. Nevím, jestli to, co jsem napsala, dává smysl, těžko se mi to dává do slov, každopádně, jsem moc ráda, že tam byl i Petr, jeho přítomnost byla obohacující. A Tvoje vedení konstelací taky! Ještě jednou moc děkuju.

- Karolína

17.03. 2015

Já také moc děkuji, mám radost, že jsem tyhle konstelace prožila. Hned jak jsem přišla domů, zapsala jsem své poznatky. Tady je mám: Když přebírám na sebe problémy druhých, beru jim jejich důstojnost a povyšuji se nad ně.Vztek je potřeba přiznat a vyvolat, aby šel ven. Není třeba se srovnávat s jinými, každý jsme individuální. Nemusí všechny vztahy byt harmonické, je to tak, jak to je. Při pocitu viny je třeba převzat zodpovědnost. Přebírám si zodpovědnost za to, že jsem odmítla žít s tchýní. Člověk by neměl trpět a podřizovat se vůli jiného člověka. Důsledky jejích činů a myšlení si způsobila sama a je to její zodpovědnost, i za své zdraví. A já nepotřebuji si tu zodpovědnost přebírat na sebe. Odpouštím, že tím jak se cítí, a i svou nemocí způsobuje ve mně pocity viny. Odpouštím sobě, že to do sebe přijímám a prosím o odpuštění své tělo, že tím jsem mu ubližovala.

- Julie

5.02. 2015

Pro mě na konstelacích bylo několik zásadních věcí, které jsem si uvědomil. Stále jsem si myslel, že mě do života nechce vypustit mamka a má závislost tedy pramení z našeho vztahu. Na konstelacích jsem si ale uvědomil, že mamka už to má dávno zpracované a teď je na řadě táta. Dále jsem chtěl s mou závislostí bojovat na sílu. Uvědomil jsem si, že jediná správná cesta je krok po kroku s pokorou a láskou tohle mé životní téma zpracovávat. Taky jsem si asi předtím neuvědomil velikost mé závislosti, teď, když už pravou velikost cítím, tak jsem i klidnější, protože vím, že je zcela v pohodě, když se bude ještě v mém životě závislost občas projevovat.

- David

25.01. 2015

Moc děkuji za konstelace. Byl to pro mne velmi silný zážitek. Konstelace na mne usedla asi až 2 dny poté. A cítila jsem obrovské uvolnění, jako bych  si něco odškrtla ze seznamu. Ano, tohle vyřešeno, a okamžitě se mi otevřelo úplně nové téma, nad kterým by mně asi před konstelacemi nenapadlo přemýšlet.  

- Natálie

18.01. 2015

Konstelace jako metoda je skvělá a jsem ráda, že jsem ji poznala. Na Tvém semináři se mi rozšířily obzory mého vědění. Jsem na však pochybách k tvé interpretaci k dané osobě, která na konstelaci s tématem přišla, či k osobám ve vztahu k osobě s konstelací, kteří přítomni nebyli a konstelace se jich týkala. Mluvím-li za sebe - konstelace po půl roce opravdu dozněla fatálně zoufale šíleným zvratem.

- Jana____

14.01. 2015

Jsem moc rád, že jsem se mohl účastnit konstelací. Byl to pro mě silný, příjemný a odlehčující zážitek.... Nevěděl jsem vůbec do čeho jdu... ale z Domečku jsem vyšel jako nový člověk.... silně to cítím, jak se ve mě něco zlomilo k lepšímu a stále si uvědomuji nové souvislosti.... chvílemi mám až  "návaly štěstí“... bych to popsal... a asi to nějakou dobu ještě potrvá, než to strávím.....

- Vlasta_

13.01. 2015

Má konstelace se ponořila hodně hluboko do tématu, které mě provází tolik let, stále se vracející a často vynořující. Kolik vzteku ještě v sobě mám, že jsem nedostala ani to základní, vzteku, že mě tento vztek stále drží v boji. Vzteku, že mám dost sil na vztek, které mi pak chybí na přijetí, toleranci, život v přítomném okamžiku. Vzteku, že jsem stále ,,přimrzlá“ - roky se mi zdají sny, ve kterých jsem uznána, jsou mi nabízeny dary a já v nich nejsem schopna se pohnout nebo uvěřit, že je to pro mě. Jsem vděčná, že skrze Tebe a konstelace jsem se mohla dostat k hluboko uložené bolesti a vyslovit žádost o sílu k existenčnímu rozhodnutí. To je pro mě velmi důležité, už jsem příliš dlouho v ,,šedé zóně“. Děkuji všem za podporu, po delší době jsem cítila sounáležitost, jemnost a něhu - i u některých přítomných mužů, kteří si dovolují cítit - máte můj obdiv a úctu - vnímala jsem přirozenost, vzájemnou pozornost, naslouchání si. V závěrečném kruhu jsem cítila krásnou energii, s kterou jsem odešla.

- Jana__

12.01. 2015

Chtěla bych také moc poděkovat za konstelaci a příjemně strávený čas. Už teď v sobě cítím pomalé, ale jisté změny...:)

- Hanka

9.01. 2015

Mně tvoje akce a konstelace dojíždí ještě půl roku poté. Labyrintí hra mě dost zasáhla, už je mi mnohem lépe, i když určitá "pachuť" zůstala, ale myslím, že je to nějaký můj prazákladní pocit, který ve mně prostě je a vždycky byl a v té hře se dost silně projevil. Nechuť k životu. Nečekala jsem to. Přesně nevím, co s ním dál, zatím se ho snažím jen uvědomovat. Objevila jsem o sobě i další věci, ale tohle převažuje vše. Děkuji za vycházení vstříc, děkuji za všechny loňské akce.

- Radka

9.01. 2015

Po týdnu náročném pracovně i jinak zůstává stále lehkost, radost :-D. Při vzpomínce na labyrint srdíčko zaplesá. Děkuji

- Karel

6.01. 2015

Také moc díky, že jsem se mohla účastnit, vyjít z tzv. pohodlné zóny a sejít se i s lidmi, se kterými jsem se viděla poprvé. Program byl pro mne fajn a hry mi přinesly dost uvědomění o sobě :-).  Skupina byla úžasně stmelená. 1.1. mi Petr ukázal labyrint. Byl pro mne hluboký pocit, si to moci projít v celém fyzickém těle (uvědomovala jsem si při průchodu spojení se seminářem, na kterém jsem byla na Hvaru s Kalyani). Děkuji za tak krásné zakončení roku a vykročení do nového roku.

- Zdena Fraňková

5.01. 2015

Celé ty 4 dny naplnily mé očekávání, ba víc jsem díky lidem, kteří vytvořili naprosto harmonickou a pohodovou skupinu, si odvezla ještě lepší pocity, než s kterýma jsem tam jela. Akce mi dala hlavně pocit klidu a zamyšlení nad sebou i způsobem života, jaký žiju. Celkově jsem měla hrozně dobrý pocit z akce a cítila jsem se moc dobře a to mi snad vydrží nejlíp napořád.

- Petra V.

5.01. 2015

Moc mě potěšila ta celkově vstřícná atmosféra a přirozená integrace účastníků se specifickými potřebami. Program byl krásně vyvážený. Velký můj obdiv máte za výbornou časovou organizaci, která člověku "sedla" tak, že se neměl čas nudit, ani nebyl ve zbytečném stresu. Líbilo se mi, že jste nešli za hranice našich sil. Ten čas byl pro mě ohromně důležitý, milý, prožitý, odpočinkový, zážitkový, přátelský i poučný.

- Hedvika Bartošková

5.01. 2015

Na akci LABYRINT jsem jela, abych si vyčistila hlavu, odreagovala se a s novou energií vykročila do další životní etapy. Kromě naplnění mých očekávání jsem si odvezla i zjištění, že to, co se kolem nás děje, není náhoda. Děkuji Vám všem za super dny, novou energii a možnost uvědomit si sebe samu i mé vnitřní já.

- Lenka

5.01. 2015

Můj třetí Silvestr, který si ty pořádala, a opět něco neskutečného. Úžasné souznění, co mezi účastníky bylo od začátku, a postupně gradovalo. Nějak všeho bylo více, než si pamatuji z minula. Vše mně přišlo intenzivnější. Toho smíchu, co jsem zažil, užil, prožil. Velmi příjemné setkání se s lidmi, kteří mají své místo v mém srdci. Zkrátím to, jinak by to byl román. Cesta. Zámek. Hudba. Ženy. Muži. Labyrint. Pozdravy. Malování. Průchod. Jídlo. Konstelace. Život. Smích. Šmejdi. Tanec. Meditace. Chýše. Tvorba. Zeď. Hry. Zpěv. Komunikace. Sdílení. DĚKUJI.

- Josef

4.01. 2015

Nejsilnější zážitek mám z Labyrintu, trochu překvapivě ze smrti. Strávil jsem fajn život (už-už jsem se chystal stát mnichem, když mi do něj vlétla Dominika!:-)). Cítil jsem velmi silný vděk za to, co jsme spolu prožili, žádný stesk, čistá radost a vděk. Odnáším si z celé hry jak pocit, že bych si přál zažít právě toto i ve skutečném životě, tak i silnou připomínku, abych byl vděčný za vše, co mi osud nadělil, "co mám".
Velmi silně na mne zapůsobily i konstelace. Jednak jsem hrál ve dvou ze tří "hlavní roli", nad čímž jsem také trochu kroutil hlavou, a vedle toho jsem se musel v té poslední doslovně vědomě nutit, abych Dušanovi předal setkání s něčím tak překrásným, jako byl jeho vlastní život. Radost, zvědavost, touha, naplnění... bez uzardění přiznávám, že jsem mu jej záviděl. A moc dobře rozumím, proč se mu chtělo tančit radostí. Za drobničku považuji, jak vtipně se trefila konstelace srdce a rozumu. Rozum srdce utlačoval, a musel se vědomě ovládat, aby se necítilo utiskované (doslovně utíkalo, když začal poučovat!:-)).
Třetím momentem, který na mne hodně silně zapůsobil, byla později již nikdy neosídlená židovská čtvrť, cítil jsem však převeliký smutek a lítost.
Kdybych měl vybírat z opačného konce, tedy co mi nesedlo, byli by to jednoznačně Šmejdi. Nevyhovoval mi jejich agresivnější styl (a to jste se drželi ještě hodně při zemi:-)), hluk, bujarost. Trochu mne proto překvapilo, s jakým nadšením hodnotili tento program skoro všichni ostatní. V tomhle kontextu bych proto chtěl moc poděkovat, že celá akce proběhla ve vyloženě pohodové a přátelské atmosféře, a předčila tak i očekávání, jež jsem mohl mít z Krušnoohří, jehož laťka byla také hodně vysoko. Sešla se parta skvělých lidí, a mně jen lehce vrtá hlavou, jestli se Ti opravdu vždycky přihlásí "ti správní" sami, a nebo přeci jen občas provádíš darwinovsky tvrdou selekci vlastní rukou;-). Zámek byl fantastický, bylo v něm teplo, a tekl dostatek teplé vody, co víc si přát. K výkonu vašeho dua s Jurášem jsem pěl pochvalné ódy; již nyní se těším, že vás spolu opět uslyším.

- Honza__

4.01. 2015

Díky moc, že jsem se mohl zúčastnit povedené akce. Hra Labyrint na Silvestra ve mně zanechala velký osobní zážitek. Nechala mě prožít si svoji budoucnost. A to včetně smrti. Hra byla hodně zajímavá, díky za ni. Klobouk dolů před organizací takové hry. (Mimochodem teď pročítám své parte a zjištuji, že rubáš nesmí být z goratexu :-)) Následné tancování bylo taky super. Chýše byla velký chrám pro všechny. Jak jsem říkal, mně nevadilo, že tam nebylo vedro na omdlení :-). Líbilo se mi také sdílení mezi všemi účastníky. Zajímavé bylo i sdílení v pěticích. Na Nový rok bylo příjemné již tradiční frisbee včetně komentátorů :-) Díky všem organizátorům. Zdraví

- Martin

3.01. 2015

Silvestrovský Labyrint: Originální seznamka "světová náboženství" na začátek. * PředSilvestr Šmejdi: podařené, pěkně udělané, spontánní, bujaré, ale přitom neagresivní. * Film Popel a sníh: "A mysl se neměla čeho chytit" - trefné. * Hra "Život" byla skvělá. Akorát jsem zezačátku tápal, jak ji pojmout, což se projevilo na průběhu. Příště bych ji dokázal hrát lépe a konkrétněji a vědoměji. Cítil jsem smutek a zklamání, protože život v budoucnu vypadal stejně špatně jako jej já vidím, když přemítám o budoucnosti. Snad to nakonec dokážu zvrátit k lepšímu. * Stavba sauny byla skvělá. Fyzická práce mi dělá dobře na duši. U indiánské sauny jsem byl pak rád, že nebyla horká tak, že začne vyvolávat strach z udušení. * Přínosem pro mě byli všichni ZTP. Mohl jsem na nich pozorovat některé své aspekty, které jsem zatím mohl pozorovat jen jako sám na sobě, nikoli jako pohledem na druhou osobu. Nevidomý Honza mi pomohl tím, že jeho příběh je v mnoha aspektech podobný mému. A když to "dal" on, mohu to "dát" i já.

- Dušan

3.01. 2015

Labyrint mi maximálně sedl - dost jsem v životě bloudila a vzdávala to, když se má cesta zase stočila od mého vytyčeného cíle. Opětovně jsem si uvědomila, jak je báječné užívat si i tu cestu a netrápit se kvůli každému klacku, který je třeba překročit. A když se na té cestě objeví pořádná kláda, tak se taky někde blízko objeví ruka, která člověku přes tu kládu pomůže. A že není slabost se té ruky chytit.... Vždy když jsem odněkud odjížděla, měla jsem pocit prázdnoty, smutku, že něco pěkného končí... Z Labyrintu jsem odjížděla naplněná...zdravím, štěstím, radostí, krásou, optimismem, vděčností, sebevědomím, nadějí a v neposlední řadě láskou... tyhle pocity člověk nemůže vyžadovat od druhých lidí, ale musí je nalézt ve svém vlastním srdci. Díky vám všem se mi to podařilo. S obrovským poděkováním za skvělou organizaci a přáním, aby všechny vaše další akce byly takto úspěšné!

- Evucha

2.01. 2015

Máš ohromný dar otevřít srdce úctou a pokorou, krásně mluvíš. To je to nejvíc, co jsem si z celé akce a ze všech Tvých akcí odnesla. Děkuju Ti

- Domča

2.01. 2015

Díky za akci, byla pro mě součástí procesu kterým si procházím a ještě jsem si užil zábavu ve stylu lidí s kterými jsem kdysi dávno jezdil po různých místech.

- Vojtěch

2.01. 2015

Dnes poprvé jsem se podívala do zrcadla a uviděla výjimečného člověka! Poprvé mi došlo, že nejsem jen tak někdo! Což je obrovský, ale vážně obrovský dar, který si odvážím z akce Labyrint, každý z účastníků k tomuto přispěl. A moje obrovské, ale vážně obrovské DĚKUJI! S láskou (a že už asi i doopravdy tuším, co to znamená).

- Petra__

28.11. 2014

Tyto konstelace hodnotím jako jedny z nejlepších, jaké jsem kdy v životě absolvovala. Já jsem ten kruh vnímala tak, že se sešlo spousta zajímavých otevřených lidí, kteří na sobě chtěli pracovat, včetně chlapů. Pro mě to byla obrovská inspirace pro můj vlastní život, ať už to bylo o té manipulaci - říkat pravdu, jak se cítím, najít svou vnitřní sílu a energii nebo moje vlastní konstelace.

- Martina

26.11. 2014

Děkuji za první zkušenost s konstelacemi. Určitě hodnotím jako přínosné, člověku se otevřou pocity a myšlenky, které normálně nevidí, necítí. Zkusím to využít a posunout se vstříc vytoužené harmonii :)

- Milan

24.11. 2014

Překvapilo mě, že jsem měla dělat v konstelaci uzemnění, sama často uzemněná nebývám, pocit průtoku energie běžně nezažívám. V příběhu mladého muže byla pro mě těžká role matky alkoholičky, hlavně ten pocit odcizení rodičů, potom nepříjemně dlouhá tělesná blízkost zástupce, když jsem představovala těhotnou matku, nejlíp se mi děkovalo rodičům za vychování syna, měla jsem pocit, že je to pro něj hodně důležité, ten chlapec mi byl hodně blízký. Zastupovala jsem také slabou matku, měla jsem negativní vztah k dceři, pocit škrcení, nemohla jsem to polknout. Nenarozené dítě se mi dobře hrálo, bylo hravé a povzbuzující. Velice těžká role byla pro mě role jedné ženy, nevím proč jsem s ním třepala, ten rozchod mě bolel, ty řeči jejího manžela, že toho jen využíval... ztratila jsem se a jak jsi mi rázně připomněla, že jsem tu pro ni, nechtělo se mi už pokračovat... Má konstelace mě nijak nepřekvapila, ale zatím ani nijak neposunula. Je těžké vyskočit z celoživotní kůže.

- Vlasta

23.11. 2014

Po konstelacích se změnilo několik věcí. Můj vztah k manželovi začal být dynamičtější, získala jsem více lehkosti, rozvernosti, víc od něj chci (což jsem si předtím netroufla), víc se poslouchám a chovám se více partnersky - dávám do vztahu svoje potřeby, smutky, touhy. Vztah mezi námi je teď živější a zajímavější - a přitom pořád moc krásný. Připadá mi to tak trochu jako suchý trénink na ten život rodiny s dětmi, který jsem si předtím představovala jako zdroj hádek, konfliktů, napětí a neštěstí. Zároveň mi došlo, že otěhotnění jsem vnímala velmi silně jako výsledky vynaloženého úsilí, jako zkoušku, ve které mám obstát, jako úkol, který chci splnit (tedy jako důvody ke stresu a strachu jestli obstojím). Chtěla jsem otěhotnět, protože už je přece "nejvyšší čas", ale ne mít doma mimino se vším, co to obnáší. Další velkou úlevou pro mě je to, že jsem se přestala na otěhotnění upínat. Teď jsem v klidu, beru to tak, že dítko přijde až přijde, přestala jsem tak do detailu zkoumat své tělo, takže jsem daleko méně napjatá. Daleko víc si užívám milování, a neřeším při něm jestli máme správnou polohu, správné načasování, plodné či neplodné období... Díky chvíli, kdy jsem se dívala duši, která na nás čeká,do očí a v nich viděla laskavou výzvu "uklidni se, uvolni se", jsem se opravdu uklidnila, uvolnila. Díky intenzivnímu prožitku, jak jsme tam seděli my tři, duše, můj muž a já, jsem pochopila, že jestli budeme mít dítě a kdy, je čistě věc nás tří, naší nové rodiny. Nemusím z toho nikomu skládat účty, ať se mě ptá, kdo chce. Přestala jsem se cítit osamělá s tím obrovským úkolem, s pocitem že mě sleduje tolik lidí a čekají na můj neúspěch. Mít dítě už pro mě není úkol, který mám splnit, abych uspokojila někoho jiného. Se strachem jsem se rozloučila úspěšně. Moc se mi ulevilo. Každopádně pro současnost, kterou žiju, mi konstelace pomohla moc, a věřím že něco se pohne i do budoucna.

- Jana_

19.11. 2014

Shalom, zdravím z Litomyšle a děkuji za celou cestu a vše, co se během ní událo. Pro mě byl Jeruzalém hlavně o hledání odpovědí na svoje vnitřní otázky, nejvíc to bylo o strachu. Zbavila jsem se některých domněnek a znovu se mi potvrdilo, jak mooooc je důležitá komunikace a jak stojí za to. Až dodatečně mi došlo, jak dobře to bylo “shůry zrežírované”, abych mohla některé odpovědi vůbec dostat a jaká tam byla podpora. Nejvíce na mě zapůsobila některá setkání s lidmi, hodně silný byl poslední půlden, který jsem celý strávila na arabském trhu a kde těch setkání a synchronicit bylo opravdu hodně. O arabském trhu se mi pak doma ještě několikrát zdálo...

- Milada

19.11. 2014

Děkuji za skvělou a úžasnou cestu, za krásné sdílení, cestování, povídání a setkání. Krom toulacího zážitku přivedla mě tato cesta k zajímavým myšlenkám, poznáním i otazníkům na téma hranice, dualita, tolerance zvláště v sepětí s individualitou, vývoj lidstva, koncepce, směr „Bůh, náboženství,víra“, hierarchie priorit ve vztahu k sobě a ostatním, odvaha jít svou cestou a odvaha jít po ní sama, osudem daná omezení a náš postoj k nim (hluboký obdiv k Evče a Jardovi, kteří i přes svůj zdravotní handicap dokáží jít za svými sny a žít naplněný život možná lépe než spousty lidí, kteří žádné omezení nemají). Měla jsem pocit jakési sounáležitosti, tolerance, otevřenosti v naší skupině, která byla moc příjemná a která si myslím, se běžně ve skupinkách lidí nevyskytuje. Bylo zajímavé vnímat energii míst, kterými jsme procházeli, měla jsem pocit, že se nacházíme někde, odkud vzešlo lidstvo. Bylo pro mne zvláštní, že na spoustě míst, kde jsem očekávala hodně silné pocity, jsem nevnímala vůbec nic a na místech, kam se běžný turista moc nedostal (třeba ten druhý hrob Ježíše nebo podzemí), najednou vše bylo hodně silné. Z našich sdílení ve mně zůstala teorie vývojové cesty od potřeby někam patřit přes potřebu individuality do začlenění se do celku bez nutnosti přizpůsobovat se a teorie v souvislosti se sdílením o holokaustu, kde se smazával pojem "zlo"a "dobro". Uvědomila jsem si, jak v žití ve světě duality těžko přijímám, že je zde něco, co se mi v rámci mého úhlu pohledu jeví jako zlo, těžko se s tím smiřuji, bojuji proti tomu, ale ta cesta asi bude jinak, ano, v těch drobných všedních nepříjemnostech už umím mít ten nadhled, ale v těch záležitostech, jež nás výrazně vykolejí a ovlivní náš život nebo život jiných, v těch zatím po té cestě pátrám. Děkuji všem

- s láskou Eva

10.11. 2014

Silná pro mě byla také další cizí konstelace, kde jsem si zahrála povyšující se dceru. Tak si myslím, že jsem si tam některé věci ve vztahu k mami taky mohla uvědomit/zažít. Děkuji za celý den.

- Kristina__

10.11. 2014

Děkuji za dušičkové konstelace - neumím popsat svoje pocity, ale cítím, že se "něco" změnilo a je mi teď o kousek lehčeji :)

- Tereza

9.11. 2014

Zážitků bylo spousty, těžké je popisovat všechny. Jeruzalém je hodně rozporuplné město, tak to na mne působilo - moc krásné místo, plné nádherné energie a přitom zamotané díky církvím. Rozbořené a přitom stálo novu postavené. Přátelské a přitom bylo cítit určitou nevraživost mezi církvemi. Ale ty rozpory dělají zase Jeruzalém Jeruzalémem. Nenapadá mne jiné místo na zemi, kde by byl takový střet 3 světových náboženství a s ironií se střetávaly a propojovaly. To mne naučilo se na řadu problémů dívat s určitým nadhledem. Navíc jak zaznělo ve filmu Království Nebeské "Každý si nosíme svůj Jeruzalém v sobě", tak je "jedno" kde leží svatá místa, hlavní je, když jsme s těmito místo propojeni...

- Kuba

8.11. 2014

Všechny konstelace, co v neděli proběhly, mně ukázaly i něco osobního. Ty moje mi pomaloučku docházejí, ale ještě je toho dost, co mi musí dojít. Dlouho jsem se pořádně nevybrečela, teď každou chvíli. Ujasňuje se mi, že se musím na něco zásadního ve svém životě podívat. Děkuji za jasné a vnímavé vedení konstelací.

- Yvona

15.10. 2014

Z neděle mi zůstaly obrazy, pocity. Zase znovu jsem si uvědomila, jak jinak vypadáme, nosíme jiné oblečení, jíme jiná jídla, máme jiné názory na hromadu různých věcí, jsme muži a ženy a bojíme se navzájem. A přitom jsme si tak podobní... Uvědomila jsem si, kolik bolesti v sobě ještě nosím. Ale taky, že přes ni vede cesta (a je něco za ní:-)). Přeji si, aby mi tohle vědomí zůstalo i v běžném životě a nemusela ho zase znovu a znovu křísit. A právě tvoje konstelace jsou bezpečným prostorem pro zastavení, potkání, poznání, vyrovnání. Díky.

- Kristina

17.09. 2014

Moje konstelace pro mě byla odpovědí na moji otázku, proč mě přestalo všechno zajímat. Pravda, vidět situaci mrtvých – nenapadla by mě tato situace. Po postavení mojí konstelace jsem byla velice unavená. Asi potřebuji pořádný odpočinek. Jinak zmizela potřeba příteli pomáhat, přestala jsem se trápit.

- Maruš

17.09. 2014

I já děkuji za tuto zkušenost. Bylo to super. Musím říct, že to pro mě bylo velmi přínosné - jednak jsem viděla úplně jiný styl práce než nás "učili" a pak jsem si užila mnoho různých rolí, ve kterých jsem se dotkla svých vnitřních kvalit. Asi nejvíce přínosná pro mě byla role poslední. Uvědomila jsem si, že někdy prostě slova nejsou to, co ti přináší informační hodnotu, takže když teď řeším zaseknutí svého programátora, který mi poskytuje zmatené informace, kterým nerozumím, snažím se rozkódovat, co je za tím za pocity, které neumí reflektovat a pojmenovat. Je to pro mne nová zkušenost a velmi zajímavá:-)

- Zuzka, jednatelka centra Mandala

15.09. 2014

Děkuji za silný den, Tvé jemné vedení konstelací se mi moc líbilo. Jsem ráda, že i přes pochyby jsem naslouchala hlasu svého těla a byla tam "dovedena". Hodně vzpomínám na konstelaci o úrovních v nás..mysl, tělo, Duše..a jak jsou propojeny..i na tu, kde jsem byla zástupkyní Života a jen "byla" a vítala do života. I ten obrovský tlak na sebe..že už mám být jinde než jsem..že vše musí být hned..prožitek úlevy s přiznáním, jak věci OPRAVDU  JSOU.. Vracím se k další konstelaci..že trauma je z jiného pohledu požehnání.. motor, který nás - mne - žene v nacházení toho KÝM JSEM. A další konstelace..o bolesti a POMALÉM roz - loučení s tím starým.. Nebyla jediná konstelace, která by se mne netýkala :-)

- Martina___

3.09. 2014

Jsem moc moc rád, že jsem na akci byl. Přijde mně, že jsem tam byl velmi uvolněný a radostný. Velmi se mně líbil klid hor, krásné výhledy a večerní místa pro spaní, s moc příjemným večerním programem. Řeka Ohře mě oslovila. Program byl fajn, jako ostatně vždycky. Olympiáda mě pobavila dost. Vzpomínám na štěkací uličku... Vše ve mně zanechalo silné a krásné vzpomínky. Těším se na další akce, co přijdou. Děkuji tobě a Jurášovi za organizaci, jídlo a to, že jste.

- Josef

19.08. 2014

Děkuju, že jsem opět mohla být účastná Tvých konstelací. Obdivuju, jak umíš vysvětlit souvislosti konstelace, aby si všichni zúčastnění uvědomili okolnosti situace. Všechna řešená témata se mě dotýkala. Nejlepší zážitek byla pro mě role slečny, která se vypořádávala s rozchodem svého milého. Bylo zajímavé potkat se s bolestí a pokusit se ji přijmout a prožít. Nedovoluju si moc projevit, co cítím, musela jsem překonat vnitřní zábrany, abych tu bolest dostala z těla. Děkuju, že jsem dostala prostor se takto otevřít, že mě nikdo nesoudil. Bylo mi trapně, když jsem stála v nějaké roli a nevěděla, co cítím, co mám dělat, a ostatní na mě viseli v očekávání. I tady jsem dostala prostor, že je to v pořádku, že potřebuju čas a přání.

- Domča

16.08. 2014

Posílám milou vzpomínku a nekonečné obejmutí. Ještě musím k té naší vodácké akci říct, že mě opravdu překvapili komáři. Teda nejvíce tím, že tam nebyli :-) . Marně jsem přemýšlela, jestli ta akce měla nějakou chybu. Na nic jsem nepřišla, takže je jasné, že příště jedu zase :-). Moc na vás vzpomínám, chybíte mi. Všichni.

- pusu Koubuška

13.08. 2014

Chtěl bych poděkovat za pěkné putování po Ohři. Putovali jsme k pramenům :-) Loket a svatošské skály byly moc fajn. Díky za buzení písničkou, zpívání, hraní na kytaru, výběr řeky, počasí, fajn účastníky, netradiční ubytování u  pirátů, výborné jídlo včetně tradičních špekáčků :-), osvěžení na lodi. Byla výborná logistika, program, organizace lodí ... Díky Tobě a Jurášovi. Posílám objetí na dálku :-)

- Martin

29.07. 2014

I když jsem neměla "svou" konstelaci, bylo to pro mě hodně přínosné...vlastně jsem se cítila, jako bych ji měla:)... děkuji za ten Proud a uvidění skrytého... a to, co se u mě dělo, oživení, zvědomění a příliv energie. Děkuji mnohokrát a do všech úrovní.

- Martina__

22.07. 2014

Víkendové Putování krajem Nežárky mě zaujalo už při první zmínce, když jsem v červnu byla na konstelacích. Představa delšího setkání se svým tématem v kruhu lidí, jen mezi stromy, daleko od civilizace, mě lákala. A jak to bývá, když si osud pohrává - že na akci můžu jet, jsem se dozvěděla jen pár dní před začátkem. Vysoké očekávání kupodivu nezklamalo, ba naopak bylo překonáno. Pocit bezpečného zázemí vymýtil obavy z nepřízně počasí, z nepohodlí. Byla jsem překvapená, jak nebyl problém začlenit do takové akce např. vozíčkáře. Výlet byl neustále provázen veselým naladěním, program mě moc bavil. Jeden z programů byla i krátká konstelace - přesně na moje téma! Nedokážu si vysvětlit, jak jsi mohla zacílit přímo do mě, když jsem se o tom, co právě řeším, nikomu nezmínila... Byla jsem pořád v úžasu. Úplňková sobota byla pro mě vrchol. V neděli jsem byla nevyspalá, vyčerpaná. MOC DĚKUJU, že jsem mohla strávit pár dní pod Tvými křídly. Moc si Tě vážím, opravdu jsi mě ohromila. Z víkendu budu čerpat ještě dlouho. A děkuju i všem spolupoutníkům! Jen za to, že tam taky byli. Zamilovala jsem se jak nikdy předtím, asi jsem v životě nebyla zamilovaná. Vůbec jsem nevěděla, co se se mnou děje, nebyla tam ani špetka rozumu a sebekontroly a to mě znepokojovalo. Tuším, že to je jen náhled do mých vlastních hlubin. Děkuju za tento zážitek Bohu.

- s úctou Dominika

22.07. 2014

Putování bylo moc prima, já takové věci opravdu můžu, užila jsem si jak putování po souši, tak po vodě. Dost jsem ocenila, že nemusím řešit děti ani nic jiného a můžu jen tak plynout. Akorát mi unikly všechny  "kulturní vložky" , byla jsem grogy a nebyla schopná se zapojit...  Ale asi to tak mělo být, pořád hledám záchranu někde z venčí, ale asi si musím pomoct sama. Taky se mi nepodařilo naplnit svoji kartu... Zpětně jsem pak viděla, o čem to bylo, byla jsem v několika situacích, kdy jsem mohla naplnit její význam, ale promarnila jsem to ... Taky mi přišlo, že se sešla dost nesourodá parta lidí a chtělo by to o hodně více času a zážitků, abychom vytvořili tým. Celkově to bylo fajn a ráda jsem se viděla s některými lidmi, děkuju.

- Jana

20.07. 2014

Ještě po týdnu ve mně doznívá minulý vandrovní víkend. Bylo to pro mě osvěžující.. zas budu mít na co vzpomínat a z čeho pár měsíců čerpat...  Fajn partička, moc příjemný program na dva dny.... nafouknuté, zažili jsme toho spoustu...:) No a můj největší zážitek: nedělní sjíždění... těšila jsem se a zároveň měla skryté obavy, které jsem večer zmiňovala.....ale díky mým učitelům a jejich důvěře jsem to zvládla, posílám jim DÍK. V neděli večer, v noci, při spaní a pak druhý den jsem ještě seděla na lodi, cítila vlny a nevěděla, jestli jsem vepředu nebo vzadu..:)) Tak přeji krásný letní dny, večery a noci.. -:)

- Eva K.

17.07. 2014

Chtěla jsem poděkovat za možnost  zúčastnit se konstelace a nahlédnout tak do dalších duševních rovin. Prvních pět dní jsem nepocítila vůbec nic. Pak už jsem nevydržela čekat a začala jsem si odpřiznávat všechno, co mi v tu chvíli vadilo. To mi hodně pomohlo. Mimo to ale stále poznávám, že některé stavy jsou v nás uloženy na mnohem hlubší úrovni a změnit je dá hodně práce. Před několika měsíci jsem měla pocit, že už jsem se našla, ale s novou prací a dalšími novými situacemi zklamaně poznávám, že se v některých směrech stále hledám. Občas mám pocit, jako bych se točila v jednom kruhu, pořád se babrala v sobě a přítomný svět mi uniká. Jenže i když mám zvenku potřebu něco dělat, mé vnitřní já prostě nechce.

- Gabi

15.07. 2014

Záměr na Putování jsem měl si pročistit hlavu a vyjasnit si své plány do budoucna, což se splnilo v obou směrech. Noční koupání bylo s příjemným pocitem naprosté svobody. Spaní pod širákem je úžasné, akorát jsem podcenil spacák, tak byla trochu zima. Kartu mám vybranou  "Moudrost". Prohlídku zámku jsem ani nečekal. Po koupání v rybníku jsem byl nějaký špatný, způsobené únavou asi. Modlitba Aramejský otčenáš mne ale probrala, přijde mi jako úžasná mantra, navíc byla prožitá všemi smysly. Druhé táboření mělo úplně jiné kouzlo. Zpočátku se mi místo nelíbilo kvůli komárům, ale nakonec skvělý západ sluníčka, do toho úplněk, krásné stromy, zpívání u ohýnku, výborně se u toho usínalo. Plynutí na lodích v neděli bylo skvělé, nějak to rychle uteklo, asi i díky příjemným lidem a při přenášení lodí bylo super, že jsme si pomáhali a šlo to tak nějak samo. Na zpáteční cestě jsme se zastavili u kapličky před hradem. Je sama o sobě magicky zvláštní, 15 minut před půlnocí, při úplňku… měl jsem hodně silný dojem doteku tajemna... Jako zážitek beru celou víkendovou akci. Co si odvážím? Příjemné pocity, utahané nohy a znovu vyjasněné životní priority.

- Kuba

14.07. 2014

Opět mně přišlo, že akce je delší, než odpovídalo času na ní stráveném. Moc ti za Vše děkuji a těším se na brzké setkání :)Věřím, že se s většinou znova někde potkám, na další úžasné akci. Díky za to, že akce pořádáš :).

- Josef

14.07. 2014

Velké poděkování za příjemnou akci a velké organizační a logistické úsilí. Bylo to moc prima :-)

- Petr

14.07. 2014

BYLA TO SUPER AKCE JSEM MOC RÁD ŽE JSEM JÍ ZVLÁDAL CELKEM BEZ PROBLÉMU A ŽE JSTE MĚ S SEBOU VZALI DÍKY MOC

- ZDRAVÍ PAVEL (slabozraký)

1.07. 2014

Změnilo se hodně a každý den se toho stále mění. Je zajímavé, nakolik se mi tou schovávanou negativní energií schovávala i ta pozitivní, a to především sexuální energie.

- Kamila_

24.06. 2014

Konstelace byla nádherná, je dobré se podívat na problém z jiného pohledu. Vnitřní klid, který teď pociťuji, je novým začátkem pro naši rodinu. Moc děkuji.

- Irena

21.06. 2014

Neděle byla moc příjemná, navodila jsi úžasný pocit dostatku prostoru na sdílení se všemi fajn lidmi, kteří jsme se na konstelacích sešli. Pohodovou atmosféru ještě zvýraznil Jurův kytarový doprovod. Zpěv a tanec mi dovolil uvolnit emoce, které tak naléhavě potřebují ven. Uvědomila jsem si, že spojení konstelací a hudby je perfektní nástroj k práci s emocemi. Doma jsem si ještě zatančila a při usínání spočinula v mé konstelaci z Rituálu, ještě čerpala energii z mámy (moje konstelace byla o vztahu s mámou). Myslím, že proces z konstelace se bude ve mně řešit delší dobu než pár dní po konstelaci. V pondělí jsem podlehla chřipce, která se o mě už pár dní pokoušela, a uvolňovalo se ve mně hodně negativity. Ještě jednou moc děkuji za setkání a přeju krásné léto, s úctou,

- Dominika

3.06. 2014

Pro mě byl seminář velmi přínosný, jako každé setkání s lidmi. Byl jsem zaskočen tím, co prožívají ostatní.

- Pavel Putt.

2.06. 2014

.. setkaly jsme se pouze jednou, byla jsem u Vás na terapii, kdy jsem si řešila nevydařené pokusy s otěhotněním...  Navštívila mne u Vás krásná, hravá a úžasná malá dušička.... Markétko, moc Vám děkuji!! Zítra jedu do porodnice porodit našeho syna a věřím, že ta dušička bude on.....Ať se Vám daří!!

- Míša___

30.05. 2014

Hned v pondělí se mi stala taková zajímavá věc, když jsem se ráno v koupelně chystala do práce, najednou zhaslo světlo prostě z ničeho nic, byla jsem tam ve tmě a pak ten den v práci nám taky problikla světla, ale jen světla, počítače ne. Jinak konstelace byly hodně zajímavé a v každé jsem něco našla, co je i mým problémem, ach jo. Snad neuvěřitelné je to, že můj zástupce tak hodně a přesně cítí to, co já.

- Míša

18.05. 2014

Přijde mi, že jsem na vodě nebyl tolik unavený jako v "normálním" životě, tak ona ta hypnóza byla k něčemu dobrá. V prvním kempu se mi zdál nejhezčí sen. Žádné písničky si moc nepamatuju, pamatuju si, že jste pěkně zpívali. Po plavbě se mi spravila fyzička.  Moc děkuju za zorganizování, byl to pro mne krásný zážitek. 

- Kuba

18.05. 2014

Opět jsem byl z akce nadmíru spokojený. Krásně jsem si ty dny užil, pobavil se hrami, zpěvem, plutím. Na vodě se krásně rozjímá a pozoruje, jak řeka teče. Připodobnění k životu je velmi blízké. Jsem moc rád, že jsem se zúčastnil. Pokaždé zažiji něco, co je pro můj život důležité a voda to potvrdila. Vždy mně přijde, že na tvé akci vystoupím z reality a jsem nějaký čas mimo ní. Moc ti děkuji, za to co děláš, jak to děláš. Těším se na opětovnou viděnou

- Josef

18.05. 2014

Chtěla bych moc poděkovat za úžasnou organizaci akce i za akci samotnou. Pro mě to byl opravdu mimořádný zážitek.

- Veronika

17.05. 2014

Bylo mi s vámi super! Speciálně děkuji všem a obzvláště Šilhavé chobotnici!

- Koubuška

21.04. 2014

Děkuji za sobotní spolusdílení, stále se mi přemítá spousta věcí hlavou...., spousta je toho ještě přede mnou. (Zpočátku mne sebehledání bolelo, teď to už vnímám jako skvělou a zajímavou cestu:-))

- Zdenka

8.04. 2014

Konstelace byla pro mě velkým zážitkem. Dost často na různé situace, které jsem řešila já osobně a nebo někdo jiný, v konstelacích vzpomínám, moc mi pomáhají některé věci vidět mnohem jasněji a hlavně chápat více souvislosti. Jestli se něco konkrétně změnilo, cítím větší vnitřní klid a vyrovnanost. Díky konstelacím se dokážu na to, co prožívám a co se děje okolo mě, podívat i z jiného úhlu pohledu, což je pro mě přínos, a určitě když bude příležitost, předám kontakt svým známým. Ještě jednou Ti moc děkuji a určitě se ještě uvidíme.

- Jana____

3.04. 2014

Co mě nejvíc překvapilo - jak moc Boží :) to bylo, jak krásně tam už od počátku byla zhmotněna energie – Božství... to děkuji... a pro mě to celé bylo o tom víc si věřit, jakoby mně každá ta konstelace, ve které jsem stála, dodávala jistotu v sebe Sebe...

- Martina__

31.03. 2014

Po konstelaci vnímám intenzivnější spojení s Božstvím a větší klid, mír a pohodu.

Píšu, že jsem byl konfrontován se situací ohledně pocitu viny. Přijmul jsem zodpovědnost a zřekl jsem se viny. Jsem přesvědčen, že jich bude víc, dokud to nezvládnu. Jinak moc děkuji za pomoc, přeji krásné jaro.

- Bedřich

24.03. 2014

Děkuji. Vážím si účinků konstelací, které vedeš.

- Pavel Š.

5.03. 2014

Byli jsme ve Slunci a já si Slunce odnesl s sebou. Můj pokonstelační dvoudenní osamocený čundr v horním Podyjí mi přišel vhod. Jisté věci se po konstelacích přímo, jakoby až samovolně otevřely. Přijímám, co se děje, a taky cítím víc svobodu v tom, ze mohu cítit, co cítím. Přišla radost i poznání. Děkuji

- Set

4.03. 2014

Děkuju za celou tu sobotu. Následující týden i teď se často úplně samovolně dostávám do určité meditace, a věci v mém osobním životě se asi dávají do pohybu... Veškeré zážitky z toho dne mi nějak zapadají do sebe, i z konstelací dalších účastníků, až mám skoro pocit, jestli si ty souvislosti trochu nemaluju. Beru to jako začátek cesty k řešení, který nemusí hned znamenat urovnání a zklidnění. V tom mi konstelace snad pomohly, že to vidím reálněji. Ta realita je tvrdá.

- Roman

27.02. 2014

Co se týče konstelací, děkuji..., nechala jsem to být a nestavěla si žádnou, protože teď řeším moc věcí a nevím kterou dřív a cítím, že se musím učit přijímat změny s láskou, radostí a hlavně s nadějí a vírou. Nakonec se mi samo vybralo téma, za které jsem vděčná, fascinuje mě s jakou přesností se "vesmír" trefí vždy do té role, kterou si potřebuji uvědomit a uzdravit. Děkuji za to, že jsem si to mohla znovu prožít a naplno uvidět.

- Lucka_

29.01. 2014

Myslím, že po konstelacích nějaké změny určitě nastaly. Hlavně jsem klidnější a zase se mi daří plánovat věci hodně dopředu - což je nyní třeba. Michal dokonce tráví více času doma a pomáhá s krmením zvířat. Příšerně mě bolela hlava až do úterka. Potřebovala jsem si to v sobě urovnat. Celkově jsem více v pohodě  ......... za to Ti velmi děkuji.

- Pavla

9.01. 2014

Silvestr se mi moc líbil, lidé na akci byli velmi přátelští, konstelace mě bavily, hudební doprovod byl také velmi příjemný. Vzhledem k tomu, že máme dítě, tak se nemůžeme zúčasnit úplně všeho, ale myslím, že jsme se integrovali alespoň z 50ti %, což je fajn, alespoň jsme měli nějaké nové podněty. První den v práci jsem byl totálně zrelaxovaný, vytancovaný, prostě skvěle odpočatý. Přál bych si se tak cítit každý den.

- Martin

8.01. 2014

Bydlení na faře mělo krásné kouzlo. Bylo hezké usínat s tolika lidmi. Na mém novém bydlení se mně o tom Silvestru zdálo 4x po sobě. :) Ano, přispěl jsem k řešení, docela nám to šlo - hry na poznání lidí ve skupině. Kruh růstu byl takový zvláštní, vidět lidi, jak přicházeli na svět, jedním slovem uvědomění. Otázka, co přináším tomuto světu, byla pěkná, málokdo si je vědom toho, co nabízíme lidstvu. Konstelace znám, ale kdybych neznal, tak mi to pomůže je lépe pochopit. Překvapením pro mne velkým bylo, jaké to vůbec je, jít někde po ulici poslepu veden někým druhým. Jenom jsem doufal, že nebudu muset jít na laně Vaňkovkou v Brně. Muzeum pro mne bylo překvapením, aspoň vím z kama sou cigáni, a že to není nadávka. Tvoření z odpadu hodně zajímavé, probouzí to fantazii… Krásné počasí, úžasná příroda, pěkná elektrárnička, hrad zbořený. Údolí bylo vážně úžasné, zpívání jenom dokreslilo tu nádheru. Přišlo mně ale, že se nemůžeme všichni vzájemně sladit. Příběh byl potom velice silný, o té slepé paní Kellerové, i silný zážitek prožít si to poslepu. A vyjít ven z chýše bylo moc hezké, nečekal jsem, že bude tak nádherné se tímto způsobem "narodit" do nového roku. Byl to celkově silný zážitek, i vidět lidi, jak si rozdělí úkoly na úklid a každý udělá něco. Snad poprvé v životě jsem zažil, že na všechno nemusím být sám.

- Kuba

7.01. 2014

Na začátku Proudění se očekávání nenaplňovala. Poučení pro mě. Došlo to brzy, a akce nabrala jiný úžasný směr, byla o hodně jiná než před rokem, a teď vím, že pro mě nakonec silnější. Určitě pro mě byla nejsilnější moje konstelace. Bavilo mě, jak jsi program velmi citlivě směrovala, i když to nebylo s námi lehké. Hry, tanec, výlet, tvorba, zpívání, chýše, konstelace, jídlo, prostě Vše bylo pro mě zábavné, silné, zapamatovatelné. Děkuji i za pro mě objevení super hudby, pouštím si jí od příjezdu dom. Moc děkuji za energii, kterou vkládáš do této akce. Těším se na další potkání, do Brna se nedostanu, ale Prahu si ujít nenechám. Měj krásné dny.

- Josef

6.01. 2014

Tiché přítmí a jas svíček,
vzácná chvíle setkání,
K pravdě vede cesta dlouhá,
život plný poznání.
V příbězích i lidech kolem
zrcadlí se naše touhy,
vidět všechno pohromadě
to chce prožít život dlouhý.
Střípky vjemů slov a zvuků,
někdo k tobě skloní ruku.
Najdeš kartu pod postelí,
beze slov ti mnoho sdělí..
V potní chýši všichni spolu,
v modlitbě se setkají
čtyři mocné elementy
k sobě tiše volají. 
Nechť se slova vyslovená
jednou v pravdu promění,
někomu jako proud světla
či v temnotě znamení….
O čem byly ty dny pro mě
– naslouchání příběhů
rozkrývání otazníků,
vzdávat úctu kamenům
vcítění a prožívání
cizí příběh je i můj
zrcadlo, co pravdu halí,
nikdo není dokonalý.
Ale to je právě krásné,
až se mi chce psát ty básně.
Jako voda, která teče
spřádá se nit příběhu,
vzpomínky se vynořují,
zvolna plují ke břehu.
kapka co kruh uzavírá
je noc a čas k usnutí,
o čem že to vlastně bylo?
Pro mě   ...... o PLYNUTÍ.

- Iva Bartošová

7.12. 2013

Jsem moc ráda, že jsem objevila tvoje stránky, a tak jsem se dostala i na konstelace. Když jsem tam šla, byla jsem tak zablokovaná, že jsem měla pocit, že si ani nebudu nic stavět. Ale všechno se událo tak, že to vyšlo, konstelaci jsem si postavila a bylo to dobře, protože jsem to vlastně moc potřebovala. Jsem ráda, že mě andělé k tobě dovedli.  Mimo to, jsem se dostala do rolí, které se mě naprosto přesně týkaly. Nelze to popsat , musí se to zažít, tak to říkám těm, kdo se ptají, co to jsou konstelace. Všem, kdo budou mít zájem, můžu jen říct: Markétka to umí a velmi dobře to řídí. Děkuji.

- Věra Mandlová

6.12. 2013

Děkuji za krásný souhrn celé cesty, citím v sobě velkou změnu, nějaký klid, lásku, naplnění. Indii jsem si neskutečně zamilovala a těším se, až pojedu zase, chybí mi. Víc a víc si uvědomuji, jak mně tam bylo krásně a jak toužím se tam vrátit.Tam jsem to necítila tak silně jako když jsem se vrátila domu, už druhý den mi bylo smutno. Neumím moc psát o svých pocitech, pro mě pokrok, že se učím o nich mluvit :-) Chci tobě i Štěpánce moc poděkovat za vše, za tuto cestu, za tento zážitek. PS: Píseň Om namah šivája mi zní v uších každý den, a já jí dokonce i zpívám i nahlas :-))))

- R.

6.12. 2013

Příště mi takové hovadiny už neposílej., tvoje vlastní projekce…a jen pro zajímavost to co ty nazýváš změnami ,..neni nic jineho než hry, jen dál hrej ty svoje hry na duchovno a jiné…  Já mám rád večírky! a je škoda že byl jen jeden! Takový večírek vystihuje líp podstatu skutečnosti "kdo jsem já"..než v nějakém pochybném kruhu na trávníku kde se po lidech něco očekává... lidé na večírku jsou veselí, v kruhu toho smíchu moc nebylo, mám 3fotky a kromě M a ŠT se na nich nikdo nesměje. Zdarec

- Marek

15.11. 2013

Poslední konstelace - v mém případě už třetí - byla A DOSUD JE!!! - pro mě tentokrát tak náročná, že se s tím, co se rozběhlo, srovnávám opravdu jen velmi pomalu a je to pro mě hodně náročné ... řešilo se velmi závažné téma a reakce podle toho taky přichází. Nenaříkám, nelituju se, jen konstatuju - vždyť jsem si tuhle cestu vybrala sama ...Potřebuju tentokrát delší čas na doběh a vstřebání potřebného. Psala-li jsem dříve, že jsem se ocitla v rychlíku ...a potom v mezinárodním expresu... teď už mám jen přirovnání k tryskovému letadlu… Ještě jednou děkuji .... a hlavně tu pro nás pro všechny- hledající duše- STÁLE BUĎ !

- Radka-Frances :-)

26.10. 2013

taky tě zdravím, .... slovo Vědomí raději prosím nepoužívej....jinak zněj nezbude ani trocha krásy a poezie pro ty ostatní upřímné hledače! Chtěl jsem to napsat i té tvé učitelce…vždycky když se mi vybaví ta její přezdívka, udělá se mi špatně. Proto, budu teď dávat správné názvy v Nové vlně takzvaných osvícených mistrů…toho tvého jsem nazval hřib Satan, zkoušel jsem ji přirovnat k muchomůrkám, ale ty jsou moc krásné. Přepošlu to tomu jejímu psychologovi, on mi taky furt něco posílá...  Je nádherné jak si život udržuje své odstíny, které se setkávají v rovnováze..nevědomé s nevédomým, nemocné..s nemocným,…

- Marek

14.10. 2013

Zcela mylně jsem čekala na konstelaci nějaké detektivní rozšifrování v ženské linii rodu, co se tam kde z matčiny strany stalo za křivdy, že maminka jedná jak jedná... Sherlok Holmes se nekonal a konalo se něco, co jsem zcela nečekala. Jsem docela zvědavá, co mi z odstupem času ještě dojde :-) Snad se něco najde .) Ale opravdu moc mne zaujal celý princip věci. Záhadně zajímavé, jak to nacítění funguje a jak opravdu člověk v jiných rolích cítí role sama sobě naprosto neznámé, tudíž asi opravdu vztahující se k tomu někomu, koho se konstelace týká. Takže děkuji za "nákuk" do nového světa! A myslím, že máš pro to velký cit. Což ty víš. To je ještě líp... Moc fandím pro víc takových setkání, tebe s jinými...

- Štěpánka

9.10. 2013

Naše setkání bylo mou první praktickou zkušeností s konstelacemi. Otevřela jsi mi oči. Nyní jen pomalu pozoruji změny, které se okolo mě dějí. Také je pro mne mnohem snazší pochopení a tím i přijetí věcí, které jsou součástí mého života a zůstávají stejné. Bylo to pro mě hodně intenzivní, viděla jsem věci, které jsem kolikrát tušila, ale nikdy jsem je k sobě nepustila. Hodně moc mi  pomohla i ta první část, kdy jsme se rozdělili na mysl, duši a tělo. Přesně jsem viděla svoje pocity a konečně jsem je pochopila. Ráda časem nakouknu pod svou pokličku, abych se posunula zase o kousek dál. Teď si nechám nějaký čas, abych se vypořádala s první dávkou, ale jsem si jistá, že časem nasbírám sílu a přijdu na konstelace zas. Toho k řešení mám ještě hodně před sebou :-). Moc děkuji za to, co děláš. Líbí se mi  tvá citlivost a věřím, že to použiješ na správném místě. Krásný den

- Markéta

11.09. 2013

Konstelace pro mne byla připomenutím, že není kam spěchat, že čekání a pokora k vyššímu záměru má svůj význam, kouzlo, důvod a opodstatnění, navzdory době které říkáme uspěchaná, ač si ji tvoříme sami. Příklady a příběhy, které posloucháme, vedou naši mysl k porovnávání (Santiago z Coeliho Alchymisty prožil svůj příběh jako mladík, trochu se porovnávám a hledám svůj příběh tady a teď, ač nejsem pasák ovcí :-) místo aby se srdce dovedla kochat a těšit z příběhu samého a z nálad, neporovnávat a nechat se inspirovat. Vím že nemusím spěchat, vím, že si mohu dopřát klidu a nekoukat kolem a být ve stavu, kdy pluji po proudu a nemusím koukat kde je jaká větev, neb proud je rovný a klidný, a až přijde vodopád nebo peřeje, uslyším ho dost brzo, abych začal hledat mělčinu nebo větev z břehu čnící. Dám prostor, aby toto vědomí prostupovalo mé činnosti a užiju si klid a vystředění, které ve mně nedělní setkání podpořilo. Děkuji za možnost být při tom, být aktivním členem a podpořit nejen sebe. Ať se ti daří a přeji krásný sluncem a pohodou prožitý den a po něm další

- Petr

10.09. 2013

To, co se změnilo, se slovy popsat nedá - anebo dá, ale já (ještě teď)
nechci. Chci si uchovávat ten obraz v srdci a v těle a chci CÍTIT, CÍTIT,
CÍTIT, BÝT ŽIVÁ.

Od neděle mi zní v sobě
Žena je ČLOVĚK
člověk je žena
To ať se DĚJE v Nové době
Tím vším jsem teď zasažena

To vše se ve mně odehrává
v úctě staré propouštím
Tak snadno, tak lehce
DĚKUJI --
Sama sobě odpouštím

Já blíže Bohu být jsem chtěla
Už to chápu, už to vím
Bůh je ve mně
Teď to vidím
Už jsem DOMA
Jménem svým

- Adéla

9.09. 2013

Udivuje mě, že ty, osoba v blízkosti osvíceného mistra, se přehrabuješ v minulosti. Nikdo si nedrží to, co bylo či je nepříjemné. Podle mě cos napsala ve smyslu motlitby jsou to jen prázdná slova. Tož moh bych ti poradit, ale rači ne, bo se mi to vymstilo. A obrať se k meditaci...ale už jsem ti to říkal – ne, meditace je záležitost  mužů......samota..tvrdá práce. Co je to vlastně rozpuštění? Furt plantáš páté přes deváté.. je to jakýsi celý popletený... nesmysly! Jestli jsi v tichu a něco tam pluje, tak to určitě nepobýváš v tichu. Nabýváš úctu povrchním hloupým představám, a to, co nevědomě působí, jsi ty. Na tom by se dala krásně demonstrovat přednáška pro děti na základní škole…výborný materiál. Avíto! soon bye

- Marek

30.08. 2013

Opět cítím velkou úctu k Tvému umění. Napodruhé už to pro mě nebyl takový otřes jako při prvním setkání s konstelacemi. Už jsem aspoň trošku tušila, do čeho jdu. Ale o to náročnější byl návrat do "reálného" života. Starší dcera se mě po návratu domů ptala, co že jsme tam celý den dělali. Odpověděla jsem, že jsme hráli hry o tom, co nás trápí a co potřebujeme ve svém životě dát do pořádku. Ale často mě napadá otázka, kde a kdy vlastně hrajeme a kde a kdy jsme skuteční... Přeji Ti, at´ se Ti daří nejen v Tvé práci, ale i osobním životě!

- Kristina

24.08. 2013

To sezení s Tebou i ta minulá konstelace mi stále dobíhají a všechno se hodně urychluje ... připadám si jak v rozjetém rychlíku - vlastně spíš v mezinárodním expresu - prostě jsem do něj naskočila a nedá se už couvnout a vystoupit ... a já couvnout ani nechci, i když je to popravdě hodně složité a náročné...přesto jsem za to vděčná ...a děkuji za to, že Tě má cesta k Tobě zavedla..a děkuji i Tobě ...

- Radka :-)

9.08. 2013

Konstelace mě nadchly. Šla jsem tam s lehkými obavami, jací tam budou lidé a hlavně, že se před nimi budu muset otevřít. Ale vše plynulo přirozeně a atmosféra byla skvělá. A moje obavy rychle zmizely. Po konstelacích cítím obrovskou úlevu. A hlavně se mi teď  v životě dějí divy. Nečekala jsem, že konstelace bude mít tak dalekosáhlé následky v celém mém životě. Moc Ti děkuji. Určitě se zase zúčastním. I kdyby jen jako účastník bez vlastní konstelace. Protože i to je velmi obohacující. Ještě jednou díky.

- Míša_

30.07. 2013

Všechny konstelace mi něco daly, uvědomila jsem si spoustu věcí - PROTO JSEM  TAM MĚLA BÝT!!! Děkuji za perfektní vedení a nádhernou energii, která nás doprovázela po celou neděli. Krásné léto

- Romana

21.07. 2013

Musím ti říct, že jsem z té „seance“ totálně vyšťavený. Mám pocit, že jsem zvážněl… a snad i víc spím…  mám vnitřní třes… rod mi sedí za krkem (ty Šamanko jedna!) Proč myslíš, že bych měl mít takovou úctu, tolik vyznat pokoru před těmi, kteří zažili "ostnaté dráty"? Paradoxně mě chytli komunisti taky, když jsem chtěl utíkat do Rakouska u ostnatých drátů (a zabásli - naštěstí to bylo v době perestrojky, tak se z toho drama nedělalo, ale...i tak, pár měsíců jsem si odseděl)… Já si prostě přál jen najít spřízněnou duši ...a nakonec odčiňuji viny svých předků...  Do jaké míry vlastně záleží na slovech, která se pronáší, jestli by nestačila jen tichá myšlenka, uvědomění si? Tak například já-verzus-předci, děda v koncentráku a jeho spolubojovníci: pomyslím na ně a řeknu si: hluboká úcta, hoši. Je to dost nebo málo? Za takovou oběť je asi málo cokoliv a tak se mi vybaví, jak Židé dávají v úctě k mrtvým na jejich hroby oblázky: je to přece jen akt, úkon, víc než pohledění na hrob, vzpomínka. Na konci řekne Vinnetou, náčelník Apačů, vždy zaříkávací slovíčko: Howgh.   ...Ach ty svůdné ženy...

- Petr Čech

20.07. 2013

Návštěvu Brna a RK si nemůžu vynachválit, nakonec celý víkend se vydařil a moc jsem si to užila díky Vám všem. Jak už jsem říkala, bylo to mé první setkání s rodinnými konstelacemi, byla jsem dost nervózní tak ze všeho, ale ty jsi vytvořila atmosféru, ve které jsem se cítila bezpečně. I když jsem neuměla zcela jasně formulovat svůj záměr (pochopitelně mně to přišlo zcela jasný;-) konstelace splnila mé očekávání. Porozuměla jsem sama sobě zase o něco více a také jsem si uvědomila a stále přemýšlím jakou nesmírnou sílu ten Vesmír vlastně má. V každé sestavované konstelaci jsem si našla svůj příběh, což bylo zřejmé, neboť skoro při každé z nich jsem brečela a každá se mě osobně dotýkala. A mnoho víc...  I když se mi v Brně moc líbilo, byla jsem ráda, že jsem dorazila domů, byla jsem utahaná jak kotě. Týden poté - cítím se fajn a všechno okolo se zdá být fajnové též. Jsem spokojená:-) Díky! Velké pozdravy z Kutné Hory

- Linda

18.07. 2013

Děkuji za úžasné tři dny a tři noci. :o) Moc mi to dalo, jsem plná zážitků, dojmů, nabitá energiií, z Tebe, ostatních spolupoutníků a přírody… Za ty dny na putování si člověk mohl uvědomit tolik věcí, bylo to pro mě tak intenzivní a v pravý čas. Jsem ráda, že jsem se přihlásila, jsem ráda, že si to uspořádala a cesty nás všech se sešly v tu dobu a na tak krásných místech. Každým krokem, ať sama nebo v rozhovoru s někým, jsem si uvědomila, jak důležité je být chvíli sám, ale jak je důležitější něco sdílet a mít to komu sdělit...:o) To mi právě někdy chybí a o to víc mí vandr dal! Nemohu to srovnávat s jinými akcemi, nebyla jsem ještě na žádném velkém vandru a ani na konstelacích, možná právě proto jsem jela a uvědomila si, že bych to měla dělat častěji. Děkuji za vše a ráda jsem Tě poznala.

- Eva

11.07. 2013

Putování se mi líbilo. Česká Kanada má moc pěkná místa. Tuto část Čech jsem dosud neznal. Lidé se sešli moc fajn, byli jsme dobrá parta. Díky moc za tu organizaci. Určitě nebyla lehká při takovém počtu účastníků včetně puberťáků a neočekávaných událostí před a během cesty. Obzvláště se mi na putování líbilo: výhled z kostelní věže, sedmičkové a devítkové cykly zpět, spaní venku pod hvězdami v Jindřichově Hradci, koupání naostro :-), buzení písničkou a společné zpívání, putování s Pepou na vozíku, pád důvěry, kamenná prdel :-) a rozhledna. Těším se na fotky. Díky moc!

- Martin

11.07. 2013

Týden uplynul a já se více vracím k tomu, co jsem prožil se skupinkou poutníků. Tvůj putovní dopis mně to krásně Vše přivodil. Karty DAR a VOLBA mně ukázaly, co občas nevidím. Klid, který jsem za pár dní získal, si nesu sebou a pomohl mně v náročnějším období, kterým procházím. Nejvíce mě naplnila cesta s Pepou. Ta část byla pro mě velmi silná a do dneska jí v sobě mám velmi živou. Konstelační cvičení jsem si nakonec nečekaně užíval a dost mě obohatily. Jelikož chodím občas na klasické čundry, tak ten komfort, který jsi zajistila, byl opravdu velký. Takový all inclusive čundr. Čas opět plynul tak nějak jinak než jsme zvyklý, a to mě učarovalo na Silvestru a zopakování bylo příjemné. Děkuji za všechno. Užil jsem si to, moc mně to pomohlo ve správný čas. Krásné léto

- Josef

19.06. 2013

I když jsem po asi 2. konstelaci chtěla odejít s tím, že tam nepatřím a žádné pocity nepociťuji (s tím, že jsi mi vše vysvětlila, že je to tak v pořádku) byla jsem nakonec ráda, že jsem konstelacemi prošla. I to, že bych potom mohla litovat toho, že jsem to nedokončila. Je to až neuvěřitelné, jak byly pocity při mých konstelacích, jak jsem se dívala na sebe tak pravdivé. Děkuji Tobě, že jsi mě podpořila a děkuji také Jarmilce za to, že má takové schopnosti cítění a umí své pocity říci plně slovy - moc mi pomohla. No a jestli mi konstelace něco daly? Tak určitě neskutečný zážitek a poznání něčeho nového.

- Jana___

17.06. 2013

Za konstelaci mnohokrát děkuji. Bylo mi s vámi se všemi moc dobře, i když to bylo náročné. Večer jsem se cítila hodně unavená. Při mé konstelaci se mi uložilo do paměti několik důležitých vět, jejich skutečnost jsem si dříve neuvědomovala, případně jsem je někde uvnitř sebe pociťovala, ale nevěnovala jsem jim pozornost. I role v jiných konstelacích se mnou souzní, uvědomuji si některé prvky v naší rodině, teď to jen nechám doběhnout.

- Nataša

17.06. 2013

Děkuji za krásný a pro mne velmi náročný den, za láskyplný přístup, energii, kterou tomu věnuješ, za tvou krásu, která naplní místnost po strop...... Máš můj obdiv, že dokážeš být po celou dobu tak bdělá a reagovat  na každý pohyb, na každý vánek.... Ještě včera jsem se cítila, jak vymačkaný citrón. Možná proto, že jsem nikdy  nebyla vážněji nemocná, tak mi ten stav přišel nejbližší fyzickému i psychickému pocitu po porodu, kdy jsem se sama divila, že všechno funguje jak má a přitom v kostech sedí smrtelná únava, divný. Některé věci, jak říkáš, mi přichází na mysl postupně a něco se změnilo ve vztahu k mámě, to se stalo hned. Jsem vděčná všem, kteří mi tím, jak se ponořili, pomohli podívat se jinýma očima, srdcem.

- Petra__

16.06. 2013

O rodinných konstelacích jsem slyšela, četla a z dálky velice uznávala. Ale dlouho jsem nenašla odvahu. Cítila jsem, že celkem dost podstatný je člověk, který je vede. A s tebou jsem měla očividně štěstí. Moc ráda bych ti poděkovala. Máš obdivuhodný dar. Konstelace vedeš s velikým citem i pevností pro všechny zúčastněné a situaci. No a já byla ohromena. Takovou sílu jsem v tom tedy nečekala. Možná se ti zdála skupinka málo akční. Ale sama za sebe musím říct, že jsem na konci dne byla ráda, že držím vůbec vcelku. Pocit, že se cosi ve mně přeskládává a opět vůbec ničemu nerozumím. Na křepčení nebylo ani pomyšlení :-). A nikdy, opravdu nikdy, jsem nezažila takové propojení s "cizími" lidmi...z čehož jsem měla radost (tichou:-)).

- Kristina

27.05. 2013

Ráda bych ti Markétko poděkovala za všechny konstelace, kterých jsem se mohla zúčastnit a které byly pro mě ve všech směrech silné a velmi přínosné. Po poslední konstelaci, kdy se duše mohla po letech opět vrátit do těla, zažívám čím dál delší období, kdy prožívám silné propojení a  stabilitu, jakou jsem většinu svého života nezažívala... je to nádherný stav. Děkuju, že tohle ke mě mohlo přijít. S láskou

- Jitka Samantha

25.04. 2013

Tiež chcem ešte raz poďakovať za konštalácie, bolo to pre mňa veľmi liečivé. Možno to nepotrebuješ, ale chcem vyjadriť aj obdiv Tebe a tomu, ako ich vedieš. Je to pre mňa inšpirácia. Konštalácie boli pre mňa veľmi liečivé a Tvoj spôsob ich vedenia mi je veľmi blízky, pretože ho vnímam ako veľmi jemný a zároveň hlboko pravdivý. Páčilo sa mi aj to prepojenie s hudbou, pretože hudba mi je obecne veľmi blízka a často sa dotýka tých najhlbších miest vo mne a pomáha mi uvoľniť emócie. 

- Andrea

24.04. 2013

Diky za fotky, připomněly mi sobotní setkaní a celou tu atmosféru dne s písničkama, s intensivní konstelační prací, radováním se z nových možností, kontaktů... Díky za bohatě prožitý den s mnoha podněty! Těším se na příští sobotu v doupátku. Srdečně zdraví

- Honza

2.04. 2013

Chtěla řešit své zdraví, doufala jsem, že se to konstelací zlepší. Nakonec jsem měla postavenou jinou konstelaci, ale podle mě to hodně souviselo. Moje zdraví se nezlepšilo, spíš zhoršilo, rozvířilo, rozhodně však proměnilo. Konstelace se mi jinak moc líbily, člověk se mnohé učí i v těch, které nejsou přímo jeho. Děkuju! :-)

- Hana

17.03. 2013

Jsem moc ráda, že jsem se (i díky Tobě) rozhoupala přijít v neděli a zúčastnit se konstelací. Kluci s kytarkami to byli super, už dlouho jsem si tak hezky nezazpívala k živé hudbě :-) Většinou hraju na kytaru já a ostatním se moc nechce zapojit. Tady byli všichni tak dobře naladění a vstřícní.. Myslím na své zážitky teď často a snažím se pochopit jejich smysl. Bylo to hluboké nadechnutí a impulz k zamyšlení co se děje uvnitř a kolem mě. Vstávám teď brzy, těším se na nový den. Ve čtvrtek jdu na druhé kolo pohovoru a našla jsem šikovného nájemníka do svého bytu. Stačilo trochu víc akce, chuti a vůle. Všichni zúčastnění mi velmi pomohli, jsem jim moc vděčná. A hlavně Tobě, že se konstelacím věnuješ a děláš je takové, jaké jsou. Ať se Ti daří!!

- Jitka

16.03. 2013

Dnes je to týden, kdy jsem byla u Tebe a něco se pomalu mění... Děkuji Ti za vzácný dáreček pro malou Kateřinku - celý týden jej měla u sebe, držela berušku :-). Celý můj krásně prožitý týden mne udělal šťastnou uvnitř sebe sama - věděla jsem, že toto jsem já a líbí se mi to... Děkuji za sobotu, která mi otevřela cestu k sobě samé, k mému pravému Já a hlavně k mužům... děkuji Ti z celého srdce a těším se na další setkání...

- Katka

13.03. 2013

šířím doporučení....:-)  A těm krásným chlapům, co tam byli, děkuju ze srdce za zvuk kytar, bylo to jak živá voda.... na mě osobně to působilo harmonicky a velmi léčivě.... a také za diskotéku...:-) hlučná, ale krásná :-)) s láskou objímám

- Samantha

8.03. 2013

Setkání bylo pro mě vzrušující, rozumem naprosto nepochopitelné, nikdy předtím jsem nebyla součástí  něčeho podobného. Jsem ráda , že jsem to zažila na vlastní kůži, jinak bych nevěřila.. V myšlenkách se k tomu pořád vracím... Děkuju Ti za rozšíření mých obzorů zase kousek dál a myslím, že jsme se neviděly naposled :-). Měj se fajn

- Iva

6.03. 2013

Vedla jsi konstelace jinak, než je znám a hodně jsem cítila, že je to směřované k sobě samým. Jako že není až tak důležité, co tam jednotliví lidé ukazují, jako spíše o vnitřní uvědomění, vidění, vedení k sobě. Ten pocit byl silný, takže jsem nakonec nezvolila předem vybrané téma. Zapálení byliny a "okuřování" jsem také ještě nezažila na konstelacích, příjemný rituál. Co se mi nelíbilo, že jsi mluvila tiše a mnozí se k tomu přidali. Celkový dojem, poznání nových věcí, osobitý styl, zajímavé, přínosné. Jsem vděčná za přítomnost Krysičky, vlastně nevím, zda to byl muž nebo žena, ale úžasná bytost, děkuji. S přáním krásných dnů zdraví

- Lenka Kneslová

25.01. 2013

Posílám pár slov o tom, co se ve mně po konstelacích změnilo: Připustila jsem si, že už dlouho, od dětství, na sebe kladu povinnost být dospělou, samostatnou, dokonalou: nikoho nepotřebovat a vše zvládnout perfektně. Při konstelaci jsem si dovolila být dítětem - prožít své dětství bez strachu z chyby a selhání. V posledním týdnu jsem si uvědomila, jak silný je ve mně hlas, který mě kontroluje a soudí. Když jsem s lidmi, cítím se uvolněná a vím, že mě nikdo nemůže ohrozit - jen já si můžu nechat ublížit. Děkuji, užij si Indii

- eva

25.01. 2013

Celý pobyt byl pro mě úžasně inspirující, chtěla jsem být otevřená a Tady a Teď, mám pocit, že se mi to docela povedlo. Cítila jsem z Tebe úctu i laskavost, a zároveň pevnost. Bylo mi milé, že byl pobyt tolik kreativní - prošperkován rozličnými aktivitami, které nám dávaly v podstatě možnost zvolit si, na co máme chuť a neulpívat jaksi monotematicky. Odnesla jsem si obrovskou kupu nových prožitků - asi nejvíce si odnáším z konstelací, alikvótního zpívání a potní chýše. U alikvótního zpěvu jsem málem uletěla, (tady mě napadá, že by možná bylo dobré nezkušené lidi připravit na to, co to s nimi může udělat), v potní chýši přežila díky modlitbě, kterou jsem požádala, ať to zvládnu, a u konstelací jsem byla opět hluboko, avšak prožitkově "mimo".Jediné, co mi trošku "překáželo", byla zima, no, a taky ty sociálky. Ty byly husté :-) Děkuji Ti za inspiraci, nelze z Tebe necítit nadšení pro Tvou práci, lásku k lidem a Životu. Ať tě Bůh provází v každém okamžiku, a ať se naplní všechny modlitby, které jsi vyslala v potní chýši! Děkuji!

- Kamila H.

16.01. 2013

Moc děkuji za vše na konstelacích i večer předtím. Mnoho věcí si neuvědomíme, až když se na ně podíváme z jiného úhlu, a za to jsem moc ráda, že nám dáváš - pomáháš nalézt odpovědi na naše otázky, na události z našich životů, které nám ovlivňují naše vztahy, postoje, žití. Byly pro mne velkým poučením i zážitky z jiných konstelací, protože se mnohé v našich životech a rodinách opakuje. Děkuji. Přeji Ti pohodový pobyt v Indii a šťastný návrat. Budu ráda, pokud mi budeš ještě moci být průvodkyní na cestě k harmonizaci mého bytí. S vděčností

- Jana_ _

6.01. 2013

Krásně se vzpomíná na setkání na faře. Hodně o celém pobytu mluvím s okolím. Poslední dobou tak nějak o všem co potkávám atd. No jsem ukecaný, to asi pravda je, ale mám v sobě dost nutkání je seznámit a ukázat i jiný pohled. Nenásilně, poklidně. Ne všichni pochopili, jak jsem se na Silvestra mohl bavit bez alkoholu a hromady jídla. Navíc ještě když jim řeknu, že jsem nádhernější Silvestr nezažil. Připadal jsem si, že se na faře opravdu zastavil čas a až poslední den se znova objevil. Ted si prohlížím fotky, čtu si, co jsi napsala a je mně krásně. Zpěv, tanec, výroba, pocení, mluvení a samozřejmě jídlo ve mně zanechaly nádherné pocity. TO hlavní ve mně je asi opět větší důvěra v Boha, v Sebe. Mé díky a vděčnost nejdou vyjádřit slovy. Děkuji.

- Josef

4.01. 2013

Moc děkuji  za ty krásné dny. Pro mě to byl opravdu krásný zážitek sdílení. Tvůj způsob vedení mi byl velmi příjemný. Přeju ti, ať se tento rok vyplní většina tvých přání!

- Petra

4.01. 2013

Díky všem za těch pár nádherných dnů, zvláště Markétě, Haskymu, taky kuchaři, topiči… ...na dlaň mi přistál motýl… nikdy jsem motýla neviděl... světlo svíčky se zapaluje jedno od druhé... žena… muž… dítě… člověk… tanec… rozkoš… smích… slzy… pavoučí síť… hádanka ve snu… něco přistálo z Vesmíru… plameny na sporáku... chýše...modlitba... pára… kouř... těla… tajemství… přibližovadlo na kolejích... strojvůdce s mlýnkem na slova… cukroví... liška chytla zajíce… duše prošla kruhem… Oslava... Laurééncie… Halelůůjáá… řepa na svetru… ÓÓÓmmm... žena hodila kámen do rybníka... láska se šíří dál ..a dál.. a dál... Ještě jednou díky.

- Marek

19.11. 2012

Jsem nesmírně ráda, že jsem v sobě našla odvahu a došla až k Tobě a nechala si otevřít dveře k nekonečné lásce, která nás obklopuje. Dnes dopoledne jsem byla na procházce s dcerou, slunce nám svítilo a já se šla podívat ke své základní škole, najednou jsem to místo uviděla jinak, v jakémsi časoprázdnu, jakoby neexistoval čas, jen místo a ta energie...nevím, jak to vyjádřit slovy, zkrátka jsem zažila neskutečnou radost a spokojenost:-). Bylo pro mě nesmírně obohacující vidět věci v širších souvislostech, každá konstelace se mě dotkla osobně, a  o všech si přemýšlím, co nového mi přinesly, jaké vhledy, co jsem v souvislostech neviděla, něco jen tušila. S velkým díky Tobě a všem, co tam byli! Přeju si, abych se mohla ještě zúčastnit Tvého semináře, i bez vlastní konstelace, a doufám, že nepřijdu sama, ale pomohu najit odvahu svým blízkým...

- Jana_

19.11. 2012

Konstelační zkušenost u Markéty je pro mě vždy velmi cenná ve své jemnosti a upřímnosti. Vnímám, jak hluboká témata a objednávky (opravdu důležité zvraty) účastníků se přinesou do kruhu, jež Markéta umí příjemně spojit rituály a procítěnou hudbou. Pak již mohu vnímat kolik témat nás spojuje a jak za jejího vedeni můžu vidět, jak se věci doopravdy mají. Má první akce byla o loňském Silvestru, a její téma mě provází a dobíhá svým moudrým tempem po celý rok. Jsem upřímně šťastná, že své krůčky k Pravdě mohu opět prožít v kruhu Pramínků tentokrát v tématu Revoluce! Děkuji

- Nela

2.11. 2012

Cítím teď v sobě otevření se, intimitu sama k sobě a rozhodnutí, že ať se bude dít cokoli, prostě budu se sebou a budu se mít ráda.

- Adéla

31.10. 2012

Uvědomila jsem si, že na mnoho věcí nevidím - vztah s dcerou, byla jsem hluboce zasažena její nenávistí vůči mně, i když jsem cítila, že se něco děje, nepřišla bych na podstatu, teď jenom prosím, aby se situace vyčistila a mohly jsme se někdy vidět.Také jsem už konečně tady na Zemi ve fyzickém těle aj. Pořád se něco mění, je mi divně, nechávám to být. Děkuji Tobě i ostatním.

- Věra

3.10. 2012

Bylo pro mne důležité slyšet několikrát u konstelací: tady na této planetě se to dělá takto... a mockrát slyšet, že jsme byli zodpovědni za početí dítěte.

- ivana

28.09. 2012

Děkujeme za to, co jsme mohli prožít. Já vnímám, že zejména starší dceři dlužím tu otevřenost a že tedy úplně chápu, že cítila tu "nepravdu". Ať už se to týkalo mého strachu, bolesti i viny, nesdílel jsem to s ní, protože jsem nechtěl, aby "to musela řešit". Jenže ona to určitě cítila a tak jsem jí připadal nepravdivý, vzdálený... Každý den si nechávám chvíli na to, tohle prociťovat a myslím, že až sem zase přijde, že budu umět být otevřený, aniž bych na ni ty věci "shazoval". Řešit je chci i nadále já, ale chci své pocity sdílet, je ve věku, kdy potřebuje cítit, že svět je pravdivý...

- Zbyněk

28.09. 2012

Doznívající dojmy z konstelace ještě zpracovávám a budu zpracovávat... Byla to pro mě určitě cenná zkušenost, zdaleka ne jen moje vlastní konstelace, ale stejně tak (ne-li více) i podíl na konstelacích druhých, kde jsem často viděla něco z vlastního příběhu. Ve své vlastní konstelaci jsem měla až skoro do samého konce potíž se do ní "vpravit", nesledovat ji jen jako nezúčastněný pozorovatel něčeho, co se mě netýká. Celkově mám problém být v kontaktu se svým méně racionálním já, takže konstelace obecně jsou pro mě velká "výzva" a vždycky je úžasné, když v sobě překonám nějaký vnitřní odpor a aspoň na několik okamžiků se mi podaří něco procítit... Teď hlavně řeším co si z té svojí konstelace odnést - určitě je tu klíčové přijmout svoje rodiče takové, jací jsou, ale to je právě velký oříšek. Je snazší se poklonit cizím lidem, kteří jen představují moje rodiče než rodičům skutečným, před kterými jsem si vystavěla už dávno silnou zeď, aby ke mně nemohli moc svou necitelností proniknout...

- Míša

11.09. 2012

Markétka ahoj:) Verím, že sa máš dobre a že ľuďom, ktorí za tebou prichádzajú, ukazuješ cestu, tak ako mne. Píšem ti spätnú väzbu na naše stretnutie /narodeninové konštalácie/, po ktorej som si uvedomila, že existuje niečo viac - väčšie /Všehomír/ vlastne, vždy som to vedela, pochopila som však, že istý zákonitostiam sa musím podriadiť, ak chcem byť spokojná, napríklad čas som začala vnímať ako pomocníka na ceste životom, je najdrahšou komoditou…   Stretla som jedného chalana, boli sme spolu v parku a ja som začala chŕliť informácie, nepotriedene, keď som sa tak počúvala, bála som sa, že som ho odplašila, sama som si totiž pripadala ako blázon, sama v sebe som cítila zmätok/presne ako v mojej konštalácii ( keď som kľačala pred Všehomírou a chcela niečo povedať, ona zdvihla prst a povedala "ticho, buď ticho"). Po tej noci som odložila knihy nabok a premýšľala, čo vlastne chcem…

- Lujza

29.08. 2012

Ahoj Markét, Martino, Krysičko, Hasky, Lucko, Elvíro, Dalajlámo a Davide, moc ráda jsem s vámi strávila začátek letošního léta na společných toulkách po krásných místech. Obtiskli jste se do mě spolu s krajinou a "průvodním slovem" a cítěním naší průvodkyně Markéty. Tímto ti, Markét, moc děkuji za štědrou akci, rovněž všem členům za účast a společné poznávání se, hledání, sdílení a radost i skrytá trápení. Akce Krajinou duše se pro mě vyznačovala prostorem. Pohybovali jsme se v prostoru vnějším i vnitřním a obojí šlo docela dobře, mile a zároveň. Prožívat skutečnost venku a být v ní plně zakotven, ale zároveň zůstat v sobě, pevně a jaksi homogenně - to je asi jedna z nejzajímavějších inspirací, kterou jsem si odnesla. Jsou to Markétina slova v mém pochopení, překladu a "jazyce". Děkuji za ně, Markét. Na akci byl prostor být sám se sebou i s druhými, v tom si též myslím, že byla jedinečná. Svobodná. Přijď mezi nás, chceš-li. Budeš přijat. Vnímala jsem vás a náznaky vašich cest a životních postojů. Inspirující. Obohacující. Pestré. Všechny prožitky a dojmy jsem si uložila do své ozdobné truhly a pomalu je zpracovávám a čerpám z nich sílu a radost. Je to tak. Reflektuji pomalu a snažím se i pomalu žít:-) Ať se vám daří ve vašem konání a pozor na ta srdce;-)

- Markéta/Kyška (ještěrka na modrém Favoritu)

17.08. 2012

Tak týden je pryč a já musím přiznat, že jsem pozorovala změny po našem sobotním energetickém dýchánku. :) Jsem více vědomější, víc cítím věci kolem sebe. Dokonce mám pocit, že jsem míň unavená než dříve. A setkání s tátou bylo taky o hodně jemnější a příjemnější. Bylo hodně zajímavé vidět skutečnost. Někdy si nalháváme nějaké nesmysly, ale tady se ukázalo jak to skutečně je. Bylo pro mě obrovským darem jak to, že jsem si poprvé postavila vlastní konstelaci tak i to, když jsem mohla stát za někoho.Paráda to byla...mám z toho radost. A moc děkuju za to, že jsi nám umožnila tohle prožít.

- Lili

14.07. 2012

Putování na kolech bylo pro mě krásným zážitkem díky rozmanitosti krajiny i počasí a hlavně díky setkání s různými lidmi, kteří mi pomohli ukázat více samu sebe. Konečně jsem si mohla prožít "pravé prázdniny" se spoustou rybníků a koupání v Čechách:-), táboření a pobyt v krásné přírodě. Děkuji za krásnou akci na parádním místě:-)

- Lucka

9.07. 2012

To, co jsem dostala na putování Krajinou duše, to je prostě DAR! Díky za to, že jsi, že si zachováváš své nadšení a tím se mohou dít věci, kdy partička dospělých cyklistů skáče na gumovým hradě uprostřed koupaliště v Rakousku a výská radostí! Děkuju Ti z celýho svýho srdce!

- Martina_

19.06. 2012

Vše mě velmi překvapilo. Pozitivně. Největší přínos pro mě byla role Andrejky, která řeší svůj vztah k agresi. Jsem si poprvé v životě uvědomila, že já taky mám tady úplně vše potlačené. Neb tam bylo tolik podobnosti v chování mužů v její rodině a mojí. Úplně stejně jak muži v mojí rodině ze strany mého otce. Teď vím, že agresi můžu použít, že to není nezdvořilé a nevychované, ale někdo si o to přímo prosí, aby člověk použil agresi. Tak to se mi dost ulevilo. Ted se to učím použít. Přeju ti mnoho radosti při tvé další práci.

- Vlaďka

16.06. 2012

Děkuji, to byla šupa.... musím to zpracovat ................ to byla souhra ........... Každá akce s Tebou je stoupák jako prase. Na každém rande a každých tanečních dostanu do tlamy a na Tvých kurzech se vždycky zvednu... Měníš mi život tam, kam se má ubírat. Děkuju za všechno, za náplň, za lidi, máš to fakt vymakané... Jen do nás, jsi skvělá, věci se začínají hýbat:-))))))))))))))))))))) Třikrát jsem byl na kaši a třikrát jsi mi pomohla zvednout se z kolen a postavit se. Jsi fakt dobrá.. Na ten věk.............. Děkuji Ti.. Za všechno.

- František, Dalajláma................

8.06. 2012

Musím říci, že jsem se v mysli vracela hodně ke konstelacím. Zase jsem si utvrdila, jak jsou přínosné. Vlastně mě neustále překapuje, jak je to dobrá, účinná, hluboká, rychlá metoda k léčení lidské psychiky. Moc mně přinesla konstelace Katky, která si mě vybrala za svého zástupce. Byly to mé druhé konstelace, musím říci, že už jsem jednala se svými pocity lépe než na prvních konstelacích. Byla jsem ráda, že jsem v sobě cítila dva myšlenkové proudy - své vědomí a pak druhý proud, který jsem si "hlouběji" nepřipouštěla, jen ho nechala plynout. Po té, co jsem vystoupila z role a Katka zaujala své místo, potvrdilo se mi, jak je ten "druhý proud" věrný a přesný. Nevěřím a nepochopím to, co sama nezažiji. A proto si můžu otevřeně dovolit prohlásit, že věřím ve vyšší energii, Boha, Matku stvořitelku či jak si přejeme nazývat ono NĚCO, protože se mi - zatím jen malinko, ale přece - dává poznat.

- Hanka_

18.05. 2012

Předesílám, že jsem rodič, který má "jen" děti na Waldorfské škole, aktivně se účastním školních slavností, ale na žádném podobném semináři jsem nikdy nebyla. Musím říct, že jsem se na akci hodně těšila, i když jsem moc nevěděla do čeho jdu. Chvíli jsem si musela zvykat na formu slavnosti, zezačátku mi ta obřadnost připadala trochu praštěná, ale zpětně mám pocit, že právě proto, že se tam má člověk dotknout něčeho hlubšího, je potřeba se bavit trochu jinak než někde na návštěvě u kávy a ten slavnostní tón je tedy na místě. Co jsem si odnesla:
- pocit sounáležitosti s kruhem žen
- touhu demonstrovat, že jsem žena, i svým zevnějškem - co dokážou udělat dlouhé sukně...
- zcela specifickou náklonnost ke své "sestře", která nevyprchala ani po akci
- uvědomění si, že má dcera i ostatní dívky jsou již na stejné úrovni, s úctou jsem poslouchala, jak volně vyjadřují, co cítí, bez ostychu před matkami, jako ve společnosti sobě rovných
- pocit spojenectví s dcerou, kdy sdílíme něco, co jsme zažily jen my dvě bez zbytku rodiny
- ranní tanec - tam jsem si hodně uvědomila čtyři rádce, mé nohy vážily asi pět tun a nechtěly mi dovolit se odpoutat, a hlava stále bránila srdci, aby prostřednictvím rukou vzlétlo
- skládání rodu z fazolí - bylo dojemné, jak si každá odnášela svoji hrstičku jako poklad a dobře si rozmyslela, kam je uložit
- rodinné konstelace - to pro mě byl silný emotivní zážitek, nikdy jsem se ničeho podobného nezúčastnila, bylo pro mě hrozně zvláštní, když jsem v roli jasně ucítila, co vlastně "moje" osoba chce - to mě ve vědomé rovině i přes znalost situace vůbec nenapadlo. Nechápu, jak to funguje, ale cítím bázeň.
- vybrané místo bylo prostě kouzelné.
Děkuji za nezapomenutelný víkend.

- Zuzka

23.04. 2012

Byl to pro mě celkově příjemně strávený den. Určitě bylo zajímavé stát i v rolích ostatních lidí, které jsem měla možnost zastupovat, ale když se vrátím ke své konstelaci, tak musím říct, že se mi ukázaly i věci, které jsem do té doby neviděla a také jsem začala chápat souvislosti, které mě dřív míjely. Celkově jsem velmi vděčná za to, co jsem mohla vidět i za to, co se mohlo změnit. Opravdu obdivuji trpělivost, s jakou to celé vedeš - mám pocit, že se necháváš vést s naprostým klidem a hlavně mi připadá, že máš skutečný dar procítit vše, co se tam v dané chvíli děje.

- Blanka

18.04. 2012

Děkuji Ti za prostor, který jsi vytvořila pro věci, aby se děly. Ke svým prvním konstelacím jsem přistupovala jako dítě: s otevřenýma očima, myslí i srdcem; nic jsem neočekávala, jen jsem věděla, že mám jít :) Píšu s odstupem jen několika málo dní, takže ve "vnějším světě" (např. pracovním) samozřejmě zatím nic nepozoruji, ostatně ještě není ten čas. Na svém těle ale cítím, že se spustilo další hluboké čištění. Konstelace dobíhají intenzivně: cítím se unaveně, plačtivě. Noci poté jsem konstelace zpracovávala ve snech, ve dne mi bylo, jako bych měla chřipku. To píšu, aby třeba další noví zájemci o konstelaci si naplánovali pak čas na případnou regeneraci ;) Z obsahu mé konstelace mě nejvíce překvapilo, jak moc jsem přes maminku nevědomě byla napojena na energii člena rodiny, kterého jsem osobně nikdy nepoznala. A skrze toto poznání a poznání souvislostí najednou spousta věcí do sebe zapadá, vidím propojenost, i na zdravotní úrovni. Cítím to jako veliký dárek, že jsem toto mohla objevit. Vidět. Vyjádřit všem členům rodiny, kteří v konstelaci byli zastoupeni, uznání a úctu...což také znamená, že se mohu osvobodit od opakování jejich osudů. Také jsem mohla pocítit sílu ženské rodové linie, ať už se v ní "na povrchu" dělo cokoli. Především ovšem cítím léčivý pře-rod na té nejvnitřnější úrovni, který se snad teprve začne rozvíjet a jehož posvátnost slovy vyjádřit nedokážu. Mohu jen děkovat. A na závěr báseň: Až nastane ten pravý čas, máš mě na konstelacích zas :)

- A.

17.04. 2012

Poslední konstelace v Praze byly super. Líbí se mi tvůj lidský přístup. Nebudu dále rozmělňovat své pocity slovy. Snad jeden dodatek na závěr: Dík, že se známe.
Slunce v duši,

- Jirka

3.04. 2012

Určitě to pro mě byla velmi zajímavá zkušenost, pochopil jsem, proč jsem cítil, to co jsem cítil a je teď na mě, jak to se mnou bude pokračovat dál. Tuto metodu už jsem také doporučil několika svým známým :-) Kromě mé konstelace pro mě byly velmi silným zážitkem i některé konstelace ostatních účastníků, dokonce bych řekl, že v ten den mě zasáhly možná i více, než ta moje.

- Radan

13.03. 2012

Lence se dostalo úžasných změn, ve vztahu je jiná, spokojená a plně si uvědomuje rozdíl teď a před seminářem. Já jsem získala úžasný pocit lehkosti při rozdělování práce, že opravdu nemusím všechno dělat já! Telegraficky cítíme sílu tvých konstelací, Lenka začíná žít radostněji, mně se kvalita také vylepšuje. Pocítily jsme velké vyplavávající strachy, ale teď je to jiné, tvůrčí! Velký dík, vzpomínám!

- Jaroslava

8.03. 2012

Nevím, jestli budu umět vyjádřit, co se ve mně odehrálo, bylo to silné a pro mě do té chvíle neuvěřitelné. Bylo cennou zkušeností a nezapomenutelným zážitkem se setkat se všemi okolo, s jejich pocity, prožitky, emocemi. Prožitky toho dne mě opravdu postavily na zem:). Když nad vším průběžně přemýšlím, mnohé věci už mně okolí říkalo, či jinak naznačovalo..., ale asi jsem to nechtěla slyšet ani vidět...pořád jsem se plácala v minulosti a hledala chyby v lidech kolem, hlavně v rodičích. Jako bych nechtěla přijmout dané souvislosti, nevím, jestli jsem teď jiná a jestli jsem věci správně pochopila, ale konstelace toho dne mně ve spoustě věcí rozjasnily obzor...:). Cesta je ale dlouhá a klikatá...:). Děkuji Ti. Krásné jaro. S pozdravem

- Pavlína

23.02. 2012

Dřevěná chaloupka, pohostinnost Pavla Knebla a jeho rodinky a Markétiny konstelační Pramínky pro mě byly nádherným víkendem. Víkendem, jenž prohřál a prozářil krátké zimní dny a nabídl nový pohled do sebe sama. Vyjímečná sestava převahy pánských účastníků nás vzala pěkně „Po proudu“. Na mě zapůsobila hluboce také Markétina přednáška o tom, co jsou konstelace a jak se dějí, od logiky k intuici, či naopak ;) Děkuji a těším se zase na viděnou v kruhu „rodinném“, s hokejkami na ledě či při zpěvu u harmoniky v harmonii a v tichu Tiché...

- Nela

13.02. 2012

Děkuju za čas, který jsem tam s Vámi mohla BÝT. Mám ráda Tvoje konstelace, pro mě jsou vždy něčím zvláštní, líbí se mi vsuvky, které tam vkládáš - tanec, meditace....super. Mám ráda Tvůj tichý, ale velice silný hlas - při konstelacích. S láskou a úctou

- Jarmila :-)

10.02. 2012

Setkání s Momo…
- Bylo to fakt hustý. Dotýkali se mě úplně všichni.
- Moc se mi to líbilo, odpočala jsem si…Něco se změnilo po té akci. Se mnou se něco změnilo.
- Líbil se mi příběh, prostředí, lidi. Užil jsem si to.
- Byla to první akce, kde jsme mohli s dětma. A taky kde jsme se prvně koupali v zimě. Ve studené vodě se koupeme dál. (Třikrát jsem byla v řece, manžel chodí skoro každý den).
- Hltala jsem příběh o Momo, byl moc krásnej.  Velký srdce. Zvětšilo se mi srdce. Jó!
- Byl to nejhezčí Silvestr, co jsem kdy zažila. Přineslo mi to změny ve vnímání okolí, nové zkušenosti.
- Nebylo špatný to přikládání do ohně přes půlnoc Silvestra. To se mi  líbilo.
-  Byla tu unikátní akce.

- Jindřiška, Jana, David, Jarmila, Zuzana, Lucie, Elvíra, Hasky

17.01. 2012

Po Čučicích to zkouším žít víc v přítomnosti a v těle. Je to velmi zajímavé a zdá se i méně bolestné. Děkuji.

- Jana Slámová

13.01. 2012

No tak ani pro mě to vlastně nebylo špatný. Sice na konstelace vůbec nejsem, ale dalo se tam aspoň s někým promluvit a byl to docela dobrej způsob, jak přežít Silvestra. A asi týden potom jsem se cítil docela dobře, což bylo fajn.

- Elvíra

10.01. 2012

Mé Momo zážitky jsou nezapomenutelné. Nejvíce se mě dotýkal duch kolektivu, vzájemná pomoc, respekt, nadšení, radost, vše se násobilo a bylo to hojivé pro mnohé. Dále si vážím tvé organizace Markéto, protože dny měly smysl, směr, hloubku, nová poznání, nové činnosti, lásku a interakci. Pocítila jsem jiné pocity při ranní meditaci, něco nového u vyrábění nástroje či modelování z hlíny, celek mě zaujal při momózních procházkách, Aramejský Otčenáš mě překvapil svým vnitřním působením, konstelace byla má úplně první. A saunu, tu budu mít v srdci navždycky, její společné stavění, ohřívání, všechna poděkování a prosby, úcta k vyšším silám a elementům, její společné bouráni, hluboké pocity beze slov :) A v neposlední řadě dekuji za příběh děvčátka Momo, ten sám o sobě na mě působí i mimo akci.

- Nela

9.01. 2012

Pro mě to bylo úplně první osobní setkaní s konstelacemi a bylo to velice náročné. Popravdě řečeno, jsem z této techniky taková nesvá, nemám pocit, že bych pořešila otázku, na kterou jsem se ptala, a ani v životě a v partnerství nenastala změna. Mám spíš z toho dne otázky a jako bych čekala na nějaký zlom, rozluštění..."kdy už teda něco přijde".  Chybí mi nějaký závěr, rozluštění, vyřešení na konstelacích.... odnesla jsem si otevřené příběhy..... Každopádně děkuji za nové informace a tuto zkušenost, od konstelací často "odpouštím" - nejvíce v umyvadle ;).

- Martina

31.10. 2011

Na konstelace jsem šla ze zvědavosti. Už řadu let jsem o nich slýchala. Na jednu stranu se mi zdála celá metoda poněkud na vodě, na druhou stranu o ní dobře mluvili lidé z mého okolí, které nepovažuji za lidi zahrávající si s ohněm. Čas nazrál, a tak jsem se přišla podívat, co konstelace jsou, jak fungují. Jako zadání jsem zvolila prostě možnost podívat se na svůj současný život prostřednictvím metody konstelací. A i přes toto nekonkrétní zadání pro mě výsledek konstelace byl velmi přínosný, a co mě překvapilo nejvíce, průběh i doznívání byly velmi příjemné. Předem jsem se trochu obávala toho, že na semináři budou pro mě do té doby neznámí lidé objevovat a odhazovat své skryté bolesti, že pro mě bude toto prostředí nepříjemné. Byla jsem velmi překvapená tím, že konstelace pod tvým vedením byly velmi věcné, a i když se některé z nich týkaly ne úplně příjemných životních situací, den na semináři mě emočně nevyčerpal, právě naopak. Sice stále nechápu, jak je možné, že tato metoda funguje, ale poznala jsem, že (minimálně pod tvým citlivým a přesným vedením) funguje velmi spolehlivě. Do života jsem si odnesla mimo jiné hluboce prožité krásné vědomí toho, že za mnou stojí lidé, kteří mě mají rádi.
Nemám ráda ezoterní metody založené na bezmezné odevzdanosti, ať už to je slepá důvěra vůči guruovi, myšlence, vyššímu principu. Konstelace se podle mé zkušenosti k takovým metodám neřadí. Nemohu samozřejmě popisovat konstelace obecně, dělá je spousta lidí a jejich přístupy se možná liší. Konstelace pod tvým vedením si ovšem ráda zopakuji, vidím je jako velmi zajímavý nástroj poznávání a práce se sebou.

- Jana

24.10. 2011

Není lehké to zachytit slovy a taktéž jsem na zhodnocení potřebovala odstup.   Prošla jsem si nejen radostným pohledem dopředu do budoucnosti z mé nově nabyté dospělosti, ale i smutkem ze současnosti a hledání sebe sama v nové situaci. Jako lék na smutek hodně pomohla seberealizace - něco, co mi dává radost tady a teď. Tím se léčím. Každý den se snažím dělat něco, co mě baví - je to takové mé "cvičení", jak si do dospělého života zařadit nejen ty starosti a povinnosti, ale i lásku a radost! Tomu dalšímu nechávám ještě čas. Moc děkuji a těším se zase jednou naviděnou.

- Kamila

20.10. 2011

Na konstelacích se mi líbí odkrývání věcí a souvislostí, se kterými se povětšinou v "praktickém" životě nezaobíráme a nepovažujeme je až zas tak za důležité - a  ejhle- tady se ukazuje, že každý postoj a závěr, který si člověk udělá, ovlivňuje tok energie a tím vztahy, zvyky a události ve vlastním životě a v životě lidí okolo nás... Byla to pěkná sobota, líbil se mi styl, jakým konstelace vedeš. Stál jsem vlastně ve všech konstelacích a přišlo mi, že jsem během jednoho dne prožil celé týdny... a měl možnost vidět život z několika úhlů. Díky Bohu.

- Petr S.

19.10. 2011

"Moje" konstelace mě přivádí hlavně k POKOŘE (napsala jsem ji velkými písmeny ve smyslu důležitosti), ve smyslu umenšit se, nevyvyšovat se, přijmout místo, které mi náleží na konci řady. Dále v sobě pozoruji více téma obviňování, víc si s tím i hraju a obviňuji jasně, vědomě, zřetelně a pozoruju to. Vnímám to zas jako krok k přijetí mého tlaku. Ostatní konstelace mě přivádí hlavně k PRAVDIVOSTI. Ten léčivý nástroj je pro mě vždy a vždy tak úlevný a fascinující svou účinností. Děkuju a ať tě život baví.

- Petra

17.10. 2011

Celkově jsem z toho dne měla opravdu velmi příjemný pocit a musím říct, že mě velmi zaujal - v nejlepším slova smyslu - Tvůj přístup ke konstelacím. Připadalo mi, že s každým pracuješ nesmírně trpělivě, ale přitom vždy najdeš vhodné řešení a kromě toho jsem měla pocit, že k tomu přistupuješ s obrovskou pokorou, čehož si opravdu nesmírně vážím! Když se vrátím ke své konstelaci, tak jsem skutečně obdivovala, že Ti byla během velmi krátké doby zcela jasná podstata problému (tedy něco, k čemu jsem se já sama dopracovávala celé roky) a taky si myslím, že jsi navrhla výborné řešení. Myslím si (a taky to tak cítím), že problém, který trval možná dvacet let, pravděpodobně nezmizí do druhého dne a že tento proces bude dobíhat ještě nějakou dobu, ale už teď cítím pozitivní změny a jsem za to nesmírně vděčná! Měj se moc krásně a zase někdy na viděnou :-)

- Blanka

16.10. 2011

Teď chci poděkovat za úžasný, hluboký a vroucí prožitek, který byl tak silný díky tvým schopnostem. Poděkovat chci i všem zúčastněným. Jsem šťastná i za Lenku, že tam byla. Zažila jsem konstelace, ale tyhle byly jedinečné, výjimečné, opravdové, hluboké a intenzivní. Změnil se mi pohled na mého bývalého muže. Až tady jsem si musela uvědomit, co jsem léta cítila, ale neodvažovala to takto nazvat, dovolit si přiznat vlastní vztek. Vzpomínám na něj nyní s láskou, navíc mě spoustu věcí naučil, když žil, a pak také díky jeho odchodu, musela jsem se popasovat s řadou věcí, které byly zase k mému prospěchu. Zažila jsem v jednotlivých příbězích jiné přístupy a postoje, což mě dovolilo vidět problém i jinýma očima, více chápat druhé a jejich odlišné postoje.
Byla jsem moc ráda také tomu, že jsem konstelace absolvovala s Lenkou, jednak máme spolu velký zážitek, jednak máme spolu prožité intenzívní situace a jednak nás konstelace více sblížily. Cítím se šťastnější, uvolněnější a přirozenější, o to moc stojím, dovolit si být přirozená, být sama sebou. A hlavně být se sebou ráda, a to jsem!

- Jaroslava

8.10. 2011

Tato konstelace pro mě znamená celý proces od cesty do Tiché přes pobyt u Pavla Knebla, zahradu, potok, les... přes samotné konstelační dění až po návrat do Brna. První velké uvědomění pro mě představovala "hra s ořechy" - to že mám za sebou tak velký rod, a že jsem jeho pokračováním. Ve všech postavených konstelacích se ukázalo i téma důležité pro mě. Moji konstelaci, její obrazy a uvědomění nechávám v sobě působit. Důležitý moment pro mě představuje, že osud rodičů můžu ponechat jim a nemusím ho nést s nimi. Mohla jsem propustit moji důležitost toho, že jsem mamce pomáhala nést její osud a tím se uvolnilo místo pro můj život. Velkým přínosem pro mě je krása prožitku intuice, kterou v běžném životě zatím "neumím" užívat. Díky tvému citlivému a profesionálnímu vedení jsou pro mě konstelace přínosné a příjemné.

- Bára

10.08. 2011

Konstelace byla super. Myslím, že mi moc pomohla, a musím se jen snažit, aby můj život nespadl zase do starých kolejí. Děkuji ti za všechno.

- Jirka

10.08. 2011

Přeji krásný den,
to co se stalo nebyl jen sen.
Fotky krásné, já vzpomínám jak kdysi
tvořily se zázraky..
za mě říkám, ať na Pramínkách visí.
PS: No to zas tak nerýmuje a je to jasný, ne? :-))
Paaa

- MoniJoni

27.07. 2011

Jirka v současné době marodí s nohou, bortí se mu klenba, má to již dlouhou dobu, ale za posledni asi 3 týdny se to zhoršilo. Snad souvislost s konstelacemi? Časově by to souhlasilo... Teprve teď před třemi dny jsem se Jirky zeptala, jaké dojmy a pocity má po konstelacích. Cítí, že to, co bylo dříve v podvědomí, nyní vnímá více vědomě, nejvíce vztah s otcem a zemřelou Lidií. Vlastní bolest je intenzivnejší nez dříve. U mě zdá se být stav zatím beze změn, snad si jen více uvědomuji prolínání informací v časech. Z toho mám radost, tady možno spatřovat Boží milost ve všech podobách.

- Eva A.

30.06. 2011

Byla jsem příjemně překvapena jak Tebou, tak samotnou metodou, což jsi asi vycítila. Líbí se mi, že dokážeš nejen použít tuhle metodu "technicky správně", ale necháš se vést spojením a nabídnout vhled, takže umíš zkombinovat jak mužskou systemickou, tak ženskou intuitivní část, tvé vedení není ani pouze strohé a technické, ani pouze emocionální, dokážeš si udržet řád a být přísná, což bych od tebe nečekala a ego se s tím pere. tak to vnímám Já:) po první větší zkušenosti s konstelací. Co se mě týče, cítím, že má pandořina skříňka rodu je ještě zavřená a mám strach z toho, co se z ni vyvalí. Zatím to ve mě popíchlo velký smutek nad naší rodinou, rozpadlou, a spíš se ve mně prohloubil pocit cizosti a toho, že to vlastně není má rodina, že jsem úplně jiná, což není dobré. Mám je ráda, ale cesta je zavřená a kořeny zpřetrhané a před námi spousta prace...

- Isabel

19.06. 2011

Ještě jednou Ti chci moc poděkovat za rodinné konstelace, kterých jsem se mohla zúčastnit 12.6. v Brně. Mám pocit, že mi to dalo opravdu hodně a spousty věcí mi ještě postupně "dojde." Stejně jako do teď ještě vstřebávám dojmy z minulých konstelací. Mám radost z Tvého přístupu i k nám samotným.

- Andrea Štarhová

1.06. 2011

Děkuju ještě jednou, že jsi mě tam dostala, musím říct, že to dalo práci :o). Ale mám pocit, že se mi to v hlavě trochu srovnává, fakt mám menší problém vejít ve styk s někým cizím. Dělám věci, které jsem předtím nedělal, a ono to nebolí - "překvapivé" zjištění...  A když to nejde, tak si vzpomenu na to, jak za mnou všichni v Brně stáli a nějak mně to přidá energie.

- Marwin

9.03. 2011

Jak se mi daří s odstupem? Je to dost silné, předčilo to má očekávání....dosedá to na ty místa, kam to patří a jsem docela klidná, protože to, jak to je, je jediné pravdivé. Zároveň se mění moje vztahy s lidmi vně i uvnitř...dramaticky v partnerství a i v přátelství, sexualitě, tvůrčí činnosti, zaměstnání...postavila jsem se svému strachu a obavám, zřela jsem, že nejsem to, co jsem si myslela, ale že jsem to, co cítím, a to je láska....

- Tereza

8.02. 2011

Už teď mohu říct, že se mi hodně změnil postoj k lidem, více jim rozumím a chápu jejich životy. Nedělní konstelace se mě dotkla hluboko v duši a mění mě zevnitř...první jako by se mne jen dotkla, ale tato mě prostoupila celou ..hlubokou láskou a poznáním, pochopením... Moc ti děkuji. Našla jsem přátelství, lásku a pochopení sebe, maminky...života-smrti-života.....proplakala jsem toho hodně a zároveň prožívám ve svém životě víc lásky a radosti... Už teď, druhý den poté, je jako rok....po tom....síla, nikdy jsem nežila tak moc jako TEĎ!

- Tereza

2.02. 2011

Jsem ráda, že jsem mohla nahlédnout do tajů práce s lidskou duší. Na začátku jsem měla obavy, zda se jako zástupce budu umět vcítit do role. Jakmile jsem začla naslouchat svým vnitřním pochodům, byly obavy pryč. Pochopila jsem, že nuceným přemýšlením by role jen stagnovala, a proto bylo důležité věřit a nechat se vést a cítit. Děkuji za ty pocity. Ne vždy mám čas si věci skutečně prožít a tady na to bylo opravdu spousta času, což bylo výborné. S odstupem mi to připadá, jako kdyby se tam zastavil čas a v něm se děly ty konstelace, a pak zase vše běželo dál.

- Jana Vítková (sestřenka)

31.01. 2011

Děkuji za krásně prožitou sobotu v kruhu móc milých lidiček, kde jsem se cítila jako v ráji. Bylo to pro mě velmi silné a všechny postavené konstelace mě něčím obohatily. Děkuji všem, kteří mi pomohli k tomu, abych se  vypořádala se svou životní zátěží. Věřím a cítím, že další životní pouť bude daleko radostnější a šťasnější.

- s pozdravem Světla se světlem v duši

16.12. 2010

Tento den mi opět připomenul, že je možné otevřeně mluvit o všem, co člověka trápí a cítit se přitom v bezpečí. Postupně jsem získával úplně nový pohled na osudy lidí a už vůbec nebylo možné někoho hodnotit ve smyslu "dobrý-špatný". Mohl jsem uchopit souvislosti, které se nám projevují do života a to mne naplňuje dodnes. Zvýšil jsem si důvěru v naslouchání "svému vnitřnímu hlasu" za každých okolností všedního dne. Kéž mi to vydrží co nejdéle.

- Jiří Sadila

29.11. 2010

Na konstelace jsem přišel bez očekávání a s pocitem, že to může být pro člověka podpůrné, ale nikoliv silně transformující (tento pohled se po konstelacích změnil). Všechny konstelace se týkaly mého života. Ve všech jsem si našel osobní přínos. Nejsilnější pro mě byla poslední, kdy jsem zastupoval Jirku a uvědomil jsem si, co i mně bráni zásadním rozhodnutí v partnerských otázkách. Mám taky pocit, že jsem vnímavější a otevřenější svému vlastnímu prožívání. Začínám používat věty  „Cítím/vnímám, že ...", oproti dřívějšku, kdy jsem vždy říkal „Myslím si ..." A cítím, že je to dobré. Děkuji za tu příležitost zúčastnit se. Přijedeš-li opět někdy s konstelacemi do Fryštáku, rád přijdu.

- Pavel_

24.11. 2010

Ahoj Markéto, děkuju moc. Díky mé konstelaci se během 14 dnů začaly uvolňovat některé "zašmodrchance" z naší rodiny. Konstelace byly takové žensky jemné :). Vždycky si vzpomenu na motýlí efekt …"třepetání motýlích křídel může v konečném důsledku vyvolat tajfun třeba i někde na druhé polovině světa..."

- Lucka

16.11. 2010

Pro mne byly nedělní konstelace inspirující, hluboké. Šla jsem tam se záměrem podpory a jen být. Což se povedlo. Ta podpora šla nějak sama, cítila jsem, jak proudí. Při vstupování do rolí jsem cítila, že mé tělo je ve službě tomu, co se mělo stát, ale uvědomovala jsem si, že všechny ty role také se mnou souvisely, tak jsem za to moc ráda. Také mně došlo, že Bytí, co jsem tam cítila, mám vlastně také v sobě, a že se na něj mohu vždy napojit. Uvědomuji si, jak je o nás postaráno. Díky, že jsem mohla toto napsat.

- Zdena

12.11. 2010

Nakonec jsem byla skutečně ráda, že jsem se konstelací zúčastnila. Hned při příchodu mě potěšila příjemná atmosféra a i potom to bylo fajn...pro mě byl asi nejsilnějším zážitkem ten pocit soustředění a vcítění se... Pak když jsem byla vybrána do té konstelace, měla jsem trochu strach, zda si nebudu muset ty pocity "vymýšlet"...ale nebylo to tak, "něco" ve mně skutečně probíhalo...v tomto ohledu mě trochu mrzí, že jsem neměla roli ve více konstelacích, ale třeba je to aspoň motivace zúčastnit se ještě někdy.

- Hanka

10.11. 2010

AHOJ Markéto, musím říci, že po konstelacích cítím, že jdu ve svém životě dál s čistým štítem. Jakoby ze mne spadla tíže nevyřčených slov, která jsem potřeboval říci a slyšet při rozchodu s bývalou partnerkou. Dýchá se mi volněji a jsem nyní otevřený pro nový vztah. Chtěl bych ti poděkovat, žes tyto konstelace zorganizovala a lektorovala. A samozřejmě děkuju všem zúčastněným bytostem. ...:-)

- Břetislav

9.11. 2010

Milá Markéto, děkuji ti za zprostředkování pro mě důležitého zážitku z konstelace, která mi umožnila vidět a pochopit moji původní rodinu a prožít svoje místo v ní. Tento zážitek mě osvobodil a já jsem okamžitě zjistila, že už nereaguji podle naprogramovaných vzorců, ale mohu s klidem angličana přijmout realitu mého života. Úžasné ulehčení. Díky citlivému a profesionálnímu vedení naplnila konstelace moje očekávání.

- kolegyně PhDr. Eva Tylová

22.10. 2010

Když jsem se účastnil prvního semináře konstelací, bál jsem se. Rodiče mi vštípili racionální pohled na svět a to, co jsem před sebou viděl, do něj nezapadalo. Měl jsem pocit, jakoby se silné emoce vytvářely z ničeho a na aktérech ležela obrovská tíha odpovědnosti, spojená s řešením vážného problému úplně cizího člověka.

Pak jsem dospěl do stavu, kdy se moje vlastní psychické problémy zvýraznily natolik, že už jsem je nemohl ignorovat. Byl jsem ochoten zkusit skoro cokoliv, bez ohledu na to, jak "šarlatánské" to může být. Na dalším semináři jsem si proto nechal sestavit vlastní konstelaci. Už samo o sobě se jednalo o velmi silný zážitek, ale významnějším byl sled událostí, který následoval. Zažil jsem okamžiky těžko popsatelné radosti i velké bolesti až jsem nakonec dospěl k určitému závěru, který mi snad má být poučením. Především jsem však našel sebejistotu, která mi konečně umožňuje nahlížet na život jinak, než jako na stahující se smyčku.

- Miloš

6.10. 2010

Ahoj Markétko, na Vartovně bylo velice dobře a sám se cítím velice dobře. Kdybych měl popsat ten pocit, který mám, tak bych řekl, že kolem mého těla někdo udělal pořádek. Cítím se jako po osvěžující koupeli. I manželka mi řekla, že mám úplně jiné oči, že mi "očička úplně září". A řekla mi to i švagrová.
Tak Ti chci ještě jednou poděkovat a věřím, že se na Vartovně zase potkáme.

- Vlastik Vaculík

28.07. 2010

Dobrý den, konečně jsem si udělala čas na krátkou reakci na konstelace. Tentokrát mi poprvé ve velké míře (více než na jiných konstelacích, kterých jsem se zúčastnila) přineslo velké plus zastupovat cizí role. Pak jsem také ráda za svou kamarádku Kamču, která si to vyřešila se svou mamkou, konstelace byla velice intenzivní a myslím, že je na tom o hodně lépe než před tím. Co se týče mě, tak jsem po 8 letech odjela s rodiči a sestrou na dovolenou do Toskánska a ta dovolená byla naprosto v pohodě a skvělá, jak jsme to ještě nezažili, takže děkuju.

- Martina

16.05. 2010

Ulevilo se mi od té základní emoce, říkejme jí třeba strach. Jakkoliv to možná nevypadalo, tenhle problém byl pro mě akutní.

- Pavel

9.05. 2010

Nejenže konstelace umožní poznat svoji rodinu, odbourat blokace pramenící z nerovnováhy ve vztazích, ale představují také skvělou příležitost k naučení se vnímat svět emocionálně. Skvělé pro ty z nás, kteří už máme surové matematické logiky plné zuby. Na příštích konstelacích v Hostivicích na viděnou!

- Ondra Přenosil

10.04. 2010

Ahoj Markétko, konstelace mě docela překvapily, a to hlavně v tom, že vlastně i mne zastupovala jiná osoba. Přesto, že mě neznala, neřekla nic, o čem bych mohla říct, že to nejsem já nebo že to není o mně. Byly to silné dojmy, hlavně některé reakce dalo by se říct nezúčastněných - jen se dívali, co ti jejich zástupci dělají, a po předání role co to s nimi pak dělalo! Co mi to přineslo - zajímavý zážitek a podněty k zamyšleni.

- Boženka Parmová

8.04. 2010

Co se účinků na mě týče, při své konstelaci jsem pocítil uvolňování v pánvi (při dotýkání Matky Země) a v průběhu dalších dnů se uvolnily skřípnutý záda právě v bederní oblasti. Snažím se udržovat ten pocit, uzemňovat a vypomáhám tomu kamenama, přijde mi, že v této oblasti (2. čakra a prostor mezi 2. a 1.) se dál něco uvolňuje. Takže mám radost, že to tak je.

- Petr_

29.03. 2010

Musím ti napsat pár řádků, jak to cítím... Za prvé jsi šikulenka! Odvedli jste úžasnou práci, toho si vážím. Posílej mi prosím i nadále nabídky a přeju plno spokojených klientů a úspěchů. Já jsem byla moc spokojená.

Sobota byla pro mne silná, ale neděle předčila mé očekávání. Téma každého z nás = to teda byla SÍLA. A ve všech tématech jsem si našla i svou částečku. Účastnila jsem se více konstelací a vždycky to byl „koncert", ale to, co bylo v SO a NE, bylo hodně bolestivé, ale osvobozující. Moc a moc děkuji!!

- Hana

23.03. 2010

Rodinné konstelace jsou opravdu mohutný a zároveň laskavý nástroj pomoci. Nejen pomáhají od utrpení, ale zároveň učí chápat vztahy v našem životě. Netuším jak, ale prostě to funguje. Během jednoho dne se mi otevřel svět zas o něco víc. Nebo spíš já jemu. I když "jen" někoho zastupujete, noříte se do něj velmi hluboko. Chápete ho, cítíte ho, žijete ho. Když je na řadě vaše konstelace, nestačíte se divit, jak věci přesně odpovídají skutečnosti. Negativní energie, kterou konstelace umí odblokovat, v mém případě odešla naráz. Klepal jsem se zimou, přesto že žádná nebyla a smál jsem se naplno mnoho minut. Bylo to šílené, protože to nejde kontrolovat. Smích nevycházel ze mě, ale skrze mě. Byl to život sám, který skrze mě po odblokování začal proudit v podobě smíchu. Je to sice trochu básnicky řečeno, ale vystihuje to mou zkušenost přesně :) . Teď se cítím víc svěží, nezatížený.

S konstelacemi člověk osvobozuje sám sebe, učí se empatii a lásce k druhým. Doporučuji konstelace nejen těm, které sužuje nerovnováha ve vztazích, ale i těm, kteří kráčí po cestě duchovního poznání.

- Ondra

23.03. 2010

Bylo to pro mě moc prima. Sedli mi lidé, i způsob, jakým jste to s Alanem vedli. Pro mě jste byli vážně dobří. Navíc se od té doby začaly dít v mém životě docela divy...takže úspěch velký. Asi nemám co vytknout (což u mě není moc normální :-)). Super byl i večer i možnost přespání a taky druhý den. Už dlouho jsem si takhle víkend neužil. I když to vezmu z pohledu psychologa, tak si myslím, že to bylo dost dobré a bezpečné (cítil jsem se bezpečně), což je myslím to nejdůležitější.

- Petr