CESTA DO THAJSKA – pro rodiny s dětmi
23.1.- 6.2.2023

     

Tato cesta je kombinací poznávací cesty (chrámy starého královského města Ayuttháya, památky Bangkoku) a hlubokého odpočinku v ostrovní realitě maličkého, zatím málo turistického ostrova v Thajsku s programem pro děti i dospělé

 

Cesta do Thajska pro rodiny s dětmi i jednotlivce, kteří se nebojí dobrodružství i trochu možného nepohodlí, a chtějí se vydat do tropické Asie se skupinou, ve které může být kromě Štěpánčina Ferdy i několik malých dětí, kterým bude cesta přizpůsobena.  

Předběžný program:

1.den: odlet do BGK

2.den: přílet do BGK, odpočinek, večer Chinatown, projížďka lodí, Kao San ulice.

3.den: celodenní procházka po BGK – památky (chrám Wat Pho s obřím zlatým Buddhou, královský palác, projížďka lodí)

4.den: přejezd do starého královského města Ayuttháya, odpol. výlet lodí – chrámy, společná večeře na food marketu.

5.den: dopoledne výlet rykšou k vzdálenějším chrámům, večer hospůdka s živou hudbou a odpočinek před nočním přesunem vlakem na jih Thajska.

6.den: přesun busem od vlaku do přístavu Ranong, plavba lodí na ostrov Ko Chang, ubytování se v chýších na pláži, odpočinek po náročném přejezdu, společná procházka plážemi ostrova a večeře, ochutnávka exotických místních vín (ovocných a ořechových)

7.den: pěší výlet po celém ostrově, koupel v sladkovodním  jezeře, vesnice, atd.

8.den: lodní výlet na vedlejší ostrov Ko Payam, šnorchlování.

9.den: volný den, konstelace, odpočinek

10.den: výlet „pirátskou lodí“ na pláž Green Banana,

11.den: den projížděk na motorce – cigánské vesnice, přístavy ostrova/ nebo kayakování

12.den: celodenní výšlap džunglí na vrcholky ostrova

13.den: možnost nalézt poklad na ostrově pirátů J

14.den: odpoledne odjezd lodí zpět do Ranongu, noční přesun vlakem zpět do Bangkoku

15.den: Bangkok: odpočinek po nočním přesunu, nákupy (weekend market, pokud to vyjde na víkend, nebo na Kaosan road) balení se na odlet, poslední noc, společná večeře

16.den: odlet

Doprovodný program:

Budeme pobývat na zajímavých místech a pozorovat život. Po večerech budeme malým dataprojektorem na zeď promítat večerníčky dětem a tematické filmy dospělým (bude-li elektřina) nebo sdílet své prožitky a číst příběhy u baterky. Bude-li zájem, budeme ráno cvičit. Některé dny se mohou dít v kruhu i rodinné konstelace či rituály, nebo zájemci dostanou individuální léčení na své téma.

 

Cestu vedeŠtěpánka Trenz a Markéta Černocká  

Skupina: cesta je plánovaná pro skupinku 15 dospělých osob nebo o něco méně dospělých + ekvivalentně dětí.

Cena cesty: 20.000 Kč 
Obsahuje: všechny přejezdy autobusem, vlakem, taxíkem, metrem, rykšou, lodí, trajekty na ostrovy, veškerá ubytování, výlety, uvítací a závěrečná hostinu, ranní čaje a drobná občerstvení, vstupy do některých památek, odměnu za organizaci a průvodcování a nevratnou zálohu nutnou na pokrytí nákladů spojených s cestou pro organizátorku a průvodkyni. Celkem tedy 20.000 Kč + letenka

(Platí v případě 15 platících účastníků cesty, při menším počtu se cena mírně navyšuje, v opačném případě výhody pro vás.

Neobsahuje: letenku, jídlo, vstupy do fakultativních památek, ani vaše osobní kapesné.

Cena pro děti podle věku dítěte a podle počtu doprovázejících dospělých – 0 až 10.000 Kč.

 Letenky: cca 20.000 Kč. (může to být až o 4.000 méně nebo taky až do 8.000 více – podle aktuální dostupnosti). Víza do Thajska nejsou. PCR testy do Thajska byly od října zrušeny.

 

 Předpokládaný termín: přelom ledna a února 2023.

Počet dní Cestycelá cesta zabere 16 dní, z toho cca 12 dní pracovních + dva víkendy. Termín cesty se určí podle výhodnosti letenek. 

Ubytování:  pokoje po dvou postelích, ložní prádlo, toalety a sprchy. Ve městech ubytovny, na ostrově chýše. Ručníky své s sebou.

Stravování: z vlastních zásob a v místních restauracích. Ráno zajištěn společný čaj, přes den možnost nákupu potravin a spousty jídel v restauracích, které jsou svými cenami na polovině v Česku.

 

S sebou:
Platný cestovní pas, letenku, baterku s náhradními bateriemi, lehké boty a oblečení, mikinu, kalhoty a ponožky do klimatizovaných vlaků a autobusů, láhev na vodu a malý batůžek na výlety, pokrývku hlavy, opalovací krém, plavky, repelent, tenkou pláštěnku na náhlý déšť, obal na batoh, vlastní hrníček. Dále se může hodit vlastní miska a trocha sušených potravin z domu, lehká deka, osobní lékárnička, mobil s nabíječkou, sladkosti, zápisníček, foťák.

Počasí:
Tropy. Teplo. Slunce. Zaskočit nás může náhlý déšť nebo mrazivá klimatizace.  

Čas:
Posun o 6 hodin.

Elektřina:
Zásuvky komatabilní s našimi nabíječkami.

Peníze:
Thajskou měnou je baht – čtěte “bát” (THB). Aktuální kurz najdete na internetu. Nyní 1 baht = 0,67 česká koruna.  V Thajsku je lze směnit v bankách z dolarů i eur, i vybrat přímo z bankomatu kartou.

     

 

Přihlášky k lednovo /únorové Cestě:
 Markéta Černocká
tel: +420 776 662 435

e-mail: jezi@centrum.cz

Hlaste se do 25.10.2022 nebo do naplnění kapacity cesty, potom kupujeme letenky.

 

Informační schůzka k této CESTĚ DO THAJSKA:
Čtvrtek 20.10.2022 od 18 do 20h, Chajovna, Dominikánské náměstí 6/7, Brno

Na schůzce se budou promítat fotky z Thajska, bude přítomna Štěpánka i Markéta, představena cesta, dotazy, ujasnění, možnost rovnou složit zálohu a rezervovat místo.