jarní splutí Litavy

So 02Dub2022

jednodenní jarní výprava na jihomoravský potok

řeka Litava z Újezdu u Brna do Židlochovic

750 Kč

JARNÍ SPLUTÍ LITAVY

Letos jsme pro jednodenní jarní výpravu vybrali LITAVU (CÉZAVU) - neznámý potok na jižní Moravě, který spolu objevíme! Plavit se budeme z Újezdu u Brna přes Žatčany, Měnín, Blučinu do Židlochovic.

Litava?? ... jak se píše na Raftu: je to řeka vhodná pro dívku, se kterou se chcete rozejít. Nebo když je potřeba triumfnout kamarády dalším sjetým tokem, který nemá v okolí obdoby. Nebo když potřebujete vyplnit bílá místa v jihomoravském revíru. O téhle řece se nic neví. Tok široký pouhé 3 metry, křoví, regulované bahnité břehy s vodou jistě plnou bakterií. A vody na hranici sjízdnosti, někdy možná i za hranicí, kdo ví Pojeďte to s námi objevit, máte-li touhu po bláznovství. Ať můžete všem navždy říct: "to nikdy nejeďte"!

SOBOTA 2.4.2022 - aprílová plavba

S sebou: teplé oblečení, kompletní náhradní oblečení, (bude-li nepříznivá předpověď, tak i pláštěnku, rukavice, čepici, termosku s čajem), 750 Kč, misku a lžíci, plecháček na čaj.

Lodě budou gumové, dopravené z půjčovny. Do každé lodi bude nachystán pytel na věci, pro každého pádlo a vesta. Házečky nebudou potřeba. V lodích se vystřídáme tak 2x za den, zažijeme plutí s různými lidmi. Kolem poledne zastavíme na oběd na břehu. Na ohni ohřejeme polívku v hrnci, opečeme špekáčky. Průběžně budou svačinky ze zkaženky. Večer dorazíme vlakem do Brna do Chajovny na Vodácký večírek.

Vlak tam:
Brno hl.n..........................9:06 Os
Újezd u Brna ...................9:25

vlak zpátky:
Židlochovice.......................15:54, 16:54, 17:54
Brno hl.n.............................16:18, 17:18, 18:18


Kdo chce jet, hlásí se Jurášovi:
jzemlik@email.cz, 608 380 802


VODÁCKÝ VEČÍREK 2.4.2022 CHAJOVNA - japonský salónek.
od 17:00 rezervace. Až dorazí vodáci z Litavy, tak promítání premiéry fotkofilmu PO PROUDU ŘEK V.díl (fotky a zpěv z výprav na Labe, Úpu, Metuji, Bílinu a Dolní Lužnici 2021). Příchod možný i pro nevodáky.

Kategorie