Brněnská oslava

narozeniny slaví Markéta (45) a Tomík (146)

Setkání, koupání ve Svratce, oheň


KDY:
pátek 7.června 2024 od 17 hodin

KDE: areál půjčovny lodí Waterelement, Brno-Jundrov
poblíž řeky Svratky u autobusové zastávky Veslařská. Parkování na velikém parkovišti před Waterelementem. Hned u parkoviště je hospoda U Hrocha. A koupání v řece. Přesná adresa je: Veslařská 1351/26, Brno – Komín 624 00

S sebou: špekáčky, chleba, láhev s pitím, nůž, hrníček, talířek, dobrůtky vespolek, hudební nástroje.

Budem sedět venku na travnatém plácku u ohýnku a u letního kina, pro případ deštivého počasí je tam velký dřevěný otevřený přístřešek. Otevřou nám WC. Elektřina bude. Možnost přespání. Je tam sprcha.

Co se bude promítat v letním kině? PREMIÉRA FILMU KOLOTOČ! Dokument o cirkuse na faře ve Starči o posledním Silvestru. Ozvučeno naším zpěvem, sestříhala Nela. 

Na oslavu se nepřihlašujte. Prostě přijďte kdykoli v průběhu večera a doneste něco dobrého na zub.

—————————————————————————————

Přihlašuje se dopředu jen na sobotní návaznou vodáckou akci, a to přihlášky Tomíkovi. Pokud chcete plout, ozvěte se mu, kvůli počtu lodí. Pojede max. 10 lodí, bude džungle!

——————————————————————————————-
Přátelé splutí řek kolem Brna
,

 

jednodenní výpravou na lodích zopakujeme pro velký úspěch kus výpravy z konce minulého léta, a to Vojkovický náhon z Rajhradu do Vojkovic, a nově protáhneme vodní džunglí až do Židlochovic. Poté poplujeme dál po Svratce přes Nosislav do Velkých Němčic, a možná až do Uherčic. 

 


S sebou
: oblečení do lodi, boty do vody, kompletní náhradní oblečení pro případ namočení, (bude-li nepříznivá předpověď, tak i pláštěnku, termosku s čajem). Jídlo na celý den – v poledne uděláme společnou hostinu. 

 
cena: 650 Kč – zahrnuje vypůjčení vodáckého vybavení (loď, pádlo, vesta, sud) a dopravu lodí. Teplý oběd tentokrát nechystáme, malou svačinu dostanete.

 

Plastové lodě budou dopravené z půjčovny. Do každé lodi bude nachystán sud na věci, pro každého pádlo a vesta. V lodích se vystřídáme, zažijeme plutí s různými lidmi. Kolem poledne zastavíme na jídlo na břehu.  

 


sobota  8 .června 2024

sraz v 9:15 ráno v Rajhradě. Doprava z Brna osobním vlakem v 8:40, v Rajhradě je 8:52, potom z nádraží 20 min pěšky ke klášteru Rajhrad. 
konec odpoledne ve Velkých Němčicích nebo Uherčicích, odkud jezdí autobusy do Brna. 

Plavbu vedou: Markéta Černocká a Tomáš Michal

Přihlášky: Tomáš Michal
fidelio@koncerty.org 
777 053 177